تولد عجیب گوساله دوسر

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، گاوی در مزرعه ای در نوادا (ایالات متحده آمریکا) در اولین زایمان خود، یک گوساله دوسر به جهان آورد. اتفاقی که معمولا به علت جهش، یکی در هر 2500 تولد رخ می دهد.

تولد عجیب گوساله دوسر

به گزارش خبرآنلاین به نقل از dailystar، لزلی، 38 ساله، صاحب مزرعه ای در نوادا، به یاری گاو خود که برای اولین بار زایمان می کرد و به نظر می رسید، زایمان سختی دارد، رفت. او شرح داد، جثه گوساله موقع تولد کوچک بود و ما توقع داشتیم زایمان گاو راحت تر باشد. اما از تماشا سر بسیار بزرگ گوساله تعجب کردیم و تقریبا یک دقیقه طول کشید تا بتوانیم چیزی را که می دیدیم، درک کنیم. گوساله، دو تا سر داشت!

او ادامه داد، از تماشا گوساله ای که روی کاه ها دراز کشیده بود و دو سر خود را به سختی تکان می داد، بسیار تعجب نموده بودیم.

لزلی، پرورش دهنده حرفه ای گاو است و سال های زیادی است که در مزارع پرورش گاو کار می نماید و این اولین بار بود که تولد گوساله ای دو سر را می دید.

دانشمندان به چندسری، پلی سفالی (Polycephaly) می گویند و این مشکل در حیواناتی، چون گربه، گاو، بز، خوک، گوسفند، موش، پرندگان و لاک پشت و بعلاوه انسان دیده شده است.

وقتی جنین درحال تقسیم شدن به دو جنین و رشد دو جنین همسان است، تصادفی در اثر نوعی جهش، کار خود را به درستی انجام نمی دهد و تقسیم به طور کامل صورت نمی گیرد و به همین علت شاهد نقص هایی در موجودات تولدیافته می شویم.

متاسفانه این گوساله زنده نماند، اما گوساله های دوسر دیگری وجود دارد که چند سال بیشتر زندگی نموده بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 فروردین 1402 بروزرسانی: 26 فروردین 1402 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 15756

به "تولد عجیب گوساله دوسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد عجیب گوساله دوسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید