سهمیه المپیک دوچرخه سواری ایران قطعی شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، با اعلام اتحادیه جهانی دوچرخه سواری سهمیه المپیک 2020 کشورمان قطعی شد.

سهمیه المپیک دوچرخه سواری ایران قطعی شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در آخرین رده بندی تیم های ملی جاده، نام کشورمان را به عنوان یکی از سهمیه داران المپیک 2020 ژاپن معرفی نمود.

خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد کسب این سهمیه گفت: با اعلام اتحادیه جهانی دوچرخه سواری یک سهمیه کشورمان در المپیک 2020 فعلا قطعی شده است. در جدول کشورهای عضو اتحادیه جهانی که تعداد آن 204 کشور می باشد تیم ملی جاده کشورمان با قرار دریافت در رتبه 39 رنکینگ جهانی یک سهمیه ورودی به المپیک را دریافت نمود.

وی اضافه کرد : تیم ملی کشورمان پس از قزاقستان در رتبه دوم آسیا قرار گرفته است و کشورهای ژاپن و چین در صندلی سوم و چهارم رنکینگ آسیا می باشند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه گفت: نکته حائز اهمیت این است که در دوره گذشته المپیک سهمیه ها بر اساس رنکینگ قاره ای بود ، این در حالی است که در این دوره سهمیه ها براساس رنکینگ جهانی در نظر گرفته شده است. یعنی اگر ما با شرایط دوره قبل در این دوره نیز قرار می گرفتیم تنها دو سهمیه در بخش جاده دریافت می کردیم.

قمری ادامه داد: ایران در حال حاضر بالاتر از کشورهای مجارستان، ونزوئلا و ژاپن در رتبه سی و نهم رنکینگ جهانی قرار گرفته است و به همراه کشورهای رده 32تا 50 با یک سهمیه در دو رشته تایم تریل انفرادی و استقامت جاده در المپیک 2020 حضور خواهد داشت.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران گفت: امیدواریم با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک شاهد افزایش سهمیه های دیگر این رشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1297

به "سهمیه المپیک دوچرخه سواری ایران قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه المپیک دوچرخه سواری ایران قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید