صادرات اولین محموله 35 هزار تنی گندم به عمان

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس کانون انجمنهای صنایع غذایی ایران از بارگیری اولین محموله 35 هزار تنی گندم در امسال به مقصد عمان اطلاع داد.

صادرات اولین محموله 35 هزار تنی گندم به عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از کانون انجمن های صنایع غذایی ایران ،سید محمدرضا مرتضوی، رئیس کانون انجمنهای صنایع غذایی ایران با اعلام این خبر که نخستیم محموله 35 هزار تنی گندم ایران به مقصد عمال صادر بارگیری شده است، توضیح داد: این اقدام بیانگر آن است که ایران می تواند به کشورهای حوزه خلیج فارس در سطح بالایی صادرات گندم داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به مذاکرات اجرا شده و روند مدوام ارائه گندم ایران، به نظر می رسد که این معامله می تواند آغازگر معاملات آینده ایران با سایر کشورهای جهان باشد.

بر اساس اظهارات این فعال مالی ظرفیت صادرات گندم کشور در امسال برابر با دو میلیون تن است که نشان می دهد ایران هیچ گونه نیازی به وارداتی این محصول ندارد و با برنامه ریزی می تواند به صادرکننده بزرگی در بخش گندم و آرد تبدیل گردد.

لازم به ذکر است صادرات این محموله بزرگ آردی توسط شرکت خوشه فارس به نمایندگی از ایران اجرا شده است.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود به ارسال محموله های کوچک و بزرگ آرد ایران به عراق اشاره نمود و گفت: ایران ظرفیت فراوانی در زمینه صادرات این محصول به کشورهای همسایه خود دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1081

به "صادرات اولین محموله 35 هزار تنی گندم به عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات اولین محموله 35 هزار تنی گندم به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید