علم و تکنولوژی

فراوری ونتیلاتور داخلی در پارک علم و فناوری کرمان خبرنگاران

نایب رئیس شرکت پدیده عصر علم و فناوری گفت: ونتیلاتور تولیدی این شرکت فقط یک نمونه داخلی دارد و از نظر قیمت در مقایسه با نمونه خارجی، می توان این دستگاه را با هزینه ای بسیار پایین تر از قیمت نمونه خارجی در داخل کشور تهیه کرد.

26 فروردین 1400

روشی نوین در استخراج نقشه های تقویت ارتعاشات زلزله و دامنه ارتعاشات از سوی محققان دانشگاه رازی ارائه شد خبرنگاران

محققان دانشگاه رازی کرمانشاه اقدام به ارائه روشی نوین در استخراج نقشه های تقویت ارتعاشات زلزله و دامنه ارتعاشات در مقیاس شهری کردند.

23 فروردین 1400

فیلم هایی سینمایی آخر هفته تلویزیون اعلام شد خبرنگاران

همراه، اسپهبد خورشید، صلح شکن، موزه و حکم مادری پنج فیلم جدیدی هستند که به همراه فیلم های دیگری، آخر این هفته از شبکه های سیما پخش می شوند.

21 فروردین 1400

جنجال عوارض کرونا؛ آیا واکسن کرونا عقیم می نماید؟

از زمانی که دانشمندان درحال کوشش برای ساخت واکسن کرونا بودند شایعاتی درمورد زدن یا نزدن این واکسن و همچنین عواقب ناشی از تزریق آن در سراسر دنیا پخش شده بود که یکی از شایعات گسترده در خصوص واکسن کرونا این بود که تزریق واکسن می تواند باعث ناباروری...

15 فروردین 1400

چرا یکی از القاب حضرت عباس(ع) باب الحوائج است؟ خبرنگاران

کارشناس تاریخ اسلام گفت: شخصیت حضرت عباس(ع) مجموعه ای از تمام فضیلت ها را در برمی گیرد. از نظر علم، عمل، اخلاق و ایمان آن حضرت شخصیت برجسته ای بودند.

15 فروردین 1400

پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی کفش ورزشی میخی دبل دنسینی را طراحی کردند خبرنگاران

پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی پیروز به طراحی و ساخت اولین کفش ورزشی میخی دبل دنسینی در جهان شدند که می تواند از آسیب های ورزشی در دو و میدانی جلوگیری کند.

12 فروردین 1400

تلویزیون چه فیلم هایی پخش می کند؟

همراه، اسپهبد خورشید، صلح شکن، موزه و حکم مادری پنج فیلم جدیدی هستند که به همراه فیلم های دیگری، آخر این هفته از شبکه های سیما پخش می شوند.

8 فروردین 1400

خبرنگاران اولین مرکز زندگی هوشمند در تهران راه اندازی می شود

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران(فاوای) با تاکید بر اهمیت داده در هوشمندسازی شهرها، از راه اندازی اولین مرکز زندگی هوشمند در تهران خبر داد.

6 فروردین 1400

تتوی موقتی که روشن می گردد

محققان تتوی موقتی با ضخامت 2.3 میکرومتر ابداع نموده اند که مجهز به چراغ های ال ای دی است و روشن می گردد. این دستاورد زمینه ساز توسعه تتوهای هوشمند است.

3 فروردین 1400

چرا ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می نماید؟

مواضع دو پهلوی تیم بایدن تردیدهای ایران را در وفادار بودن آنان به همان راستا ترامپ و تداوم راهبرد فشار حداکثری به یقین تبدیل کرد تا مجلس با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها دست دولت را در احقاق حقوق ملت ایران پر کند.

1 فروردین 1400

با کشف اموال مسروقه، کارگاه تولیدی جانی دوباره گرفت

سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی از دستگیری سارق کارگاه تولیدی و کشف 800 میلیون تومان از اموال مسروقه خبر داد.

30 اسفند 1399

با خدمات دکوراسیون داخلی شهام دیزاین آشنا شوید سقف کاذب چیست ؟

سقف کاذب چیست ؟رپرتاژ آگهی - سقف کاذب در بین پوشش هایی قرار می گیرد که به صورت غیر باربر طراحی و ساخته شده است. در رابطه با این سقف موارد بسیار گسترده و مهمی وجود دارند. به عنوان مثال برای اینکه بخواهیم این سقف را به اجرا در بیاوریم، در ابتدا نیاز است تا...

27 اسفند 1399

(ویدئو) اولین تصاویر از ویروس کرونای انگلیسی

دانشمندان ویروس شناس روسی اولین تصاویر میکروسکوپی تهیه شده از نوع انگلیسی جهش یافته و کشنده ویروس کرونا که در دسامبر گذشته انتشار یافته است را منتشر کردند.

22 اسفند 1399

خبرنگاران واگذاری غرفه های رایگان به تشکل های استانی در نمایشگاه مجازی ایران

تهران - خبرنگاران- معاون اتاق ایران گفت: در نمایشگاه مجازی ایران برای اتاق های بازرگانی سراسر کشور، اتاق های مشترک بازرگانی و تشکل های مالی وابسته به این تشکل غرفه های رایگان وگذار می گردد.

11 اسفند 1399

3570 دانش آموز زنجانی زیر چتر کمیته امداد

خبرنگاران/زنجان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: اکنون 3570 دانش آموز زنجانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قرار دارند و 200 سالمند زنجانی نیز اخیرا به تحت پوشش این کمیته قرار گرفتند.

10 اسفند 1399

گیلان؛ از وجود گسل های فعال تا کمبود ایستگاه لرزه نگاری

خبرنگاران/گیلان در بازه زمانی دوم لغایت ششم بهمن سه زمین لرزه 3.1، 3 و 2.1 ریشتری در بخش های مختلف استان گیلان به ثبت رسیده است.

5 اسفند 1399

اختیارات لازم برای واردات واکسن کرونا به هیات امنای ارزی داده شده است

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: به هیات امنای ارزی همه اختیارات داده شده است تا نسبت به واردات واکسن کرونای تایید شده اقدام کند.

5 اسفند 1399

ایجاد زیرساخت های لازم برای پارک علم و فناوری در اولویت قرار گرفته است

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری ظهر شنبه در حاشیه بازدید از پروژه پارک علم فناوری مجموعه سرزمین ایرانیان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه پارک علم و فناوری بر مبنای دانش در اولویت کار واقع شده است و پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان تا به امروز پیشرفت...

4 اسفند 1399

عکس ها با اسب زودتر از اینترنت به مقصد رسیدند

در بسیاری از مناطق روستایی ایران، سرعت اینترنت چندان جالب نیست و مردمان این مناطق با مشکلاتی برای ارسال و دریافت فایل ها و اطلاعات خود روی اپلیکیشن های اینترنتی روبرو هستند.

18 بهمن 1399

2 ماموریت جدید ناسا اعلام شد

ناسا تصمیم دارد با انجام دو ماموریت به درک بهتری از خورشید و تاثیر آن بر آب و هوای فضایی اطراف زمین برسد.

17 بهمن 1399
تعداد: (268)