رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد جامع تهران

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، هم زمان با هفته میراث فرهنگی، از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد جامع تهران، در مراسمی با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، رونمایی شد.

رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد جامع تهران

به گزارش خبرنگاران در این مراسم که سه شنبه 31 اردیبهشت در سالن آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید، از استاد محمدحسن محبعلی، امین محبعلی، زهره چاردولی، اصغر خدایی، سعید سلیمانی و ساشا ریاحی از کارشناسان خبره مرمت و محسن رمضان زاده، کارگردان این مستند تقدیر شد.

طالبیان در این مراسم به روند بهبود سرمایه انسانی در سازمان میراث فرهنگی، در طول سالیان اشاره نمود و گفت: اگرچه میراث فرهنگی، هنوز به اولویت ارجح در کشور تبدیل نشده است ولی در مطالبات اجتماعی و حتی در میان نمایندگان مجلس، تغییر نگاه به این حوزه وجود داشته است که این نقطه امیدی برای میراث فرهنگی کشور است. در این سال ها بالغ بر 110 پایگاه مهم ایجاد شده است، در بسیاری از استان ها تعداد زیادی پروژه های مرمتی در جریان است که بعضی از آن ها توسط دانشجوهای مرمت و معماری، زیر نظر سازمان انجام می گردد.

معاون میراث فرهنگی اضافه نمود: نهضتی که برای کارهای فرهنگی به راه افتاده و اشتیاقی که برای مرمت وجود دارد مثال زدنی است.

او اضافه نمود: در حال حاضر 129 موزه خصوصی داریم، این در حالی است که تعداد زیادی از مجموعه داران، که پیش از این رغبتی برای اعلام اموالی که نزد خود دارند نشان نمی دادند، با سازمان ارتباط برقرار می نمایند و به دنبال خانه های تاریخی هستند که بتوانند از آن ها برای کاربری موزه استفاده نمایند. ما به دنبال این هستیم که بعضی از خانه های تاریخی را به این امر اختصاص دهیم.

طالبیان در ادامه گفت: پروژه های خروج از ثبت، در سال های گذشته روند نزولی داشته است و آینده بسیار روشنی برای میراث فرهنگی کشور وجود دارد.

در ادامه این مراسم، پنل تخصصی مرمت آثار و بناها، با حضور مهندس محمدحسن محبعلی، استاد مرمتگر و مهندس زهره چاردولی مرمتگر سر در مسجد جامع تهران برگزار، و سپس از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد جامع تهران رونمایی شد.

این مستند به کارگردانی محسن رمضان زاده، در شبکه مستند و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه شده است.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 452

به "رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد جامع تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد جامع تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید