اظهارات متناقض مقامات چین، کاخ سفید و ترامپ در مورد صلح تجاری

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از سی ان بی سی، در حالی که هم چین و هم آمریکا دیدار آخر هفته خود را بسیار موفقیت آمیز می دانند، تفاوت هایی در اظهارات رسمی دو کشور در مورد آن چه توافق شده است وجود دارد. از سوی دیگر برداشت ترامپ در مورد توافق،با بیانیه رسمی کاخ سفید در این باره تفاوت دارد. در این گزارش برخی از این موارد اشاره می گردد.

اظهارات متناقض مقامات چین، کاخ سفید و ترامپ در مورد صلح تجاری

هرچند معمولا برداشت دولت ها از دیدارهای دوجانبه می تواند اندکی با هم متفاوت باشد، اما دامنه این تفاوت ها بین نسخه آمریکایی و چینی، به راه پرچالش باقیمانده در مسیر مذاکرات، اشاره دارد.

به رغم اظهارات آمریکایی در مورد شرط 90 روزه برای این که دو طرف مسائلی مانند انتقال تکنولوژی را حل و فصل نمایند، مقامات چینی و بسیاری از رسانه های چینی زبان به این زمان بندی اشاره ای نکردند.

با تور چین آوای بورالان همراه اشید

بیانیه کاخ سفید در این باره با سخنان ترامپ و برداشت او از توافق هم خوانی ندارد. ترامپ گفت: دولت رییس جمهور شی جین پینگ فضای (تجاری) خود را بازتر خواهد نمود و از شر تعرفه ها خلاص خواهد شد. اما کاخ سفید ادعاهای ترامپ در مورد این که چینی ها تعرفه ها را سرانجام می دهند، را تایید نکرد و در عوض، در بیانیه خود به توافق موقتی اشاره نمود که طی آن تعرفه ها بیش از این افزایش پیدا نمی نمایند و تاکید کمی بر این داشت که چین فضای خود را بازتر می نماید.

کاخ سفید گفت که رییس جمهور چین با تایید قرارداد کوآلکام-ان اکس پی، که قبلا توسط دستگاه نظارت چین رد شده بود، در صورت درخواست مجدد، موافقت خواهد نمود، اما مقامات چینی در مورد این توافق در کنفرانس خبری خود حرفی نزدند.

مقامات کاخ سفید گفتند چین توافق نموده است مقدار بسیار قابل توجهی، که هنوز توافق نشده است، از محصولات کشاورزی، انرژی، صنعتی و سایر کالاهای آمریکایی را وارد نمایند. در این بیانیه همچنین آمده است که چین توافق نموده است خرید محصولات از کشاورزان آمریکایی را فورا آغاز کند.

در بیانیه طرف چینی، هیچ اشاره مستقیمی به کالاهای خاصی که آنها آغاز آن را آغاز خواهند کرد، نشده است و در مورد برنامه زمان بندی برای خرید آنها هم سخنی گفته نشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 174

به "اظهارات متناقض مقامات چین، کاخ سفید و ترامپ در مورد صلح تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات متناقض مقامات چین، کاخ سفید و ترامپ در مورد صلح تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید