جزئیات لغو تراکنش های بانکی بدون کد ملی اعلام شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تمام تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن در ساتنا برگشت می خورند، لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند نمی توانند از این خدمت بهره مند شوند.

جزئیات لغو تراکنش های بانکی بدون کد ملی اعلام شد

به گزارش بانک مرکزی، این بانک طی چند سال اخیر در کوشش بوده است هویت صاحبان تراکنش های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف گردد و به همین دلیل نیز نسبت به راه اندازی سامانه نهاب با همکاری سازمان هایی از جمله ثبت احوال کشور، ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط اقدام نموده است.

بر این اساس و به منظور عمل به تکلیف قانونی، از روز 5 بهمن ماه، تمام تراکنش های فاقد کد شهاب در ساتنا برگشت می خورند.

کد شهاب همان کد ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی است.

از این رو بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاست گذار پولی و بانکی، با جدیت هرچه تمام تر فرایند جلوگیری از انجام تراکنش هایی که به یک شخص حقیقی یا حقوقی مشخص مربوط نیستند را شروع نموده است و این مهم بلافاصله در سایر سامانه های بین بانکی و پس از آن در سامانه های درون بانکی اجرا می گردد.

لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کد ملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار ننموده باشند، نمی توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

یادآور می گردد، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک ها و مؤسسات اعتباری موجود است، تأثیری نخواهد داشت و صرفاً حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می زند.

در خاتمه بار دیگر تأکید می گردد، با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان معین شده تمدید نخواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 6842

به "جزئیات لغو تراکنش های بانکی بدون کد ملی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات لغو تراکنش های بانکی بدون کد ملی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید