لایروبی آب بندان ها برای برطرف مشکل کم آبی مهم است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی ، عبدالله رضیان صبح پنجشنبه در جلسه آنالیز و هماهنگی مشکل آب کشاورزی شهرستان جویبار با اعلام اینکه خوشبختانه در استان مازندران خیلی در تامین منابع آبی مشکل نداریم ، گفت: بیشترین مشکل در این حوزه در بحث مدیریت ومسیر راهنمایی آب بوده است و سالها این مسئله، چالشی بزرگ در تامین آب کشاورزی این منطقه بوده است.

لایروبی آب بندان ها برای برطرف مشکل کم آبی مهم است

وی به تنش آبی سال گذشته بخش کشاورزی جویبار اشاره نمود و اضافه نمود: در تابستان گذشته افراد زیادی پای کار بودند تا این تنش با کمترین خسارت پشت سرگذاشته گردد، اما با لایروبی آببندانها و کانالهای کشاورزی می توانیم در یک زمان مقطعی مشکل کمبود آب کشاورزی شهرستان جویبار را حل کنیم.

رضیان اعلام کرد: باید به دنبال جذب مشارکت های مردمی در بحث لایروبی آببندانها باشیم چرا که اعتبارات قطره چکانی دولت زیاد در برطرف مسائل حوزه کشاورزی موثر نخواهد بود.

نماینده مردم جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضرمشکل آب در کشور از مسائل اقتصادی و معیشتی حادتر شده است ، گفت: در چند وقت اخیر شاهد اعتراضات نمایندگان استانهای خوزستان و اصفهان در خصوص مشکل کمبود آب بودیم ، که این موارد نشاندهنده حادبودن مسئله کمبود آب در کشوراست.

در ادامه فرماندار جویباربه حفر کانال 5 هزار متر مربع در مسیر رودخانه سیاهرود از محل منابع تملک دارایی تاکید کردوگفت: احداث آببندانهای جدید رنگریز محله و ایزد خیل به مساحت 29 هکتاربا تخصیص اعتبارات دولتی انجام خواهد شد.

سید علی اسد اعلام کرد: خودشوراها نیز باید در حل مشکل کم آبی روستاها پای کار باشند، تا دغدغه کشاورزان در سال زراعی جدید کمتر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 262

به "لایروبی آب بندان ها برای برطرف مشکل کم آبی مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایروبی آب بندان ها برای برطرف مشکل کم آبی مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید