اخبار اقتصادی

وزیر راه و شهرسازی: 40 هزار واحد برای فرهنگیان کلنگ زنی می گردد، ساخت تعدادی واحد برای مسکن کارگران را آغاز خواهیم کرد

وزیر راه و شهرسازی گفت: سهم حوزه مسکن 40 درصد از فراوری خالص ملی و 20 درصد از فراوری ناخالص ملی را در بر می گیرد، همچنین اشتغال ناشی از ساخت مسکن نزدیک به 13 درصد است.

3 آذر 1399

پروژه بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران به کجا رسید؟

ایسنا/ بدنبال خبر و گزارشهای منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که پروژه بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران به کجا رسید؟

1 آذر 1399

سفیر ایتالیا به وزارت خارجه فراخوانده شد

سفیر ایتالیا در تهران به عنوان حافظ منافع کانادا امروز (سه شنبه) از سوی مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

28 آبان 1399

قیمت آپارتمان های چکی در تهران

خبرنگاران : برخی از آپارتمان های کوچک مقیاس در تهران بدون احتساب قیمت میانگین منطقه، نرخ گذاری می شوند و مالکان قیمت کلی برای آنها در نظر می گیرند.

28 آبان 1399

مالیات ستانی از ثروتمندان می تواند بودجه 1400 را رونق ببخشد

ثروتمندان اگرچه به واسطه برخورداری بیشترشان از ثروت و درآمد، سهم زیادی را از یارانه هزار هزار میلیارد تومانی توزیعی از رهگذر بودجه در اختیار دارند، اما همین ثروت ها و درآمد ها می تواند در بودجه 1400 از کانال مالیات، خزانه دولت را برای تأمین هزینه ها شارژ...

27 آبان 1399

اسناد قاجاری به کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران رسید، اهدای حدود 500 سند از بهبهان

حدود 500 سند تاریخی از دوره قاجاریه مربوط به بهبهان به کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران اهدا شد.

27 آبان 1399

نامه گلایه آمیز خانواده شهدا به نوبخت، آقای نوبخت این چه منّتی است که بر سر خانواده شهدا گذاشته می شود؟

آیا مجموعه حضرت عالی جز پرداختن به وظایف شاخص و ذاتی سازمانی (آن هم با این همه تاخیر) کار چشم گیر یا خارق العاده دیگری برای جامعه ایثارگران انجام داده است؟

25 آبان 1399

خبرنگاران 45 کارگاه فناور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل راه اندازی شد

اردبیل - خبرنگاران - فرماندار اردبیل گفت: 45 واحد فناور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل راه اندازی شده و این واحدها نقش اساسی در ایجاد فرصت های جدید اشتغال و رونق مالی منطقه داشته است.

24 آبان 1399

فروش دارایی به جای شارژ شهری

تهران (پانا) - بودجه پایتخت کماکان به عوارض ساخت وساز به عنوان منابع اقتصادی ناسالم و پرآفت تکیه دارد. جزئیات کارنامه دخل و خرج مدیریت شهری تهران طی 5 ماه اول سال جاری نشان می دهد به رغم ناپسند خواندن تامین اقتصادی شهر با فروش دارایی های سرمایه ای اما دست...

24 آبان 1399

گامی نوین برای بهره گیری از نانومواد در باتری ها برداشته شد

یکی از شرکت های کانادایی فعال در حوزه نانومواد مورد استفاده در باتری، به تازگی مرحله ای از پروژه فراوری نانومواد را پشت سر گذاشته است.

22 آبان 1399

بیش از 4 میلیون آمریکایی تا به امروز در انتخابات ریاست جمهوری رای داده اند

ارقام مربوط به رای گیری زودهنگام انتخابات آمریکا نشان می دهد آمریکایی ها با سرعتی بی سابقه برای رای دادن پیش از رسیدن موعد برگزاری انتخابات در سوم نوامبر اقدام نموده اند که این نشان دهنده احتمال شکسته شدن رکورد شرکت رای دهندگان در این رویارویی انتخاباتی...

20 آبان 1399

افزایش ترافیک پستی سمنان با کرونا

خبرنگاران/سمنان مدیرکل پست استان سمنان از تحقق ضریب تعادل پیش بینی شده در پست این استان برای اولین بار در چند سال اخیر اطلاع داد.

19 آبان 1399

علت شباهت تلفن همراه فراوری داخل به نمونه های خارجی چیست؟

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه امیدوارم تا آخر سال بتوانیم 400 هزار تلفن همراه فراوری کنیم، گفت: تلفن همراهی که مدتی قبل در فضای مجازی رونمایی شد، برای سنجیدن بازار از کشور دیگری خریداری شده بود و قرار است تا 6 ماه دیگر فراوری این گوشی به مرحله CKD (کاملاً...

18 آبان 1399

همکاری نهاجا با سایپا در ساخت موتور و قطعات الکترونیک

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از گروه خودروسازی سایپا گفت: برنامه آینده گروه سایپا در زمینه فراوری خودرو های باکیفیت، متنوع و جدید، امیدبخش و اعتمادآفرین است.

16 آبان 1399

ماجرای 30 قرص خواب آور برای قتل

تهران (پانا) - معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران عظیم، از بازداشت زن قاتل خدمتکار اطلاع داد که در پوشش پرستار یک مرد مسن او را با داروهای خواب آور به قتل رسانده و اموال منزلش را سرقت نموده بود.

15 آبان 1399

خبرنگاران اجرای طرح گردشگری شمس تبریزی در گیرو دار تامین اعتبار

ارومیه- خبرنگاران- مراحل اجرایی طرح گردشگری و فرهنگی مجتمع شمس تبریزی در شهرستان خوی از سال 1397 شروع شده ولی تداوم این عملیات در گیر و دار تامین اعتبار به کندی پیش می رود؛ در حالی که تسریع در فرایند احداث این یادمان می تواند زمینه ارتقای شاخص های گردشگری...

14 آبان 1399

باج افزارها در یک قدمی جان بیماران

زن میانسالی که به یک بیماری خطرناک مبتلا بود و نیاز به کمک فوری داشت، به خاطر حمله یک باج افزار به سیستم مرکزی بیمارستان نزدیک او در شهر دوسلدورف آلمان جان خود را از دست داد و این اتفاق به تیتر اول تمام رسانه های جهان تبدیل شد.

14 آبان 1399

ناگفته هایی درباره سجام و کد بورسی

سامانه جامع اطلاعات مشتریان با عنوان سامانه سجام در سال 1397 به منظور ثبت و نگهداری اطلاعات فعالین بازار سرمایه به وجود آمد. به موجب قانون سازمان بورس و اوراق بهادار تمامی افرادی که به تازگی قصد آغاز فعالیت و سرمایه گذاری در بازار سرمایه متشکل از بازار...

13 آبان 1399

اتاق بازرگانی اطلاع داد: کاهش بی سابقه قیمت کالاهای اساسی

اتاق بازرگانی گفت: با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا به کاهش کم سابقه بهای نفت در بازارهای جهانی منجر شده، قیمت نهایی کالاهای اساسی در سطح تجارت بین الملل نیز به شدت افت نموده است.

10 آبان 1399

جوابگوی مسائل سهام عدالت تغییر کرد

به گزارش خبرنگاران، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از برطرف بعضی مسائل در زیر ساخت های شرکت های کارگزاری برای پاسخگویی به سهامداران سهام عدالت اطلاع داد.

9 آبان 1399
تعداد: (381)