استیو بنن، مشاور سابق ترامپ بازداشت شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اتهام کلاهبرداری در کمپین جمع آوری کمک مالی برای ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک بازداشت شده است.

استیو بنن، مشاور سابق ترامپ بازداشت شد

وزارت دادگستری آمریکا گفته که بنن به همراه سه نفر دیگر برایان کولفاج، اندرو بادولاتو و تیموتی شی صدها هزار نفر از کمک کنندگان به کمپین ما دیوار می سازیم را با این ادعا که تمامی پول های جمع آوری شده صرف ساخت دیوار مرزی می شود، فریب داده اند.

این کمپین 25 میلیون دلار جمع کرده بود.

به گفته وزارت دادگستری، بنن بیش از یک میلیون دلار از طریق یک سازمان غیرانتفاعی که تحت کنترل او بود، دریافت کرده که دست کم بخشی از این پول صرف هزینه های شخصی او شده است.

قرار است او بعدا در دادگاه حاضر شود.

کمپین ما دیوار می سازیم متعهد شده بود تا از کمک های مالی جمع آوری شده برای ساخت بخش هایی از این دیوار مرزی استفاده کند. ساخت این دیوار یکی از وعده های اصلی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی سال 2016 بود.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، برایان کولفاژ، موسس کمپین ما دیوار می سازیم هم مخفیانه 350 هزار دلار برای امور شخصی خود استفاده کرده است.

هر چهار متهم این پرونده به کلاهبرداری و پولشویی متهم شده اند که مجازات هر یک از این اتهامات حداکثر 20 سال زندان است.

بنن، یک ملی گرای دست راستی است که پیش از آن که به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2016 بپیوندد، وبسایت راست افراطی برایتبارت را می گرداند.

او زمانی استراتژیست ارشد دونالد ترامپ بود و نقش بسیار مهمی در پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری داشت.

بسکمک استیو بنن را ملی گرایی افراطی که خود را حامی گروه های راست معرفی کرده بود می شناسند؛ گروه هایی چون نئونازی ها یا کوکلاکس کلان ها که به علت عقاید یهودی ستیزانه و اعتقاد به فزونی نژادسفید مطرود اکثریت جامعه آمریکا هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 4666

به "استیو بنن، مشاور سابق ترامپ بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیو بنن، مشاور سابق ترامپ بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید