قبل از نابینا شدن سیگار را ترک کنید

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، طبق نتایج یک مطالعه جدید، سیگار کشیدن با آسیب به شبکیه چشم می تواند موجب نابینایی گردد.

قبل از نابینا شدن سیگار را ترک کنید

به گزارش خبرنگار مهر، محققان هشدار می دهند سیگار کشیدن نه تنها به قلب و ریه ها آسیب می رساند، بلکه می تواند موجب نابینایی هم گردد.

راجا نارایانان سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه چشم پراساد هند، در این باره می گوید: سیگار کشیدن موجب افزایش ترکیبات شیمیایی در جریان خون شده و در نتیجه، جریان خون و اکسیژن به شبکیه چشم کاهش می یابد. همین مسئله موجب می گردد افراد سیگاری دو برابر دیگران در معرض بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا قرار گیرند.

مطالعه اخیر نشان داده است که تغییرات قابل توجهی در قوه بینایی افراد سیگاری در تشخیص رنگ قرمز، سبز، آبی و زرد ایجاد می گردد که بیانگر این مطلب است که مصرف مواد حاوی مواد شیمیایی نوروتوکسیک، نظیر آنچه که در سیگار وجود دارد، ممکن است موجب کوررنگی کامل گردد.

همچنین سیگار کشیدن می تواند عامل بسیاری از بیماری های چشمی نظیر آب مروارید، آب سیاه و غیره باشد. در حالی که این بیماری های چشمی مرتبط با بخش جلوی چشم هستند و به آسانی تشخیص داده می شوند، بیماری های شبکیه ای همچون دژنراسیون ماکولا و مشکل چشمی دیابتی به شکل خاموش پیشرفت نموده و در صورت عدم درمان به موقع، منجر به نابینایی کامل می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 384

به "قبل از نابینا شدن سیگار را ترک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از نابینا شدن سیگار را ترک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید