زنبورها ریاضی دانان خوبی هستند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، طبق مطالعه جدید دانشمندان منتشرشده در مجله Science Advances، زنبورهای عسل قادر به درک ریاضیات به صورت پیچیده هستند.

زنبورها ریاضی دانان خوبی هستند

به گزارش خبرنگاران، در این تحقیق محققان کشف کردند که زنبورها قادرند چگونگی استفاده از رنگ آبی و زرد را به عنوان نماد جمع و تفریق یاد بگیرند.

درحالی که بسیاری از حیوانات درک ابتدایی از اعداد برای یافتن خوراک، مدیریت منابع و ... دارند، تنها معدودی از مهره داران غیر انسان می توانند عملیات پیچیده انجام دهند.

یافته های جدید به این دلیل حائز اهمیت است که میان تکامل زنبور و انسان 400 میلیون سال اختلاف است و این بدان معنا است مه شناخت اعداد پیشرفته ممکن است برای حیوانات غیر انسان قابل دسترس تر بوده باشد.

محققان با ایجاد یک راه مارپیچ (هزارتو) 14 زنبورعسل را مورد آزمایش قراردادند که آیا می توانند از زرد و آبی برای جمع و تفریق استفاده نمایند. طبق این آزمایش بین 63 تا 72 درصد زنبورها توانستند پاسخ درست دهند.

هرچند محیط آزمایش بسیار کوچک تعریف شده بود اما بشر متوجه شده است که مغز زنبور 20 هزار برابر کوچک تر از انسان بوده و ممکن است این یافته به رهیافت جدیدی برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بدل گردد.

5656

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 299

به "زنبورها ریاضی دانان خوبی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنبورها ریاضی دانان خوبی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید