خبرنگاران رئیسی از احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه گفت

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تهران- خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با شروع واکسیناسیون کادر آموزشی در تابستان به دنبال آن هستیم تا مدارس و دانشگاه ها از مهرماه بازگشایی شوند.

خبرنگاران رئیسی از احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه گفت

دریافت 1 MB

به گزارش خبرنگاران، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا که امشب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری حضور داشت، اضافه نمود:یکی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا این است که همه وزارتخانه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت ورزش و جوانان می بایست فضا هایشان را در اختیار ما قرار بدهند تا بتوانیم واکسیناسیون را انجام دهیم، زیرا در فضای بزرگ تهویه مناسب وجود دارد و تجمع ایجاد نمی شود و صندلی ها با فاصله گذاشته می شود و تیم های متعدد واکسیناسیون را می توانند انجام دهند.

رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه شرایط کشور خوشبختانه به گونه ای است که از قله عبور کرده ایم، گفت: معمولاً از نظر زمانی بستری ها با فوتی ها تأخیر حدود 12 روزه دارند، هنوز فوتی ها ادامه خواهد داشت به همین دلیل این سیر نزولی آغاز شده و هنوز به کف نمودار نرسیده ایم، درست است که تعداد شهرهای قرمز کم شده، اما تعداد نارنجی ها اضافه شده است.

او با اشاره به اینکه در طی هفته های آینده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل ها انشاالله این سیر نزولی ادامه دار خواهد بود اضافه نمود: امیدواریم به مرحله ای برسیم که تعداد ورودی بیمارستان ها کم شود، چند شهر کوچک هنوز به قله نرسیده اند، چند شهری را که اعلام کرده ایم میزان بستری آن ها نسبت به 100 هزار جمعیت عدد بالایی دارند و هنوز در شرایط قرمز مانده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: 26 استان از قله عبور کرده اند و سیر نزولی را طی می کند و دو یا سه استان سیر نزولی در آن ها آغاز شده و یکی دو مورد هم به قله رسیده است.

رئیسی بیان نمود: تجربه ای که در خوزستان کسب کردیم به این صورت بود که اهواز و جنوب خوزستان که درگیر بود به قله رسید و آغاز سیر نزولی داشت ولی بعد از یک هفته دوباره به قله رسید لذا نباید ساده انگاری صورت بگیرد.

او ادامه داد: در استان های جنوبی مانند بوشهر و هرمزگان سوش هندی تایید شده داریم، همچنین در هرمزگان و آذربایجان غربی هم نیز داشتیم، فعلاً با هوشیاری و تجربه ای که دانشگاه ها کسب کرده اند خیلی خوب و به موقع اقدام شد و توانستیم بیماری را محدود کنیم ، بیشتر کسانی که مبتلا بودند خارجی های مقیم ایران بودند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد : افرادی که تا به حال مبتلا بودند و قرنطینه شدند خوشبختانه مرگ و میری نداشتند، در حقیقت جد همه این ویروس ها یکی است که ووهان است، باید این احتمال را بدهیم که اگر جهش آفریقایی در ایران پیدا کردیم به این معنی نیست که الزاماً حتما از آفریقا آمده ممکن است ویروس ایرانی باشد که اجرا شده و ممکن است مشابه جهشی باشد که در آفریقا اجرا شده است.

رئیسی درباره واکسیناسیون گفت: سامانه www.salamat.gov.ir برای ثبت نام افراد بالای 80 سال که با آنها تماس گرفته نشده، باز شده و این افراد می توانند اطلاعات خود را وارد کرده و با آنها برای واکسیناسیون تماس گرفته می شود.

او با اشاره به اینکه هیچ نیازی برای ثبت نام سایر گروه ها وجود ندارد و قطعاً همکاران ما با آنها تماس می گیرند گفت: اگر هفته آینده ثبت نام 75 ساله ها را آغاز کنیم این طور نیست که نوبت افراد 80 سال به بالا از بین می رود بلکه به تعداد کافی واکسن برای آنها وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست به همین دلیل توصیه می شود به شدت از تجمع و صف کشیدن پرهیز کنند.

رئیسی بیان نمود: همه دستگاه های دولتی، نظامی، انتظامی و غیردولتی موظف شدند مکان هایی را برای واکسیناسیون اختصاص دهند تا بتوانیم در فضای باز و تهویه مناسب، این اقدام را انجام دهیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری آزمون های مدارس اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود.

او اضافه نمود: یکی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا این است که همه وزارتخانه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت ورزش و جوانان می بایست فضا هایشان را در اختیار ما قرار بدهند تا بتوانیم واکسیناسیون را انجام دهیم، زیرا در فضای بزرگ تهویه مناسب وجود دارد و تجمع ایجاد نمی شود و صندلی ها با فاصله گذاشته می شود و تیم های متعدد واکسیناسیون را می توانند انجام دهند.

رئیسی گفت: در تهران در پارکینگ های فروشگاه های بزرگ این امکان وجود دارد که کار واکسیناسیون را انجام دهیم، فردا در این مورد صحبت خواهیم کرد تا از مراکز شماره گذاری پلاک خودرو که فضای باز دارند استفاده کنیم، در یک شیفت کاری حداقل روزانه هزار واکسن را می توان تزریق کرد، همچنین از ظرفیت مدارس می توان استفاده کرد .

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 8366

به "خبرنگاران رئیسی از احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیسی از احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید