قمری: به عملکرد دوچرخه سواری در سال 98 نمره خوبی می دهم، تا 140 درصد از برنامه های مان را اجرایی کردیم

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: همچون بخش های دیگر ورزش با دست خالی در میدان مبارزه با حریفان بودیم و در مجموع به عملکرد دوچرخه سواری نمره خوبی می دهم.

قمری: به عملکرد دوچرخه سواری در سال 98 نمره خوبی می دهم، تا 140 درصد از برنامه های مان را اجرایی کردیم

خسرو قمری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله تصویر و سرگرمی، درباره عملکرد رشته دوچرخه سواری در سال 98 گفت: سالی که گذشت، سال سختی به لحاظ اقتصادی برای مردم بود. جامعه درگیر با یک جنگ اقتصادی بود و مسائل زیادی به وجود آمد که ما هم به عنوان بخشی از جامعه ورزش کشور با آن مسائل روبرو شدیم.

وی با اشاره به دریافت 60 درصد از بودجه مصوب از وزارت ورزش و صد درصد بودجه از کمیته ملی المپیک ادامه داد: با توجه به گرانی های به وجود آمده و چند برابر شدن هزینه ها، کارمان در اعزام ها سخت شد اما نه تنها این بخش را به طور کامل انجام دادیم، بلکه دو اعزام نیز به سال 98 فدراسیون اضافه شد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در مجموع در سال 98 با وجود همه مسائل، اتفاقات خوبی در دوچرخه سواری کشور رقم خورد. برای اولین بار به مدال جاده بخش بانوان توسط خانم یزدانی دست پیدا کردیم که این مدال حاصل زحمات چند ساله فدراسیون بود. در بخش جاده با توجه به تغییراتی که داشتیم، نتایج نسبتا خوبی گرفتیم. در بخش پیست که همه برای کسب سهمیه کوشش می کردند، تغییرات در نوع توزیع سهمیه ها باعث سخت تر شدن کار رکابزنان در آسیا شد که ما هم از این موضوع مستثنی نبودیم. در کنار این مسئله، بازنشستگی بعضی از رکابزنان باتجربه را نیز داشتیم. باید به اعزام های کمتر در رده باشگاهی هم اشاره کنم که این مسئله به دلیل مسائل اقتصادی آنها بود.

قمری با اشاره به اقدامات در بخش های همگانی و استعدادیابی و برگزاری همایش های دوچرخه سواری در شهرهای مختلف کشور بیان کرد: در سال 98 توانستیم 130 تا 140 درصد از آنچه در تقویم مصوب شده بود را انجام بدهیم. به این دلیل این عدد را گفتم که ما نه تنها همه مسائل مطرح شده در تقویم سال 98 فدراسیون، بلکه حتی کارهایی فراتر از آنها را نیز اجرایی کردیم.

وی درباره شروع کار احداث ساختمان جدید فدراسیون واقع در مجموعه ورزشی آزادی اعلام نمود: مسائل زیادی در ساختمان قبلی داشتیم و با محدودیت فضا به دلیل توسعه کمیته های مختلف روبرو بودیم. به همین دلیل طرح احداث یک ساختمان جدید را داشتیم که با همکاری وزارت ورزش و جوانان، زمینی در مجموعه آزادی به فدراسیون داده شد تا کار احداث ساختمان جدید خود را انجام بدهیم. در هفته های گذشته نیز بخش اداری خود را به کمپ آزادی منتقل کردیم و هم اکنون کار ساخت ساختمان جدید در حال اجرا است. شیوع ویروس کرونا در ایران باعث حضور کمتر کارگران در محل احداث و کُند شدن فرایند شد که امیدواریم این مسئله در سال جدید رفع گردد.

قمری عدم برگزاری تورهای کرمان و مرکزی در سال 98 را یکی از اتفاقات بد بیان کرد و گفت: علاقه مند به برگزاری این دو تور بودیم اما متاسفانه به دلیل مسائل اقتصادی میسر نشد که امیدواریم در سال 99 شاهد برگزاری مجدد آنها باشیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره نقاط قوت و ضعف این رشته در سال 98 گفت: کسب مدال بخش جاده واقعا اتفاق شیرینی بود. همچنین باید به کسب عناوین در بخش کوهستان، برگزاری همایش های استعدادیابی و همگانی اشاره کنم که ثمرات آن در آینده تعیین خواهد شد. ما ساخت لوازم مورد احتیاج را نیز داشتیم که منجر به خودکفایی در این بخش شد. باید به بحث دوپینگ نیز اشاره کنم که در گذشته یکی از مسائل فدراسیون بود اما در سال 98 شاهد یکی از کمترین موارد این پدیده شوم بودیم و با افزایش نظارت ها سعی کردیم شاهد کمترین میزان دوپینگ در دوچرخه سواری باشیم.

قمری در خاتمه گفت: امیدوارم در سال 99 بتوانیم نتایج درخشانی بگیریم تا دوچرخه سواران هم سهمی در سبد مدال آوری کاروان ایران داشته باشند. همچون بخش های دیگر ورزش با دست خالی در میدان مبارزه با حریفان بودیم و در مجموع به عملکرد دوچرخه سواری در سال 98 نمره خوبی می دهم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2286

به "قمری: به عملکرد دوچرخه سواری در سال 98 نمره خوبی می دهم، تا 140 درصد از برنامه های مان را اجرایی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قمری: به عملکرد دوچرخه سواری در سال 98 نمره خوبی می دهم، تا 140 درصد از برنامه های مان را اجرایی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید