اخبار صنعت

متکی بودن به اعتبارات دولتی مشکل اشتغال استان را حل نمی کند

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید پای بخش خصوصی به استان باز گردد، متکی بودن تنها با اعتبارات دولتی مشکل اشتغال استان را حل نمی کند تلاشها بایستی به جذب سرمایه گذار معطوف و سرمایه های سرگردان بومی و غیربومی جذب گردد. ...

4 آذر 1400

تمام صندلی های سوخت کشور وارد مدار شدند، سوخت رسانی 700 صندلی با کارت سوخت

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: امکان عرضه بنزین در تمامی صندلی های کشور فراهم شده است. از 3700 صندلی موجود در کشور، 3000 صندلی بنزین با نرخ آزاد و 700 صندلی بنزین به نرخ سهمیه به خودرو ها عرضه می نمایند.

30 آبان 1400

مقاله: قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران از تراکم تا سطح اشغال و تعداد طبقات

بر اساس قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران برای محاسبه تراکم ساختمانی ابتدا بایستی به مساحت قید شده در سند مالکیت رجوع کنیم. بر همین اساس می توان میزان تراکم مجاز برای ملک مورد نظر را به دست آورد. تراکم ساختمانی که توسط شهرداری ها معین می شود، در هر منطقه...

24 آبان 1400

تور هند ارزان: اتحاد پالایشگاه های هندی برای واردات نفت مقرون به صرفه تر

هند در حال تشکیل گروهی از پالایشگاه های نفت خصوصی و دولتی برای تضمین قراردادهای بهتر واردات نفت است. به گزارش رویترز، هاردیپ سینگ پوری، وزیر نفت هند در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنفرانس انرژی هند گفت: نتیجه ملاقات میان پالایشگاه های خصوصی و دولتی دلگرم...

20 آبان 1400

موسسه جهانی حلال ایران و مرکز حلال کرواسی موافقت نامه همکاری امضا کردند

موسسه جهانی حلال وابسته به اتاق بازرگانی ایران با مرکز حلال کرواسی موافقت نامه همکاری امضا کردند.

18 آبان 1400

مقایسه هوندا سیویک و هیوندای النترا

در این گزارش تفاوت های مهم بین 2 خودرو هوندا سیویک و هیوندای النترا را شرح داده ایم.

2 آبان 1400

دستگاه های خدمات رسان، ناشنوایان را کمک نمایند

معاون توانبخشی بهزیستی زنجان از دستگاه های خدمات رسان خواست تا افراد دارای معلولیت شنوایی را هنگام بروز حوادث کمک نمایند.

30 مهر 1400

موانع صادرات توسعه تجارت محصولات کشاورزی برداشته گردد

تهران (پانا) - فدراسیون واردات ایران در نامه ای به وزیر جهاد ضمن بیان مسائل حوزه فراوری، تجارت و واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه، خواهان برطرف تحریم های داخلی و اصلاح این بخش شد.

30 مهر 1400

بارش های رگباری در خراسان شمالی

براساس اعلام هواشناسی خراسان شمالی بارش های پراکنده رگباری از امشب تا صبح فردا و پنجشنبه شب تا صبح آدینه در خراسان شمالی به تناوب ادامه خواهد یافت.

30 مهر 1400

وزش بادهای لحظه ای و تشکیل غبار، پدیده این روزهای آسمان همدان

خبرنگاران/همدان کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به کاهش تدریجی دما در ساعات اولیه و پایانی روز،از تشکیل غبارهای خفیف به سبب وزش بادهای لحظه ای اطلاع داد.

30 مهر 1400

قیمت خرید 39 مدل چرخ خیاطی حرفه ای [ ژانومه، کاچیران ] ارسال رایگان

چرخ خیاطی که در فارسی تاجیکی به ماشین دوزندگی معروف است یک ماشین است که برای دوختن انواع مختلف پارچه، چرم، لباس و … به کار می رود. در زمان انقلاب صنعتی چرخ خیاطی اهمیت ویژه ای پیدا کرده بود زیرا یک وسیله موثر برای کاهش کارهای دستی و تولید در حجم انبوه...

30 مهر 1400

مدیریت علم و فناوری کشور به مدل حکمرانی جدیدی نیاز دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دو فضایی کردن علم و فناوری باید در اولویت قرار بگیرد، گفت: نیازمند مدل حکمرانی جدیدی برای مدیریت علم و فناوری کشور هستیم.

11 مهر 1400

امیرعبداللهیان دخالت های آمریکا در نیکاراگوئه را محکوم کرد، تاکید بر توسعه تجارت از جمله صادرات دارو، اوره، گاز، پتروشیمی به نیکاراگوئه

وزیر امور خارجه کشورمان تحریم های آمریکا علیه نیکاراگوئه بویژه تحریم های اخیر کنگره و بعلاوه دخالت های خارجی در امور داخلی نیکاراگوئه را محکوم کرد.

10 مهر 1400

آغاز فروش فوق العاده رانا پلاس سقف شیشه ای ایران خودرو

تهران (پانا) - گروه صنعتی ایران خودرو بیست و سومین مرحله فروش فوق العاده محصول خود را با عرضه رانا پلاس با سقف شیشه ای از امروز (پنجشنبه، اول مهرماه) به مدت سه روز آغاز کرد.

8 مهر 1400

مراقبت از بند ناف در نوزاد تازه متولد شده

جنین در داخل رحم مواد غذایی و اکسیژن لازم را طریق جفت که به دیواره داخلی رحم مادر متصل است دریافت می کند. جفت از طریق بند ناف به شکم جنین متصل می شود. پس از تولد، بند ناف با گیره ای بسته شده و از نزدیک بدن نوزاد قطع می شود و به این ترتیب تکه ای از آن متصل...

2 مهر 1400

ارائه ارزاق مطلوب در بازار روزهای کرج مدنظر است

دانشی کهن گفت: ارائه ارزاق مطلوب در بازار روز های کرج سبب خدمات مطلوب به شهروندان می شود.

30 شهریور 1400

موافقت کمیسیون انرژی با کلیات طرح مشارکت های مردمی در طرح های آب و برق و فاضلاب

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از آنالیز و تصویب کلیات طرح مشارکت های مردمی در طرح های آب و برق و فاضلاب در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.

26 شهریور 1400

همه جهان را دیده ام، اما هیچ کاری مانند مدرسه سازی مرا شاداب نکرده است

تهران (پانا) - علی اصغر یگانه یکی از عظیم مردان خیر مدرسه ساز می گوید هیچ کاری مانند مدرسه سازی مرا زنده و شاداب نکرده است و افراد تا زمانی که خود در این جهت قدم برندارند، لذت این کار خیر را درک نمی نمایند.

21 شهریور 1400

بازارگرمی نفت عربستان با کاهش قیمت فروش

عربستان سعودی قیمت فروش نفت سبک خود به مشتریان آسیایی را در اکتبر نسبت به سپتامبر کاهش داد اما قیمتها برای شمال غربی اروپا و آمریکا را بدون تغییر نگه داشت.

16 شهریور 1400

برنامه بعدی سیمانی ها، صادرات از بورس کالاست

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: عرضه در بورس به قیمت گذاری دستوری سرانجام می دهد و برنامه بعدی ما ورود صادرات سیمان به بورس کالا است.

7 شهریور 1400
تعداد: (465)