سرمایه گذاران فناوری کشورهای D8 گرد هم می آیند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، میلاد صدر خانلو معاون دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای D8 امروز در نشست سرمایه گذاری فناوری TIM2020 که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید مطرح کرد: گروه D8، سازمانی برای بهبود موقعیت کشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری، افزایش مشارکت در تصمیم گیرها در سطح بین المللی و فراهم آوردن استاندارد هاست.

سرمایه گذاران فناوری کشورهای D8 گرد هم می آیند

وی با بیان اینکه کشورهای بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه رسماً کشورهای D8هستند، گفت: ایده همکاری این 8 کشور در اکتبر 1996 نخست وزیر وقت کشور ترکیه، مطرح شد که هم اکنون هم دبیرخانه این گروه در این کشور مستقر است.

به گفته صدرخانلو، شعارهای اصلی گروه D8؛ صلح به جای درگیری، مصاحبه به جای مقابله، همکاری به جای استثمار،عدالت به جای قواعد تبعیض آمیز و سختگیرانه، برابری به جای تبعیض، دموکراسی به جای ظلم است و اهمیت این کشورها از چند جهت قابل توجه است.

وی با بیان اینکه این کشورها از کشوهای مسلمان تشکیل می شوند تاکید نمود: پراکندگی کشورهای حاضر در این گروه جمعیتی در حدود یک هشتم جمعیت دنیا را دارند که این می تواند بازار مناسب و بزرگی برای فروش و انتقال فناوری ها و تکنولوژی های کاربردی باشد.

وی تاکید نمود: یکی از رویدادهای گروه D8 است Tim2020است که دبیرخانه دائم آن در ایران و در محل پارک فناوری پردیس واقع شده است.

صدرخانلو خاطر نشان کرد: اولین دوره این رویداد در سال 2017 به میزبانی ایران و در محل پارک فناوری پردیس برگزار گردید که در آن بیش از 20 صندوق جسورانه و 200 نفر سرمایه گذار و سرمایه پذیر حوزه فناری حضور داشتند.

وی با اشاره به نتایج اولین دوره رویداد گفت: در این رویداد سه تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت ایرانی با صندوق جسورانه از مالزی و انجمن دنیای سرمایه گذاران از ترکیه، منعقد شد.

وی اضافه کرد: ادغام و سرمایه گذاری به میزان 22 میلیون دلار در صنعت گردشگری کشور و پایه ریزی ایجاد شبکه میان صندوق های جسورانه کشورهای عضو D8 نیز از نتایج این رویداد بود.

اعطای جایزه فناوری جهت ترغیب همکاری های بین المللی

وی با بیان اینکه رویداد TIM 2020 برای دومین دوره 15 الی 16 بهمن ماه (4 الی 5 فوریه) در محل پارک فناوری پردیس پردیس برگزار می گردد گفت: دبیرخانه برگزاری رویداد جایزه انتقال فناوری را با هدف تشویق کشورهای اسلامی جهت انتقال فناوری، ترغیب همکاری مابین و همکاری های سازنده شرکت ها و سازمان ها اعطا می نماید.

وی ادامه داد: با توجه به تصمیمات شورای راهبری این نشست، موضوعات اصلی برگزاری نشست 2020، پیگیری مصوبات گذشته و شناسایی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری مشخص شده است.

حضور سرمایه گذاران خارج از گروه D8

وی با بیان اینکه از کشور های پاکستان، مصر، نیجریه، اتیوپی، بنگلادش، لبنان، هند و سوریه سرمایه گذارانی به این رویداد می آیند بیان کرد: همچنین شرکتها، استارت آپ ها و سرمایه گذاران ایرانی و خارجی در این رویداد حضور خواهند داشت.

رییس شبکه فن بازار ملی ایران اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر 20 شرکت از جمله سرمایه گذاران، کارآفرینان و فرشتگان کسب و کار خارجی از 6 کشور برای حضور اعلام آمادگی نموده اند.

اعلام آمادگی شرکت های فناورانه در سه حوزه

وی با بیان اینکه تا به امروز 100طرح به دبیرخانه رویداد ارسال شده گفت: از این تعداد 15طرح انتخاب شده اند که در TIM2020معرفی خواهند شد و از این تعداد سه طرح برتر انتخاب می شوند.

صدر خانلو خاطر نشان کرد: طرح های ارسالی در حوزه های دارپ، تجهیزات پزشکی و انرژی های نو هستند.

وی ادامه داد: در این رویداد دو استارت آپ خارجی در حوزه فین تک و خدمات از کشورهای هند و لبنان ایده های خود را ارائه می نمایند.

به گفته معاون دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری کشوری دی 8 رویداد TIM2020در راستای ارائه فرصت های سرمایه گذاری برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1942

به "سرمایه گذاران فناوری کشورهای D8 گرد هم می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاران فناوری کشورهای D8 گرد هم می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید