خانواده عمر البشیر در چه شرایطی به سر می برند؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وداد بابکر همسر عمر البشیردر روزهای گذشته، در انظار عمومی ظاهر نشده و برخی منابع از تلاش وی برای فرار به امارات خبر می دهند.

خانواده عمر البشیر در چه شرایطی به سر می برند؟

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، با گذشت چهار روز از سقوط حکومت عمر البشیر شایعات درباره خانواده وی افزایش یافته است.

پایگاه سودانی باج نیوز به نقل از روزنامه محلی التیار نوشته است که همسر و فرزندان عمر البشیر پیش از سقوط حکومت، به جوبا پایتخت سودان جنوبی سفر کرده اند و عبدالله البشیر برادر عمر البشیر نیز در تاریخ ششم آوریل به سودان جنوبی رفته است.

بنا بر این گزارش، همسر عمر البشیر قصد داشته تا از سودان جنوبی به سمت دبی (امارات) برود اما مقامات جوبا (پایتخت سودانی جنوبی) به او اجازه سفر نداده و گفته اند که باید ابتدا به خارطوم بازگشته و از آن جا به دبی سفر کند.

در همین حال میان دوت سفیر سودان جنوبی در خارطوم حضور وداد بوبکر در جوبا را تکذیب کرده و در مورد عبدالله البشیر نیز گفته که او شنبه گذشته به خارطوم بازگشته است.

باج نیوز نوشته است که با عدم اجازه دولت جوبا به خانواده عمر البشیر برای سفر به دبی، آن ها در راه بازگشت به خارطوم هستند.

شورای نظامی انتقالی سودان پنجشنبه گذشته (22 فروردین) به دنبال بیانیه ارتش این کشور که وزیر دفاع قرائت کرد، تشکیل شد. عوض بن عوف در این بیانیه، عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان را از سِمت خود برکنار کرد.

دولت های سعودی و امارات اولین کشورهای عربی بودند که حمایت کامل خود از شورای انتقالی نظامی سودان را اعلام و تأکید کردند که آماده ارسال کمک ها به این کشور هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 394

به "خانواده عمر البشیر در چه شرایطی به سر می برند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده عمر البشیر در چه شرایطی به سر می برند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید