ارتفاع موج در دریای عمان به 3.5 متر رسید، شناور های دریایی از رفتن به دریا خودداری نمایند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار گفت: تأثیر فعالیت طوفان حاره ای کیار به سواحل جنوب سیستان و بلوچستان رسید و موجب شد تا بیشینه ارتفاع موج در دریای عمان در حدود 3.5 متر تخمین زده گردد.

ارتفاع موج در دریای عمان به 3.5 متر رسید، شناور های دریایی از رفتن به دریا خودداری نمایند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

رضا سالاری فنودی رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار در گفت و گو با خبرنگار از ، گفت: طوفان حاره ای کیار امروز در مدار 19 درجه شمالی و در فاصله حدود 800 کیلومتری از بندر چابهار نهاده شد که با سرعت 6 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت به سمت سواحل کشور عمان است.

او اضافه نمود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز نیز انتظار می رود بیشینه سرعت باد در محدوده فعالیت طوفان به بیش از 200 تا 230 کیلومتر بر ساعت برسد.

رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار ادامه داد: همچنین پیش بینی می گردد طوفان تا شنبه در شمال اقیانوس هند فعال باشد و رفته رفته با حرکت غرب سوی خود به سمت کشور عمان تضعیف گردد.

سالاری فنودی گفت: توصیه می گردد از امروز شناور های دریایی جنوب استان از رفتن به دریا خودداری نمایند، همچنین شناور های فرا ساحل استان نیز از تردد در محدوده فعالیت این طوفان تا زمان فروکش کردن کامل آن خودداری نمایند.

او اضافه نمود: طوفان کیار سوم آبان در شمال اقیانوس هند و در فاصله 1500 کیلومتری از سواحل جنوب استان تشکیل شد و با حرکت شمال غرب سوی خود اکنون به مدار 19 درجه شمالی رسیده است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 922

به "ارتفاع موج در دریای عمان به 3.5 متر رسید، شناور های دریایی از رفتن به دریا خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتفاع موج در دریای عمان به 3.5 متر رسید، شناور های دریایی از رفتن به دریا خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید