تکواندو آبروی ورزش ایران است، در هر شرایطی کنار این ورزش هستیم

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رییس کمیته ملی المپیک در بازدید از اردو های تیم ملی تکواندو گفت: تکواندو آبروی ورزش ایران است و ما قدردان پولادگر، کادرفنی، مربیان، ورزشکاران، هیات های استانی و تمامی زحمت کشان این رشته هستیم.

تکواندو آبروی ورزش ایران است، در هر شرایطی کنار این ورزش هستیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، عصر امروز (دوشنبه 20 بهمن ماه) سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به همراه کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، علیرضا رحیمی و محمد علی پور عضو هیات رییسه کمیته ملی و پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم های ملی از اردوی تیم های ملی تکواندو بازدید کردند.

در ابتدای بازدید مسئولین کمیته ملی المپیک وفدراسیون تکواندو پس از ادای احترام به مقام شامخ شهید گمنام فدراسیون تکواندو در سالن جلسات فدراسیون حضور پیدا کردند.

سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو کشورمان با ارائه گزارشی از عملکرد سال 1399 گفت: به لطف خداوند و با شعار تکواندو تعطیل نیست تمامی رویداد ها به جز مسابقات کیوروگی را برگزار کردیم و در حوزه آموزش نیز علی رغم همه محدودیت ها تحول بزرگی ایجاد شد، در همین سال 24 دوره آزمون ارتقاد کمربند با حضور 46260 تکواندوکار را برگزار کردیم؛ دوره های هماهنگی مربیان و داوران با حضور 9811 نفر برگزار کردیم و دوره های آموزشی ما فوق العاده بود و 87 دوره آموزش مربیگری و داوری با حضور 2839 نفر انجام شد.

وی اضافه کرد: مسابقات قهرمانی کشور پومسه را برگزارکردیم؛ لیگ های تکواندو نیز با یک تجربه جدید به صورت متمرکز در حال برگزاری است، شرکت نمایندگان حاضر در رقابت ها قرنطینه می شوند و با رعایت پروتکل های بهداشتی مسابقات انجام می گردد؛ حتی از سال گذشته نیز فعالیت ها ما بیشتر شده است.

رییس فدراسیون تکواندو خاطر نشان کرد: در بخش بین المللی هم مسابقات قهرمانی جهان پومسه و قهرمانی آسیا و ناشنوایان جهان به صورت آنلاین در فدراسیون تکواندو برگزار گردید و ویدئو اجرای فرم بچه ها به صورت حرفه ای ضبط شد که همین موضوع تاثیر به سزایی در کسب نتیجه آن ها داشت.

پولادگر اینطور ادامه داد: شاید تلخ ترین اتفاق کرونا تعطیلی رویداد های ورزشی بود، اما با ین حال قلب تکواندو در تپش بود و خدا را شکر هیچ یک از فعالیت ها ما متوقف نشد و در شرایط بحرانی کرونا توانستیم پیروز عمل کنیم؛ شاید یکی از مهمترین عوامل که به عنوان برترین فدراسیون جهان انتخاب شدیم برگزاری تمامی رویداد ها و مسابقات با یاری خانواده بزرگ تکواندو بود.

رییس فدراسیون تکواندو اعلام کرد: تمرینات تیم های ملی تکواندو در ماه های ابتدایی سال به صورت آنلاین پیگیری می شد؛ ما جزء اولین فدراسیون هایی بودیم که از شهریورماه اردوی ملی پوشان شروع شد و هم اکنون در اردو هستند. بانوان نیز تمرینات خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک پیگیری می نمایند و بچه ها آمادگی این را دارند که سهمیه را بدست آورند. این رقابت ها ابتدا قرار بود فروردین ماه برگزار گردد، اما با تعویق مقرر است 24 تا 26 اردیبهشت ماه در اردن انجام گردد. قبل از آن هم دختران در تورنمنت ترکیه شرکت خواهند کرد و اردوی مشترکی را با تیم ملی صربستان در دستور کار دارند.

پولادگر اضافه کرد: در حال حاضر نیز تیم ملی مردان بلغارستان با درخواست خود برای برگزاری اردویی 20 روزه در ایران است و بعد از آن هم تکواندوکاران کشورمان در تورنمنت صوفیه شرکت می نمایند. در پاراتکواندو نیز دو سهمیه توسط مردان کسب شده است و در گروه بانوان نیز روی دو نفر سرمایه گذاری نموده ایم و از روز شنبه تمرینات را شروع نموده اند تا انشاءالله در رقابت های کسب سهمیه شرکت نمایند.

وی توضیح داد: مشکل خاصی نداریم و بچه ها در شرایط خوبی به سر می برند و شنیده ام که کمیته ملی المپیک در نظر دارد اردوی کاروانی را برگزار کند که پیشنهاد می کنم حتما این مهم صورت پذیرد چراکه باعث ایجاد همدلی می گردد.

زهرا سروی نایب رییس بانوان فدراسیون تکواندو در ادامه گفت: برای رشته تکواندو در بخش بانوان باعث افتخار است که نگاه جنسیتی در بحث مدیریتی وجود ندارد و 41 درصد سامانه بانک اطلاعات فدراسیون را بانوان تشکیل می دهند و حضور مربیان و داوران زن را در سطح بین المللی شاهد هستیم. تکواندو ایران اولین های بسیاری را به یادگار گذاشته و در بازی های آسیایی و المپیک پیروز به تاریخ سازی شده است؛ در مسابقات نوجوانان نیز از میان 109 کشور دختران ما قهرمان جهان شدند و در رده سنی نونهالان نیز به قهرمانی جهان و آسیا دست پیدا نموده ایم که خدا را شکر همه این اتفاقات در تکواندو بانوان رقم خورده است و قطعا اگر اعتبارات و توجهات بیشتر باشد پیروزیت ها تداوم خواهد داشت.

پولادگر با اشاره به صحبت های نایب رییس بانوان خاطر نشان کرد: سال جاری در حوزه بانوان برای اولین بار مسابقات لیگ به صورت زنده از شبکه ورزش پخش شد که اتفاق بسیار نادر و ویژه ای است و تاثیر به سزایی در رشد این رشته دارد؛ 387 برنامه تکواندو ایرانی تا به امروز پخش شده و خدا را شکر تا به امروز فعالیت ها را به گونه ای پوشش داده ایم که در ورزش قهرمانی ایجاد انگیزه می نماید.

آرش فرهادیان رییس سازمان تیم های ضمن خیر مقدم گفت: ما در تکواندو در همه رده های سنی قهرمان جهان هستیم. زمانی که در اولین دوره مسابقات نوجوانان جهان شرکت کردیم با اقتدار به مقام قهرمانی رسیدیم و در دومین دوره که در موجو کره جنوبی برگزار گردید با کسب 5 مدال طلا در روز اول مورد توجه همگان قرار گرفتیم؛ این در حالی است که ما از این اتفاق متعجب نبودیم و سال ها در رده های سنی پایه لیگ برگزار می کردیم. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از ما حمایت نمایند تا بتوانیم قهرمانان نوجوان خود را تا رده سنی بزرگسالان حفظ کنیم.

در ادامه سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ابتدا باید دهه فجر را گرامی بداریم که هویت ما در عرصه ملی و جهانی از برکات انقلاب و امام راحل بزرگ الشان است و قدردان باشیم که هویت خود را مدیون شهدا هستیم. اگر امروز احساس غرور و غیرت داریم به دلیل فدا شدن جان هزاران انسان است تا در ملت در آسایش باشند. حقیقتا تکواندو آبروی ورزش ایران است و ما قدردان پولادگر، کادرفنی و همه هیات های استانی هستیم. پولادگر نسبت به تکواندو چنان تعصبی دارد که در کمتر کسی دیدم و از عمق جان برای این رشته فعالیت می نماید و ما قدردان او هستیم.

وی توضیح داد: تکواندو، کاراته و کشتی امید های اول ما در آسیا و جهان و در حال حاضر المپیک هستند. تکواندو فرصت کسب 4 مدال را در المپیک دارد و با پولادگر هم عقیده هستم باید حمایت بیشتری از این رشته داشته باشیم. تکواندو فدراسیون آرام و بی حاشیه است و یکی از دلایل پیروزیت این رشته را در مدیریت و آرامش و ثبات مدیریتی می دانم. ما و وزارت ورزش سعی کردیم برای یاری به تکواندو کوتاهی نکنیم و در سال بعد حتما جهشی در بودجه فدراسیون شکل خواهد گرفت. سرپرست کاروان و فخری حساسیت ویژه نسبت به تکواندو دارند و تعهد می کنیم ترانسپورت پروازی را برای رویداد های آینده که چهار تورنمنت بلغارستان، صربستان، ترکیه و اردن است را تامین کنیم تا فدراسیون دغدغه کمتری داشته باشد. در مورد بودجه سال بعد نیز علاوه بر بودجه مصوب بودجه ویژه ای نیز برای رشته های المپیک خواهیم داشت و تا المپیک در لحظات شیرین و تلخ کنار شما تکواندو خواهیم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک بیان کرد: آمار آموزشی 9811 نفر بسیار چشم گیر و ارزشمند است و یکی از دلایل اصلی پیروزیت فدراسیون ها توجه به پایه ها است که تکواندو همواره توجه داشته است. حضور زنان برای ما دو موضعیت دارد و باید به جهان ثابت کنیم نگاه برابر به زنان داریم و فقط به مدال آوری فکر نمی کنیم. قضاوت ناعادلانه ای نسبت به جمهوری اسلامی در جهان وجود دارد و به جای شعار باید با عمل خود ثابت کنیم نگاه تبعیض آمیری نداریم. با هماهنگی استان قدس، مجتمع ورزشی استان قدس در مشهد را برای هماهنگی اردو های رشته های المپیکی در سال 1400 فراهم کردیم. کمیته ملی المپیک هزینه یک دوره اردو در خارج از تهران را تقبل خواهدکرد. مطمئن باشید در هر شرایطی کنار تکواندو هستیم و خود فدراسیون نیز سربلند است و به همه عزیزان و قهرمانان، پیشکسوتان و مدیران خسته نباشید می گویم و آرزوی پیروزیت داریم. ما علاوه بر بودجه جاری برای رشته های المپیکی یاری ویژه خواهیم داشت. با هماهنگی فدراسیون تکواندو تندیس استاد اسماعیل آذرپاد را خواهیم ساخت و در فدراسیون نصب خواهیم کرد تا نسل جدید احساس غرور داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 7164

به "تکواندو آبروی ورزش ایران است، در هر شرایطی کنار این ورزش هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو آبروی ورزش ایران است، در هر شرایطی کنار این ورزش هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید