شروع رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، ارشد نظامی ارتش در آذربایجان شرقی و اردبیل گفت: رزمایش مقابله ارتش با ویروس کرونا امروز با شعار ولایت تا شهادت و با رمز یاعلی بن ابی طالب (ع) در سطح این استان شروع می گردد.

شروع رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از ایرنا، امیرسرتیپ دوم عیسی میرزایی، روز یکشنبه افزود: پیش از اجرای این طرح ارتش جمهوری اسلامی مستقر در منطقه، اقداماتی مانند آماده سازی بیمارستان های ارتش، یگان های بهداشت و درمان گروهان های جنگ نوین (ش.م.ر)، ضدعفونی و گندزدایی سطح شهرها و پادگان ها و پخش مواد ضدعفونی نماینده در بین شهروندان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه انجام داده است.

وی گفت: در رزمایش مقابله با کرونا از ساعت 11 امروز با رژه موتوری تمامی تشکیلات ارتش مانند گروهان های جنگ نوین و گروهان های بهداشت و درمان، با ماموریت مبارزه با عوامل شیمیایی و بیولوژیکی با همکاری شهرداری اقدام به گندزدایی سطح شهر می نمایند.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی لشکر 21 حمزه گفت: در اجرای این رزمایش نقاطی در سطح شهر برای ایجاد ایستگاه های سلامت در نظر گرفته شده تا در آن ها شهروندان از نظر تب سنجی و اکسیژن تراپی مورد آنالیز قرار گیرند.

امیرسرتیپ دوم میرزایی، ادامه داد: در مرحله دوم اجرای این رزمایش، با هماهنگی استانداری، در صورت احتیاج ارتش برای کنترل عبور و مرور در مبادی ورودی شهرها وارد عمل می گردد و ایستگاه های قرنطینه و ضدعفونی راه اندازی می نماید.

وی از مردم آذربایجان شرقی خواست توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و برای غلبه بر این ویروس با عوامل ذیربط و ماموران بهداشت و درمان همکاری نمایند، زیرا مقابله با این ویروس احتیاج به همکاری تمام آحاد جامعه، دستگاه ها و نهادها و نیروهای مسلح دارد.

امیرسرتیپ دوم میرزایی، افزود: با توجه به اینکه در فصل مسافرت، دید و بازدید و خرید قرار داریم اولین اقدام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه خودداری از این اقدامات و ماندن در خانه است.

در استان 4 میلیون نفری آذربایجان شرقی 374 نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده و 29 نفر نیز در استان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2280

به "شروع رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید