تامین اقتصادی صندوق بیمه فعالیت های معدنی از بازار سرمایه

دهقانی گفت: صندوق بیمه در نظر دارد از محل بازار سرمایه برای پروژه های خرد که سهامی عام نیستند، به واسطه صندوق بیمه فعالیت های معدنی، تامین اقتصادی کند.

تامین اقتصادی صندوق بیمه فعالیت های معدنی از بازار سرمایه

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران فرید دهقانی در جلسه اتاق فکر معدن و صنایع معدنی با موضوع صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اضافه کرد: صندوق بیمه بدون در نظر دریافت محدودیت های سیستم بانکی، تامین اقتصادی به وسیله بازار سرمایه را نیز هدفگذاری نموده است.

وی گفت: علاوه بر افزایش ارزش بیمه نامه های صادره، تعداد 59 فقره پرونده به ارزش 4 هزار و 380 میلیارد ریال آماده صدور بیمه نامه است که با تکمیل مدارک توسط متقاضی و همکاری بانک های عامل، بیمه نامه برای آن ها صادر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی ادامه داد: مجموع کل تعهدات ایجاد شده صندوق برابر با 7 هزار و 378 میلیارد ریال است.

او با بیان اینکه وصول مطالبات صندوق بدون اقدامات قضایی افزایش چشمگیری داشته است، مطرح کرد: تا به امروز یک هزار و 742 فقره بیمه نامه سرمایه گذاری و اعتباری به مبلغ یک هزار و 28 میلیارد تومان صادر شده که 592 میلیارد تومان آن مربوط به دو سال گذشته است.

مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی گفت: خدمات صندوق بیمه سرمایه گذاری به بخش دولتی و خصولتی خدمات ارایه نخواهد کرد و راهبرد اصلی ما تسهیل امور برای بخش خصوصی و به نوعی ذیل اهداف ایمیدرو (اقدامات توسعه ای) است.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده و دستاورد های اخیر صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: بهره برداری از نرم افزار CRM (ارایه خدمات آنلاین)، عقد تفاهم نامه با شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در چارچوب اجرای طرح احیا و فعالسازی معادن کوچک و همچنین حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان از جمله خدمات صندوق طی این 3 سال گذشته بوده است.

دهقانی ضمن اعلام اینکه ساختمان اداری صندوق در امسال تعمیر و بازسازی شد، اضافه کرد: اجرایی شدن تفاهم نامه نظام مهندسی معدن جهت چابک سازی و برون سپاری بعضی امور و معرفی خدمات صندوق و حل مسائل معدنکاران در 30 استان کشور از دیگر فعالیت های صندوق بوده است.

این مقام مسئول در صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به برنامه های صندوق طی سال 99، اظهار کرد: تکمیل سرمایه صندوق از 350 میلیارد تومان به 500 میلیارد تومان مورد توجه است.

وی ادامه داد: تدوین اجرایی کردن طرح تامین ماشین آلات برای معادن کوچک، حمایت از معدنکاری سبز، متنوع سازی پرتفوی تامین اقتصادی از بانک ها و اجرایی کردن طرح حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان از جمله برنامه های صندوق در سال آینده است.

دهقانی گفت: اختصاص منابع جهت پرداخت تسهیلات به اکتشاف و صدور مجوز جذب نیروی انسانی از جمله درخواست های صندوق بیمه به منظور تسریع در پیشبرد اهداف است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1877

به "تامین اقتصادی صندوق بیمه فعالیت های معدنی از بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین اقتصادی صندوق بیمه فعالیت های معدنی از بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید