دستبرد جدید آمریکا به دارایی های ایران

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خبرنگاران : وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام نموده 7 میلیون دلار از دارایی های توقیف شده از مظنونایی را که قصد دور زدن تحریم ها علیه ایران داشته اند را به افرادی که قربانیان تروریسم خوانده شده اند اختصاص می دهد.

دستبرد جدید آمریکا به دارایی های ایران

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، وزارت دادگستری آمریکا امروز سه شنبه (16 دی/ 5 ژانویه) در بیانیه ای مدعی شده پیروز به جمع آوری 7 میلیون دلار از دارایی های ایران شده و این مبلغ را به افرادی که قربانیان تروریسم خوانده شده اند اختصاص خواهد داد.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است: وزارت دادگستری اعلام می نماید ایالات متحده 7 میلیون دلار از دارایی های ایران را جمع آوری نموده؛ این رقم به پرداخت غرامت به آن دسته از آمریکایی هایی که قربانی تروریسم دولتی در جهان شده اند اختصاص خواهد یافت.

این وجوه، طبق ادعاهای وزارت دادگستری آمریکا سهم دولت این کشور از پرونده ای است که در آن دارایی های چندین تبعه ایران و کشورهای دیگر که قصد دور زدن تحریم ها علیه ایران داشته اند ضبط شده است. دادگستری آمریکا مدعی شده این افراد قصد داشته اند 1 میلیارد دلار از وجوه ایران را به حساب هایی در سراسر جهان منتقل نمایند.

دیوید برنز، دستیار وزیر موقت دادگستری آمریکا گفت: وجوهی که امروز توقیف شدند قرار بود به مجرمانی برسند که می خواستند تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض نمایند.

وی اضافه نمود: به لطف همکاری شریکان خارجی مان و کوشش های جمعی واحد جنایی [دادگستری آمریکا]، دفتر دادستان منطقه آلاسکا و اف بی آی این وجوه اکنون برای پرداخت غرامت به قربانیان تروریسم دولتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

یک دادستان آمریکایی دیگر به اسامی کشورهایی اشاره نموده که در پرونده ادعایی برای ضبط وجوه مورد نظر همکاری نموده اند.

برایان شرودر، دادستان منطقه آلاسکا گفت: ایالات متحده از همکاری مقام های امارات متحده عربی، واحد ضد پولشویی و جرائم اقتصادی پلیس دبی، دفتر دادستان کل جورجیا و وزارت دادگستری کره جنوبی نیز که بدون یاری آنها فیصله این مسئله ممکن نبود قدردانی می نماید.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در شرح درباره پرونده ادعایی مورد نظر آمده است که گروهی از افراد شامل سه تبعه ایران و یک شهروند آمریکا بین سال های 2011 تا 2014 بانک های کره جنوبی را فریب داده اند. ادعا شده این افراد با تحویل بعضی اسناد جعلی قصد داشته اند وانمود نمایند شرکت های ایرانی در حال اجرا تجارت مشروع با شرکت های کره ای هستند.

دادگستری آمریکا مدعی شده مظنونان این پرونده بر اساس این اسناد جعلی توانسته اند نزدیک به 1 میلیارد دلار از وجوه متعلق به ایران را از کره جنوبی خارج نموده و به بازارهای اقتصادی جهان وارد نمایند.

وزارت دادگستری آمریکا گفته شهروند آمریکایی که در این پرونده مجرم شناخته شده فردی به نام کنث زانگ است. او دسامبر 2016 در دادگاه منطقه ای آلاسکا به 47 فقره نقض قوانین آمریکا علیه تحریم های ایران متهم شده است.

سال 2018، یک قاضی فدرال زانگ را به تحمل 30 ماه حبس محکوم کرد. او در این پرونده متهم شده بود نزدیک به 968000 دلار از وجوهی که حاصل مبادلات غیرقانونی پدرش با اتباع ایرانی بود را پولشویی نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 6716

به "دستبرد جدید آمریکا به دارایی های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستبرد جدید آمریکا به دارایی های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید