اکثر آمریکایی ها شدت اختلافات سیاسی در کشورشان را به اندازه زمان جنگ ویتنام می دانند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، براساس نظرسنجی جدیدی که نتایج آن در روزنامه واشنگتن پست آمریکا منتشر شده از هر 10 آمریکایی هفت نفر معتقدند اختلافات سیاسی در این کشور در حال حاضر حداقل به اندازه زمان جنگ ویتنام شدید هستند و از هر 10 آمریکایی نیز حدود شش نفر می گویند ریاست جمهوری دونالد ترامپ نظام سیاسی آمریکا را ناکارآمدتر نموده است.

اکثر آمریکایی ها شدت اختلافات سیاسی در کشورشان را به اندازه زمان جنگ ویتنام می دانند

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، این نظرسنجی که به طور مشترک توسط این روزنامه و دانشگاه مریلند اجرا شده نشان داد که در نتیجه 9 ماه ریاست جمهوری دونالد ترامپ در این کشور شکاف های سیاسی شدیدی ایجاد شده و سیاست ها، شیوه بیان و تاکتیک های او نسبت به هر اتفاق دیگری در 45 سال گذشته بیشتر باعث انزجار آمریکایی ها از یکدیگر شده است.

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که شیوه های ترامپ یک فاکتور مهم در نحوه نگرش آمریکایی ها به دموکراسی کشورشان بوده است.

واشنگتن پست نوشت: براساس این مطالعه از هر 10 جوابگو حدود هفت نفر موافق بودند که اختلافات سیاسی در آمریکا مشابه زمان مربوط به جنگ ویتنام است.

همچنین شش نفر از هر 10 آمریکایی موافق بودند که ترامپ دلیل تشدید ناکارآمدی نظام سیاسی آمریکا است.

از هر 10 نفر نیز هفت تن عنوان کردند که ترامپ و دولتش ناکارآمد هستند و درصد حتی بیشتری شامل هشت نفر از هر 10 نفر گفتند که کنگره آمریکا نیز ناکارآمد است.

در عین حال این نظرسنجی نشان داد که تنها 12 درصد از آمریکایی ها معتقدند نمایندگان کنگره با استفاده از ارزش های بنیادین سیاست ها را تسهیل می نمایند اما 87 درصد گفتند که قانونگذاران آمریکایی هر آنچه که لازم باشد برای پیروزی در انتخابات انجام می دهند.

در عین حال این نظرسنجی نشان داد تعداد آمریکایی هایی که از نحوه کارکرد دموکراسی کشورشان شرمسار اند از سال 2014 تاکنون دو برابر شده و از 18 درصد به 36 درصد رسیده است و در عین حال حدود نیمی از آمریکایی هایی که گفته اند شدیدا با ترامپ مخالف هستند در عین حال گفته اند که به نحوه کارکرد دموکراسی در واشنگتن افتخار نمی نمایند. با این حال این میزان عدم افتخار به دموکراسی آمریکا در میان کسانی که تا حدی مخالف عملکرد ترامپ بودند دو برابر بوده است.

از هر 10 آمریکایی هفت نفر معتقد است که سطح سیاس کشورشان به میزان خطرناکی پایین آمدهاست و اکثریت آنها معتقدند که این وضعیت تبدیل به یک هنجار جدید شده و موقتی نیست. 81 درصد دموکرات ها و 56 درصد جمهوری خواستار براساس این نظرسنجی گفته اند که سطح سیاست های آمریکا به میزان خطرناکی پایین آمده است.

در عین حال 51 درصد به طور کلی گفتند که میزان زیادی از تقصیر این وضعیت به دوش ترامپ است و 38 درصد گفتند که تقصیر جمهوری خواستار و 32 درصد نیز گفتند که تقصیر دموکرات ها است. از هر 10 جوابگو نیز شش نفر معتقد بودند که پول های سیاسی مقصر است و ثروتمندان حامی سیاستمداران مقصر هستند.

در عین حال 75 درصد موافق بودند که سازمان های رسانه ای در آمریکا در گزارش درباره مسائل اجتماعی و سیاسی غرض ورزی دارند.

دست کم 56 درصد نیز اظهار داشتند آمریکایی ها اکنون کمتر از هر زمان دیگری در تاریخ معاصر احساس اتحاد دارند.

در عین حال 14 درصد آمریکایی ها گفته اند که سطح اخلاقیات و صداقت سیاستمدارشان را عالی یا خوب تلقی می نمایند که به میزان 25 درصد نسبت به سال 1997 و به میزان 39 درصد نسبت به سال 1987 کاهش پیدا نموده است.

در این نظرسنجی دو سوم دموکرات ها گفتند که انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری را مشروع نمی دادند اما تنها 9 درصد جمهوری خواستار چنین عقیده ای داشتند. در مجموع 42 درصد آمریکایی ها گفتند که انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری مشروع نبوده است.

این در حالی است که در مقام مقایسه تنها 14 درصد آمریکایی ها گفته بودند که انتخاب باراک اوباما به ریاست جمهوری در سال 2008 مشروع نبوده است.

در عین حال 56 درصد آمریکایی معتقدند که از نظر آنها حزب دموکرات به طور کلی نماینده دیدگاه های سیاسی آنهاست در حالی که تنها 43 درصد آمریکایی ها این نظر را درباره حزب جمهوری خواه داشتند.

55 درصد گفتند که حزب جمهوری خواه عمدتا مخالف دیدگاه های آنهاست و 60 درصد نیز این نظر را درباره ترامپ داشتند.

در عین حال این نظرسنجی نشان داد که آمریکایی ها از برچسب های سیاسی به شکل گسترده تری برای تعریف مردم استفاده می نمایند.

نیمی از آمریکایی ها می گویند اگر بدانند یک نفر دموکرات است این موضوع نه فقط نشان می دهد که آنها درباره سیاست های دولت چطور فکر می نمایند بلکه نشان می دهد که چطور زندگی می نمایند. بیش از نیمی از آمریکایی ها نیز همین نظر را درباره جمهوری خواستار داشتند.

همچنین 56 درصد آمریکایی ها نیز معتقدند اکنون به نسبت گذشته چیزهای کمتری آمریکایی ها را به یکدیگر پیوند می دهد.

این نظرسنجی با پرسش از 1600 بزرگسال آمریکایی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1135

به "اکثر آمریکایی ها شدت اختلافات سیاسی در کشورشان را به اندازه زمان جنگ ویتنام می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکثر آمریکایی ها شدت اختلافات سیاسی در کشورشان را به اندازه زمان جنگ ویتنام می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید