اندروید داخلی طراحی شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار ویدیویی در اینستاگرام از طراحی سیستم عامل بومی موبایل توسط دانشجویان دانشگاه شریف و نصب آن روی گوشی داخلی اطلاع داد.

اندروید داخلی طراحی شد

در این ویدیو آمده است: یک گروه دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف برای مقابله با تحریم های گوگل سیستم عاملی طراحی نموده که گوگل امکان حذف آن را ندارد.

برای اطمینان بیشتر کاربران ایرانی یک گوشی توسط جی ال ایکس فراوری شده که این سیستم عامل را پشتیبانی می نماید.

این سیستم عامل این امکان را به کاربران ایرانی می دهد که اپلیکیشن های مربوط به کسب و کارهای خود را بدون نگرانی از تحریم های آمریکا، فعال نمایند.

لازم به ذکر است محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی پیش درباره ایجاد سیستم عامل بومی اظهار نموده بود: مدت زیادی بود که می خواستیم سیستم عامل اندروید را در گوشی های ایرانی تغییر دهیم تا از استارت آپ های داخلی حمایت کنیم. این موضوع پیش نمی رفت تا این که اپلیکشین های داخلی را حذف کردند و این همدلی ایجاد شد و به زودی نتیجه کار را اعلام می کنیم.

پیش از این آن هم امیر ناظمی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با اشاره به تصمیم برای ایجاد سیستم عامل بومی موبایل، گفته بود: یک درصد از احتیاجمندی های ما به سیستم عاملی احتیاج دارد که نسبت به دو فاکتور امنیت و استقلال آن مطمئن باشیم؛ این که نفوذی به آن نباشد و تصمیم دیگری بر آن تأثیر نگذارد. سیستم عامل بومی یعنی سیستم عاملی که جوابگوی احتیاج بومی بوده و برای احتیاجهای ما شخصی سازی شده باشد؛ درواقع قرار نیست به احتیاج همه پاسخ دهد، بلکه برای یک سری احتیاجمندی های خاص است.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 534

به "اندروید داخلی طراحی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید داخلی طراحی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید