مصوبه کمیسیون برنامه درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

یک عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون اطلاع داد که بر اساس آن دولت موظف است معادل سهم واریزی اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان را در بودجه منظور و پرداخت کند.

مصوبه کمیسیون برنامه درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

علی کاظمی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه طرح الحاق یک ماده به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به تصویب رسید که بر اساس آن همان طور که کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند و ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود تا 5 درصد به حساب صندوق واریز می نمایند، دولت هم موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.

به گفته کاظمی، کلیات این طرح تصویب شده و مقرر شده در جلسات بعدی کار کارشناسی بیشتری درباره آن انجام گردد.

کاظمی همچنین یادآور شد: طرح دیگری که به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون بودجه ارجاع شده بود، طرح آقای دکتر صادقی درخصوص لغو احکام و مجوزهای ناظر به استثنای وزارتخانه ها، موسسات و سازمان های مستلزم ذکر یا تصریح نام از شمول قوانین و مقررات عمومی بود که کلیات این طرح نیز به تصویب کمیسیون رسید.

وی اضافه نمود: در جریان مباحث حقوق های نجومی، دیدیم که قانون به برخی موسسات اجازه داده بود که برای خود قوانینی داشته باشند. دیوان محاسبات هم گزارشی داد و گفت که مستثنی شدن این موسسات، کار را برای نظارت سخت می نماید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون برنامه به فرعی تشخیص دادن این کمیسیون معترض بودند، یادآور شد: با توجه به اینکه کمیسیون اصلی، کمیسیون حقوقی و قضایی تشخیص داده شده، لذا مقرر شد کمیته ای با حضور نمایندگانی از کمیسیون بودجه تشکیل گردد تا به سوالات و ابهامات مطروحه پاسخ داده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1397 بروزرسانی: 9 اسفند 1397 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 140

به "مصوبه کمیسیون برنامه درباره صندوق ذخیره فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه کمیسیون برنامه درباره صندوق ذخیره فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید