سناریوی جنجالی یک پرسپولیسی برای قهرمان جام حذفی ، مهدی ترابی ترسیده بود!

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: فکر می کنم اگر پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان گردد جام حذفی را به استقلال بدهند.

سناریوی جنجالی یک پرسپولیسی برای قهرمان جام حذفی ، مهدی ترابی ترسیده بود!

به گزارش خبرنگاران آنلاین، حسن بعضی پیشکسوتان پرسپولیس این است که حتی در شرایط فعلی رک حرف می زنند و با گفتن واقعیت، بی فایده تیم شان را باد نمی نمایند تا کادر فنی و بازیکنان به خودشان غره شوند و در آستانه یک موفقیت بزرگ، ناکامی نصیب شان گردد. سعید نعیم آبادی از آن دست پیشکسوتانی است که در عین تعصب به پرسپولیس و علاقه به این تیم درباره همه چیز رک و روراست حرف می زند و البته امیدوار است تیم محبوبش برای هشتمین بار جام قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. گفت وگوی او را با ایران ورزشی بخوانید.

*آقا سعید پرسپولیس قهرمان می گردد؟

بستگی به بازی گل گهر دارد. این بازی خیلی مهم است. اگر این بازی را ببرند قهرمان می شوند اما اگر مساوی نمایند سپاهان قهرمان خواهد شد.

*فکر می کنید این بازی با مسابقه اخیر دو تیم در جام حذفی که پرسپولیس دو گل در نیمه نخست زد و نیمه دوم فقط دفاع کرد چه تفاوت هایی داشته باشد؟

ببینید، پرسپولیس در خط حمله مشکل دارد و هافبک های خوشفکری هم ندارد که پاس خوب به فورواردها بدهند. دیدید این بازی عالیشاه آمد و چقدر خوب کار کرد. فکر می کنم در یک ربعی که در زمین بود چند حرکت انتحاری کرد و آن سانتر را هم انجام داد که پنالتی شد. من خودم فکر می کردم بازی مساوی می گردد اما با همان حرکت انتحاری ورق بازی برگشت. به نظر من هافبک های پرسپولیس خیلی ساده بازی می نمایند. اینطوری نیست که شما مدام پاس بدهی و بگیری، باید دو تا موقعیت بسازی، پاس گل بدهی. من هم می توانم از این پاس های ساده بدهم. هافبک پرسپولیس باید بتواند یکی را از مقابلش بردارد و جایی که کار گره می خورد خلاقیت نشان بدهد.

*البته مهدی ترابی بازیکنی است که چنین خصوصیاتی دارد.

او هم یک روز عالی است و یک روز صفر. همین پنالتی اش را اگر گلر پیکان سر جایش ایستاده بود وسط می گرفت.

*اما فکر می کنم چون می دانست مظاهری به یک سمت شیرجه می زند به وسط زد.

نه از ترسش وسط زد. البته نه اینکه بگویم پنالتی زدن کار ساده ای است، نه. در بازی که سه امتیازش برای قهرمانی خیلی واجب است و تیمی مثل سپاهان پشت سرت واقع شده است پنالتی زدن خیلی سخت است. من این را می دانم و می فهمم که وقتی پشت توپ می روی دروازه مقدار قوطی کبریت می گردد و گلر حریف مقدار غول به نظر می رسد اما من در تیم محلی که در شهر ری داریم بعضاً در زمان ضربات پنالتی گلر می شوم و پنالتی ها را بیشتر مواقع می گیرم. من می دانم که پنالتی زن استرس بالایی دارد و ضربه اش را حول و حوش وسط می زند چون می خواهد اوت نگردد و به همین دلیل سر جایم می ایستم و وقتی توپ یک متر اینور و آنور زده می گردد راحت توپ را می گیرم و اصلاً شیرجه نمی روم. پنالتی زن خوب آن کسی است که توپ را با سرعت به کنار دروازه بزند چون اگر هر رقم خوب بزند گلر نمی تواند توپ را مهار کند. اگر توپ گوشه دروازه زده گردد و شدت مناسبی داشته باشد چون سرعت بیشتری نسبت به انسان دارد حتماً گل می گردد.

*فکر می کنید محتمل است پیکان سپاهان را در اصفهان شکست دهد و پرسپولیس با برد گل گهر در تهران همین هفته قهرمان گردد؟

بله این هم امکان دارد اما احتمالش ضعیف است. به نظر من پرسپولیس نباید روی این چیزها حساب باز کند و تکلیف خودش با خودش معین است و می داند که اگر دو بازی برنده گردد قهرمان می گردد. به نظرم بازی با گل گهر سخت است و در هفته آخر کار راحت تری دارد چون گل گهر برای چهارمی می جنگد.

*در 5 مسابقه ای که قلعه نویی از گل گهر رفته این تیم فقط یک برد داشته و همین هفته اخیر به آلومینیوم اراک هم باخت.

خب این مسأله تأثیر دارد اما آلومینیوم در زمین خودش خیلی خوب کار می نماید و پرسپولیس را هم دو بار برد. این تیم مثل بیشتر تیم های صنعتی بازیکنان خوبی دارد و جزو تیم های خوب لیگ برتر است.

*با محاسبات ریاضی گفته اند پرسپولیس 58 درصد شانس قهرمانی دارد. نظر شما چیست؟

من هم می گویم حدود 60 درصد شانس دارند.

*در جام حذفی چطور؟ می توانند قهرمان شوند؟

پرسپولیس که حتماً بدش نمی آید قهرمان گردد اما فکر می کنم اگر در لیگ برتر قهرمان شوند آن جام را به استقلال بدهند تا هواداران دو تیم راضی و مسرور باشند. با یک اشتباه داوری این اتفاق می تواند رخ دهد. فکر می کنم اصلاً به همین دلیل است که وی ای آر را نمی آورند تا در نتایج بازی ها دخالت نمایند وگرنه مگر در کشور ما پول وارد کردن وی ای آر به فوتبال مان را نداریم؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1402 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 15971

به "سناریوی جنجالی یک پرسپولیسی برای قهرمان جام حذفی ، مهدی ترابی ترسیده بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریوی جنجالی یک پرسپولیسی برای قهرمان جام حذفی ، مهدی ترابی ترسیده بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید