خبرنگاران سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی توزیع برق مازندران برای فصل سرما

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، ساری - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران منطقه ساری آماده سازی شبکه توزیع این منطقه برای فصل سرما را امری جدی توصیف کرد و گفت: برای تقویت شبکه جهت تاب آوری شرایط نامساعد جوی استان در فصل سرما 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری شد.

خبرنگاران سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی توزیع برق مازندران برای فصل سرما

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، فرامرز سپری روز چهارشنبه در مانور اصلاح و بهینه سازی شبکه برق استان اضافه نمود: مازندران به لحاظ شرایط آب و هوایی در یک جغرافیای نا مساعدی قرار داد که سالانه میلیاردها ریال به شبکه توزیع برق آسیب می زند.

وی به هدف برگزاری مانور بهینه سازی شبکه اشاره کرد و گفت : این مانور در راستانی تحقق شعار جهش تولید و به منظور مقاوم سازی و افزایش تاب آوری و کاهش آسیب پذیری شبکه های توزیع برق مازندران در شرایط نامساعد جوی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اضافه نمود: در این مانور با مشارکت 105 اکیپ عملیاتی در امورهای 18 گانه توزیع نیروی برق مازندران به صورت همزمان بر روی 27 فیدر فشار متوسط مناطق صنعتی و تغذیه کننده شهرک های صنعتی استان برای تاب آوری شبکه اصلاح و بهینه سازی شد.

سپری به حساسیت بخش های صنعتی در شرایط فعلی کشور اشاره کرد و گفت : برق پایه فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی است و نباید به هیچ وجه در شرایط فعلی تولید قطع شود.

استان مازندران دارای 2 شرکت توزیع برق مازندران و توزیع برق غرب مازندران است. شرکت توزیع برق مازندران دارای یک میلیون و540 هزار مشترک است که از شهرستان گلوگاه تا آمل را پوشش می دهد. از این تعداد مشترک حدود 70 درصد خانگی و 13 درصد نیز صنعتی هستند که بخش صنعتی حدود 20 درصد برق مصرفی را به خود اختصاص می دهد.

شرایط بد آب و هوایی در فصول مختلف با توجه به جغرافیای طبیعی مازندران یکی از خسارت زننده ترین عوامل در بخش توزیع انرژی برق است. سال گذشته نیز شرکت توزیع برق 270 میلیارد ریال در قالب 14 پروژه برای اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع سرمایه گذاری کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 5360

به "خبرنگاران سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی توزیع برق مازندران برای فصل سرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی توزیع برق مازندران برای فصل سرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید