قیمت نفت خام به شدت سقوط کرد، نرخ طلای سیاه همچنان بالای 80 دلار

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از رویترز، روز جمعه، در حالی که بازگشت بازارهای سهام از سقوط سنگین دو روز گذشته، حال و هوای سرمایه گذاران را بهتر کرد، قیمت نفت پس از سقوط سنگین خود دوباره به بالای 80 دلار بازگشت. بازارها با اعلام چشم انداز آژانس بین المللی انرژی که نشان می داد عرضه کافی خواهد بود و تقاضا کاهش خواهد یافت، تضعیف شدند.

قیمت نفت خام به شدت سقوط کرد، نرخ طلای سیاه همچنان بالای 80 دلار

قیمت نفت خام به سوی ثبت اولین افت هفتگی خود در 5 هفته اخیر پیش می رود. در عین حال آن چه این هفته بر قیمت های نفت فشار وارد کرد، جهش بزرگ میزان ذخایر نفت خام آمریکا و کمرنگ شدن نگرانی ها از تحریم های قریب الوقوع ایران است.

روز جمعه قیمت نفت با بازگشت بازار سهام و سود آنها تقویت شد؛ در حالیکه روز پنج شنبه قیمت نفت خام تحت فشار سقوط گسترده بازارهای سهام نهاده شد و به شدت کاهش یافت.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال که روز پنج شنبه 3.4 درصد سقوط نموده بود، تا ساعت 17:12 به وقت تهران، 34 سنت رشد کرد و به 80.60 دلار رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا هم 45 سنت بالا آمد و به 71.42 دلار رسید.

با این همه، گزارش ماهیانه آژانس بین المللی انرژی هم به بازارها فشار آورد. این آژانس بیان کرد بازارهای نفت فعلا از لحاظ عرضه در وضعیت مناسبی به سر می برند. همچنین آژانس پیش بینی خود برای رشد تقاضا در امسال و سال آینده را کاهش داد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش خود که کشورهای صنعتی را در مورد سیاست گذاری های انرژی خود هدایت می نماید، دلیل این کار را چشم انداز ضعیف تر اقتصادی دنیا، نگرانی های تجاری، قیمت های بالاتر نفت و اصلاح داده های چین، بیان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 126

به "قیمت نفت خام به شدت سقوط کرد، نرخ طلای سیاه همچنان بالای 80 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت خام به شدت سقوط کرد، نرخ طلای سیاه همچنان بالای 80 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید