ایوبی از چینه چیتا بازدید کرد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور در ادامه سفر به ایتالیا از مراکز سینمایی شهر رم دیدن کرد.

ایوبی از چینه چیتا بازدید کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور در ادامه سفر به ایتالیا از مراکز سینمایی شهر رم دیدن کرد.

در این بازدید که سیدروح الله حسینی رئیس مدرسه ملی سینما و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور داشتند، رئیس سازمان سینمایی و همراهانش مورد استقبال رییس و مدیران مدرسه ملی سینمای ایتالیا واقع شدند.

در این بازدید ایوبی از بخش های مختلف این مرکز سینمایی شامل کتابخانه و مرکزاسناد، سینما، انبار تجهیزات و مواد مصرفی، آرشیو ملی فیلم ایتالیا، استودیوهای صدا و تدوین، پلاتوهای فیلمبرداری، کلاس ها و کارگاههای آموزشی بازدید کرد.

در این بازدید چهار ساعته، ایوبی به طور سر زده از بعضی کلاسها بازدید و با تعدادی از اساتید و دانشجویان این مدرسه به تبادل نظر پرداخت.

در این بازدید خانم کاترینا د آمیکو رییس مدرسه ملی سینما ایتالیا با ارائه تاریخچه تاسیس مدرسه ملی سینما در ایتالیا، با ابراز خشنودی از تاسیس مدرسه ملی سینما در ایران آمادگی خود و تیم همکارانش را جهت انتقال تجارب و همکاری های فی مابین با مدرسه ملی سینما در ایران اظهار داشت.

در ادامه سفر ایوبی به ایتالیا ، وی و همراهانش از چینه چیتا شهر فیلم بازدید کردند. چینه چیتا شهرک بزرگ سینمایی است که مجموعه استودیوهای وسیع و مجهز در آن نهاده شده است و پروژه های بزرگ سینمایی نیازمند ساخت دکورهای مخصوص و متفاوت در این محل فیلمبرداری می شوند . چینه چیتا در اواخر دهه 30 در حومه رم ، پایتخت ایتالیا، ساخته شد و تحت نظارت دولت نهاده شد. اما پس از ورشکستگی دولت ، بهره برداری این مجموعه سینمایی به بخش خصوصی واگذار شد.

حجت الله ایوبی در سفر به ایتالیا ضمن ملاقات با وزیر فرهنگ این کشور، در کمیسیون مشترک سینمایی ایران و ایتالیا شرکت کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1482

به "ایوبی از چینه چیتا بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایوبی از چینه چیتا بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید