6 نکته برای خوشایند شدن سفر کاری

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تأخیرهای طولانی، اتاق های شلوغ هتل، گم شدن در شهر تازه و بسیاری دیگر، همه از اتفاقاتی هستند که ممکن است در طول یک سفر با آن روبه رو شوید اما گذراندن اوقات لذت بخش با خانواده و دوستان خیلی ارزشمندتر از آن است که باعث ناراحتی و کلافگی شما گردد. اما در خصوص سفرهای کاری چطور؟ به نظر می رسد در سفر کاری خبری از استراحت و خوشگذرانی با عزیزان نیست. افراد مجبور هستند در زمان معین، در جلسات کاری شرکت نمایند، در کنفرانس ها حاضر شوند و کارهای اداری را به انجام برسانند. اما همین سفر هم می تواند خوشایند باشد اگر چند نکته ساده رعایت گردد.

6 نکته برای خوشایند شدن سفر کاری

1. از بازی جلوتر باشید

برنامه ریزی دقیق راز هر سفر موفقی است و سفر کاری نیز از این موضوع مستثنا نیست. هیچ چیز در مقابل چشم رئیس، مهم تر و ارزشمندتر از وقت شناسی و منظم بودن نیست. بنابراین ابتدا راستا هتل را معین کنید و تاریخ های رزرو هتل و ماشین کرایه ای را چندین بار چک کنید تا اشتباهی رخ ندهد. دو یا سه بار زنگ بیداری تنظیم کنید تا یک وقت از پرواز و حرکت جا نمانید. به موقع در جلسات شرکت کنید حتی بهتر است 20 دقیقه پیش از آغاز جلسه خود را برسانید. این کار را در صورتی که مدیرتان همراه شما در این سفر است، حتما انجام دهید.

2. بسته هوشمند تهیه کنید

از قلم نیاندازید که در هنگام مسافرت با همکاران، چند وسیله اساسی حتما احتیاج خواهید داشت. هر زمان که احتیاج داشته باشید تا مکالمه بین شما و همکاران تان تمام گردد، کافی است هدفون خود را بر گوش بگذارید و از سکوت لذت ببرید. یادتان باشد که هدفون یک علامت جهانی برای من تمایل به گپ زدن ندارم است. اگر مجبور به ماندن با همکارتان در یک اتاق هستید، چشم بند و یک جفت گوشی با خود داشته باشید. ممکن است همکارتان بخواهد دیرتر از شما به خواب برود، در این صورت چشم بند به شما یاری می نماید. شاید هم اهل خر و پف باشد که همراه داشتن گوشی شما را از بی خوابی نجات خواهد داد.

3. لباس مناسب بردارید

به یاد داشته باشید که چمدان خود را باید با لباس های متناسب با مناسبت ها پر کنید. شما نمی توانید چمدان خیلی بزرگی داشته باشید چون در حمل آن مشکل پیدا می کنید پس فقط وسایل مهم و لازم را همراه ببرید. از همه مهم تر، اگر قصد دارید با همکاران خود سفر کنید یا با مشتریان در فرودگاه ملاقات کنید، حتما لباس مناسب برای ملاقات با آنها به تن داشته باشید. لباس هایی که در راستا طولانی چندان چروک نشوند و تغییر حالت ندهند اما تا حدی راحت هم باشند. اگر اتاق هتل را با همکارتان شریک می شوید باید از قبل لباس ها مناسب آماده نموده باشید. بر روی داشته های احتمالی هتل حساب نکنید و ملزومات مانند مسواک و روفرشی را همراه ببرید.

4. سفر را سرگرم کننده کنید

حتی اگر به یک شهر بزرگ یا گردشگری نمی روید، لازم نیست که سفر کاری شما سراسر کسالت باشد. هر مقصدی، مهم نیست که چقدر کوچک باشد، حتما چیزی دارد که شما و همکاران تان را سرگرم کند. محله های مجذوب کننده شهر را پیدا کنید، گشتی در کوچه و خیابان بزنید، از غذاها و خوراک محلی آنجا امتحان کنید و یک سوغاتی هر چند کوچک از آن شهر خریداری کنید. می توانید از محلی ها نشانی شیرینی پزی معروف یا یک رستوران خوب منطقه را بپرسید و چند ساعتی آنجا وقت بگذرانید.

5. البته نه خیلی سرگرم کننده

به یاد داشته باشید که در واقع شما در یک سفر کاری هستید و یک سری از چارچوب ها در هر شرایطی حفظ می شوند. حتی اگر تفریحات و گردش های شما در ساعت کار هم نباشد، باز هم شما تحت نظر دیگران هستید. می توان از یک برنامه گردش اطراف شهر با همکاران لذت برد اگر خیلی از قواعد کاری خارج نگردد. شما حتما تمایل ندارید که رفتار و عملکرد غیر اداری شما به گوش مدیرعامل برسد.

در این زمینه بخوانید:

چطور سفرهای جاده ای را برای خود مجذوب کننده کنیم؟

6. لبخند بزنید

پرواز لغو شده است؟ ماشین کرایه ای را پیدا نمی کنید؟ هتل از برنامه اقامت شما خبر ندارد؟ یادتان باشد به جای عصبانیت و کلافگی در شرایط این چنینی، در پی راه چاره بگردید و شرایط را مدیریت کنید. این یک تجربه خود برای شما خواهد بود تا از پس مسائل برآیید.

از هر مسافر باتجربه ای هدایت بخواهید، حتما به شما خواهد گفت که در طول سفر اتفاقات ناخوشایندی پیش خواهد آمد اما قرار نیست بر عملکرد و روحیه شما اثر بگذارد. مزایای داشتن نگرش مثبت در سفر کاری چشم گیر است. نگرش مثبت شما نه تنها همکاران تان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، بلکه رضایت مدیر و البته شانس شما برای ارتقای سمت را نیز افزایش می دهد. این کلید اصلی سفر تجاری است.

منبع: the muse

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 10384

به "6 نکته برای خوشایند شدن سفر کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته برای خوشایند شدن سفر کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید