طرح جدید اروپا برای صدور ویزا برای اتباع کانادا و آمریکا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، در پی اعمال شرایط و محدودیت های جدید برای اتباع کشورهای اروپایی در دریافت ویزای کشورهای آمریکا و کانادا، اتحادیه اروپا نیز تصمیم به سازمان دهی و اجرای شرایط مشابهی برای شهروندان کشورهای مذکور دارد.

طرح جدید اروپا برای صدور ویزا برای اتباع کانادا و آمریکا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

اتحادیه اروپا شرایط و مراحل دریافت ویزای اتباع کانادا و آمریکا را مورد بحث و بازبینی قرار می دهد.

بنا به اعلام وزارت امور خارجه، در سال 2015 بیش از 12/5 میلیون شهروند آمریکایی به اروپا سفر کرده اند. از طرفی، مینا آندریوا، سخنگوی کمیسیون اروپا خاطرنشان کرد که موضوع صدور ویزا برای شهروندان کشورهای کانادا و آمریکا روز آدینه در کمیسیون مورد آنالیز قرار می گیرد و هدف از این کار، لغو متقابل ویزای بی قید و شرط طرف های استراتژیکمان است. همچنین، از روز چهارشنبه کمیسیون اروپا برنامه جدیدی به نام سیستم ورود و خروج را به مرحله اجرا درآورده که طبق آن کلیه اتباع غیر اروپایی در هنگام سفر به این کشورها و عبور از مرز مورد آنالیز و کنترل قرار می گیرند. لازم به ذکر است چنین رفتاری از جانب کشورها برای اعطای ویزا در برابر رفتار سایر کشورها چندان غیرمعمول نیست.

طبق سیستم جدید کنترل ورود و خروج، مشخصات کلیه شهروندان غیر اروپایی در هنگام عبور از مرز اعم از نام، نوع مدرک مسافرتی و ویژگی های بیومتریکی و تاریخ ورود و خروج به مقصد ثبت می گردد. اتحادیه اروپا امیدوار است تا با سختگیری در خصوص تدابیر امنیتی مرزها، کلیه افرادی که بیش از موعد مقرر در این کشورها اقامت داشته و نیز افراد غیرمجاز در محدود شینگن را شناسایی نمایند. همچنین در آینده نزدیک این سیستم جایگزین مهرزنی دستی گذرنامه ها خواهد شد، زیرا این سیستم بسیار زمان بر بوده و در آن امکان ثبت اطلاعات کافی برای رهگیری عابران مرزی و نیز اقامت نمایندگان غیرمجاز وجود ندارد.

آندریوا در ادامه سخنانش اضافه کرد کمیسیون اروپا نیازمند قوانینی برای اعمال دوسویه شرایط دریافت ویزا برای کشورهایی است که به شهروندان اروپایی اجازه دریافت ویزای آزاد را نمی دهند. البته اعضای مجلس و اتحادیه اروپا قدرت رد این طرح را دارند. طبق اعلام مقامات رسمی اروپا در حال حاضر آمریکا اتباع کشورهای بلغارستان، کروواسی، قبرس، لهستان و رومانی را ملزم به دریافت ویزا کرده است. کشور کانادا نیز چنین شرایطی را برای شهروندان بلغارستان و رومانی اعمال می نماید.

منبع: کجارو / mashable.com
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 759

به "طرح جدید اروپا برای صدور ویزا برای اتباع کانادا و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید اروپا برای صدور ویزا برای اتباع کانادا و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید