نخستین بزرگداشت روز کیش برگزار می گردد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس ستاد روز کیش، از برگزاری نخستین بزرگداشت روز کیش اطلاع داد و خواهان مشارکت همه شهروندان در برپایی پر رونق این مراسم شد.

نخستین بزرگداشت روز کیش برگزار می گردد

به گزارشگروه استان های مجله تصویر و سرگرمی ؛ سعید پورعلی رئیس ستاد روز کیش گفت: با تدبیر دکتر انصاری لاری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، 20 آبان به عنوان روز کیش نامیده شده که سال جاری برای نخستین بار این روز را به جشن می نشینیم؛ برپایی این روز، بیش از همه، هویت بخشی به زندگی و سبک زندگی در جزیره ای است که از تمدنی صدها ساله برخوردار است و به عنوان نقطه ممتاز گردشگری، حرف های بسیاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نقش این روز در حوزه ملی گفت: روز کیش علاوه بر پیغام محلی، پیغامی ملی نیز دارد؛ در روز کیش می توانیم با الگوسازی ضمن معرفی توانمندی های کیش نقاط برجسته زیست شهری در این دیار کهن را بهتر و بیشتر به هموطنانمان معرفی کنیم. همچنین در سال های آتی روز کیش به یک جاذبه گردشگری آن هم در فصلی که از نظر جغرافیایی یکی از مناسب ترین مواقع برای سفر به کیش است بدل می گردد.

وی با بیان اینکه برنامه های متعددی برای این روز در جزیره کیش پیش بینی شده اضافه کرد: در کوشش هستیم روز کیش را به جشنواره ای بدل کنیم که تمامی شهروندان در آن سهیم هستند؛ اگر می خواهیم کیش شهر خلاق بگردد، ساخت چنین آرمان شهری، احتیاج به مشارکت همه شهروندان دارد و احتیاجمند این هستیم که شهروندانی مسئول داشته باشیم. این روز تمرینی برای ما است که همه با هم با تقویت همدلی، به توسعه جزیره یاری کنیم.

پورعلی از همکاری همه بخش های سازمان منطقه آزاد کیش، سازمان ها و نهادها، اصناف، بازاریان، هنرمندان، اصحاب رسانه و سایر قشرها در برپایی هر چه باشکوه تر این روز اطلاع داد و گفت: برنامه های متعددی در حوزه های گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در جزیره پیش بینی شده است. همچنین در این روز ارایه خدمات عمومی به کیشوندان و گردشگران با تخفیف ها و تسهیلاتی همراه است. پیش بینی شده فضای عمومی جزیره نیز متناسب با این روز تغییر کند تا به هر نحو در بازارها، هتل ها و اماکن عمومی، همه در این روز بزرگ برای کیش سهیم شوند.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 159

به "نخستین بزرگداشت روز کیش برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین بزرگداشت روز کیش برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید