مشکل اتوبوس گردشگران خارجی حل شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، معاون گردشگری از حل مشکل حمل و نقل گردشگران خارجی با اتوبوس و اصلاح دستور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این رابطه اطلاع داد.

مشکل اتوبوس گردشگران خارجی حل شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، در هفته گذشته به دنبال ابلاغ نامه ای از سوی مدیرکل حمل و نقل مسافر، جابه جایی گردشگران خارجی با اتوبوس مختل شد. در نامه ای که از سوی این دفتر منتشر شد آمده بود: با توجه به سوءاستفاده های اجرا شده از صورت وضعیت دربستی، مسافرگیری و آزادگردی خارج از خاتمهه ناوگان و اعتراضات زائران محترم از کمبود ناوگان مسافری و نرخ های اعلامی ناوگان دربستی، صدور صورت وضعیت دربستی به کلیه مقاصد کشور از روز جاری (18 مهرماه) تا خاتمه دوره اجرای طرح جابه جایی زائران اربعین مورخ سوم آبان ماه سال 1398 ممنوع است.

پیرو این نامه، تمام صورت وضعیت های دربستی صادره نیز ابطال شد. پس از آن تامین اتوبوس برای گردشگران خارجی محدود و جریان جابه جایی آن ها به ویژه در مسیرهای بین شهری مختل شد.

ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ پس از یک هفته پیگیری، از برطرف این ممنوعیت و مستثنی شدن صدور صورت وضعیت دربستی اتوبوس های گردشگران خارجی از حکم مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری، به مجله تصویر و سرگرمی اطلاع داد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی در نامه تازه ای اظهار داشت: صدور صورت وضعیت دربستی به صورت محدود برای انتقال گردشگران خارجی با ارائه قرارداد با شرکت های حمل و نقل و سایر مدارک مثبته به صورت آفلاین، امکان پذیر است.

معاون گردشگری تاکید نمود: مطابق این نامه، مشکل تامین اتوبوس برای گردشگران خارجی باید حل گردد و شرکت های حمل و نقل که مطابق دستور قبلی صورت وضعیت های دربستی صادره را باطل نموده بودند، اکنون موظفند این صورت وضعیت ها را مطابق تعهدات قبلی صادر و اتوبوس های دربستی را برای تورهای گردشگران خارجی تامین نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1205

به "مشکل اتوبوس گردشگران خارجی حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل اتوبوس گردشگران خارجی حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید