مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی مناسب آشپزخانه های مدرن

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، هنگامی که می خواهید مدل رنگ کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید باید به رنگ دیوارها توجه خاصی داشته باشید. در حقیقت ابتدایی ترین کار همین است که رنگ دیوارهای آشپزخانه را تعیین کنید. اگر رنگ فعلی دیوارها را دوست داشته و قصد تعویض آنها را ندارید بنابراین پیشنهاد می گردد از رنگ های مکمل یا کامل کننده برای کابینت ها بهره ببرید. برای مثال اگر دیوارهای آشپزخانه به رنگ بژ یا کرم هستند بهتر است رنگ کابینت ها از بین سایه های پر رنگ تر و تیره تر انتخاب گردد. با این کار رنگ مورد نظر به خوبی با بژ درهم آمیخته اما در عین حال به کابینت های آشپزخانه هم اجازه خودنمایی و دیده شدن می دهد.

مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی مناسب آشپزخانه های مدرن

این نوع طراحی و ایجاد تغییرات در آشپزخانه ها می تواند علاوه بر تغییر در نوع رنگبندی دیوارها و وسایل، سبب ابجاد نوعی لطافت و شادابی در آشپزخانه گردد. ایجاد چنین حس و حالی می تواند انگیزه و روحیه خانم و سایر افراد خانه را برای حضوری مستمر و روحیه بخش در آشپزخانه به شدت افزایش دهد.

برای افرادی که قصد تغییر رنگ دیوارهای آشپزخانه را دارند، ابتدا باید رنگ کابینت ها معین و سپس رنگ دیوارها انتخاب گردد. بهر حال امروزه بیشتر رنگ هایی که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد رنگ های خنثی مانند خاکستری، مشکی، سفید، قهوه ای، کرم، سبز و بژ بوده که هر کدام به شیوه ای متفاوت و اغلب به صورت ترکیب چند رنگ کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب می خواهیم در خصوص محبوب ترین رنگ آشپزخانه یعنی خاکستری و بعلاوه محبوب ترین ترکیب رنگی آشپزخانه یعنی سفید مشکی بپردازیم.

عکس های این مطلب را با کابینت ها و آشپزخانه های تماما خاکستری رنگ آغاز می کنیم. همانطور که می دانید، دکوراسیون های مدرن عمدتا از رنگ های خنثی استفاده می نمایند و در برخی شرایط به مقدار خیلی کمی رنگ های شاد و انرژیک را در گوشه و کنار هم بکار می برند. اما رنگ خاکستری خود به تنهایی بقدری تاثیر گذار است که می تواند یک آشپزخانه را تازه، مجذوب کننده، مدرن و امروزی نشان دهد. برای مثال در شکل زیر مشاهده می کنید که کابنیت های خاکستری تیره چگونه در ترکیب با مقدار کمی رنگ زرد ظاهری تمیز و شیک ایجاد نموده بدونه اینکه هیچ نیازی به رنگ سفید یا رنگ های مرسوم دیگر باشد.

اصولاً استفاده از رنگ زرد در کنار خاکستری سبب زیبایی و مدرن تر شدن طراحی آشپزخانه خواهد شد. بعلاوه رنگ زرد خواهد توانست نوعی نقطه کانونی در آشپزخانه ایجاد نموده و نگاه ها را بیشتر به سمت خود جذب نماید. یکی از مهمترین اصول طراحی نه تنها در آشپزخانه بلکه در تمامی موارد، استفاده از رنگ های متضاد و البته زیبا و دارای تناسب در کنار یکدیگر، برای ایجاد مجذوب کنندهیت بالا در طراحی ست تا هم فضا به شکلی اساسی متحول گردد و هم تمامی اجزاء و ویژگی های موجود در محیط، به یاری این رنگ متضاد بیشتر به چشم بیایند دقیقاً مانند تصویر زیر که استفاده از رنگ زرد سبب سبک تر شدن فضا و بعلاوه بیشتر به چشم آمدن زیبایی کابینت ها و رنگ خاکستری شده است.

یکی دیگر از ترکیب هایی که در آشپزخانه های مدرن خیلی خوب جواب می دهد، ترکیب رنگ سفید با خاکستری است. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، در آشپزخانه اول، کابینت های بالایی آشپزخانه رنگی کاملا سفید دارند در حالی که کابینت های کشویی قرار گرفته در قسمت اپن و میز کار خاکستری هستند، این کار باعث شده کابینت های سفید خود را در پس رنگ تیره کابینت های جلویی، خیلی زیباتر جلوه دهند. در آَشپزخانه دوم برعکس مدل بالا عمل شده، کابینت ها در اینجا تمام خاکستری هستند در حالی که دیوار پس زمینه سفید است.

در شکل های زیر دو ترکیب زیبا بین رنگ خاکستری با رنگ قهوه ای چوب و رنگ زرد را مشاهده می کنید. در آشپزخانه اول که متعلق به یک خانه آپارتمانی بسیار کوچک است، رنگ خاکستری تیره، کابینت های مرکزی آشپزخانه را که جنس و رنگی متفاوت دارند دربر گرفته اند. کابینت های وسطی به رنگ چوب روشن هستند که در زمینه تیره خود را خیلی سریع نشان می دهند. در قسمت میز اپن هم از چوب رنگ روشن و کانتر سفید استفاده شده که تنوع را در این آشپزخانه کوچک بی نهایت بالا برده است. در آشپزخانه دوم بار دیگر ترگیب رنگ خاکستری و زرد را شاهد هستیم اما این بار با شدت و مقدار بیشتر.

اما در ادامه می رسیم به مدل رنگ کابینت سفید مشکی که نادیده گرفتن آنها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ناممکن است. این ترکیب رنگی منحصر بفرد، زیبا و برجسته است که هر آشپزخانه ای را با هر نوع طراحی داخلی، مجذوب کننده و قابل توجه نشان می دهد. اما در این بین یکی از برترین روش ها برای بکار گیری این دو رنگ کنار یکدیگر، همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، استفاده از دیوار بین کابینتی مشکی رنگ در بین کابینت های تماما سفید، یک ایده ناب و بشدت زیبا که امروزه بسیاری از آشپزخانه های مدرن و پیشرفته از آن استفاده می نمایند.

اگر از رنگ مشکی هراس دارید یا آشپزخانه کوچکی دارید که نمی گردد در آن به مقدار زیاد از رنگ مشکی استفاده کرد، استفاده هوشمندانه از رنگ مشکی در کنار رنگ سفید می تواند به برترین شکل ممکن، زیبایی های هر دو دنیای مشکی و سفید را برای آشپزخانه شما به ارمغان بیاورد. مطمئناً استفاده از رنگ مشکی به تنهایی در هر فضایی نه فقط آشپزخانه سبب دلگیر شدن و تاثیرات منفی بر روحیه و روان افراد خواهد شد. در چنین شرایطی از رنگ هایی کاملاً متضاد مانند سفید و البته سایر رنگ ها استفاده می گردد تا از سنگینی رنگ و فضا کاسته شده و اینگونه رنگها را قابل تحمل نماید. استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ مشکی در آشپزخانه می تواند به خوبی سبب ایجاد حسی زیبا و کنترل پذیر در زمان حضور در آشپزخانه و پخت و پزی بهتر گردد. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، رنگ مشکی به مقدار جزئی در عناصری مانند میز اپن اشپزخانه یا خطی مشکی رنگ که به صورت شکسته از بین کابینت های تماما سفید رد شده است، می تواند یک نمونه عالی از کابینت های سفید مشکی را برای آشپزخانه شما به ارمغان بیاورد.

.

در ادامه انواع مختلف مدل رنگ کابینت مدرن و شیک را مشاهده خواهید فرمود:

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: اتاق
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 9309

به "مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی مناسب آشپزخانه های مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی مناسب آشپزخانه های مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید