رهاسازی 120 هزار متر مکعب آب سد سلمان فارسی

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، فرماندار شهرستان قیروکارزین اظهار داشت که سه شنبه 27 فروردین، حدود 120 هزار مترمکعب آب سد سلمان فارسی، رها خواهد شد.

رهاسازی 120 هزار متر مکعب آب سد سلمان فارسی

به گزارش خبرنگاران، علی محمد کریمی دوشنبه 26 فروردین در جمع خبرنگاران گفت: براساس برنامه ریزی های اجرا شده، با هدف تست دریچه های سد برای مواقع اضطراری و بحران، زدودن رسوبات ته نشین شده و با توجه به پیش بینی تداوم بارش ها در اردیبهشت، 120 هزار مترمکعب آب سد سلمان فارسی رها می گردد.

او از مردم در خواست کرد که در مدت زمان رهاسازی آب سد سلمان فارسی از تردد و توقف در حاشیه رودخانه قره آغاج خودداری نمایند.

کریمی با اشاره به بازدید اجرا شده از راستا رودخانه قره آغاج، گفت: مانور بازکردن دریچه های تخلیه آب سد سلمان فارسی، در دو محدوده زمانی 15 دقیقه ای و با حجم 120 هزار متر مکعب آب در بستر رودخانه قره آغاج انجام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به برآوردهای اولیه هفتاد متر مکعب آب در ثانیه از سد سلمان فارسی قیروکارزین خارج شده و به بستر رودخانه قره آغاج وارد می گردد.

کریمی ادامه داد: لایروبی رودخانه قره آغاج در سال های اخیر مغفول مانده و تصرف و تخریب و ساخت و سازهای غیر قانونی در حریم و بستر رودخانه مسائل زیادی را به بار آورده است که این مسائل و مسائل با یاری و مساعدت دستگاه های مربوطه حل و فصل خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، برابر گزارش ها همینک حدود 700 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد سلمان فارسی ذخیره شده و حجم آب رها شده در مانور اعلامی، معادل 4 ماه آب تخصیصی اراضی کشاورزی شهرستان قیروکارزین است.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 393

به "رهاسازی 120 هزار متر مکعب آب سد سلمان فارسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهاسازی 120 هزار متر مکعب آب سد سلمان فارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید