معرفی کامل شهر کوالالامپور در مالزی

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، شهر کوالالامپور در مالزی | Kuala Lumpur

امروزه دیگر کمتر کسی در دنیا وجود دارد که نداند پایتخت کشوری در جنوب شرقی آسیا به نام مالزی که این روزها تبدیل به یکی از توریستی ترین مناطق قاره آسیا شده است، شهری به نام کوالالامپور است. این شهر زیبای مالزیایی در ایالت سلانگور قرار گرفته است و در شبه جزیره مالزی واقع شده است. همانطور که گفتیم این شهر این روزها با داشتن برج های دوقولوی پتروناس تبدیل به یکی از دیدنی ترین شهرهای قاره آسیا شده است که دیدنش را هر توریست و دنیاگردی دوست دارد. در واقع شهر کوالالامپور در مالزی یکی از دیدنی ترین شهرهای موجود در قاره آسیا است که سالانه و در روزهای مختلف سال، مردم زیادی از سراسر دنیا را برای بازدید از خود جذب می کند. از این رو در ادامه با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به صورت کامل شهر کوالالامپور در مالزی را مورد آنالیز و معرفی قرار دهیم.

معرفی کامل شهر کوالالامپور در مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

پیشنهاد می کنیم که اگر قصد سفر به این شهر پیشرفته، زیبا و بسیار مدرن آسیایی را دارید، راهنمای سفر به کوالالامپور را مورد مطالعه قرار دهید.

معرفی کامل شهر کوالالامپور در مالزی از لحاظ جغرافیایی

اگر به شما بگویند که چند شهر توریستی معروف در قاره آسیا را نام ببرید بدون شک در بین گزینه های مطرح شده از سمت شما، شهر کوالالامپور در مالزی هم جای خواهد داشت.

این شهر زیبا و بسیار مدرن در ایالت سلانگور مالزی و در همسایگی ساحل غربی شبه جزیره این کشور قرار گرفته است.

از لحاظ جغرافیایی این شهر در دامنه های کوهستان قرار گرفته است و اطراف آن را سرتاسر البته به جز قسمت شرقی شهر را کوه ها فرا گرفته است.

این شهر و مناطق اطرافش در بین مالزیایی ها به عنوان دره و شهر گل آلود به خاطر همسایگیش با محل تلاقی رودخانه های کلانگ و گمباگ نیز معروف شده است.

از لحاظ وسعت و بزرگی شهر کوالالامپور در مالزی دارای مساحتی برابر با 243 کیلومتر مربع می باشد.

بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده در سال 2017 میلادی این شهر زیبا و مدرن دارای 1 میلیون و 808 هزار نفر جمعیت در خود بوده است.

از لحاظ آب و هوایی این شهر از آن جایی که در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است، دارای آب و هوایی کاملا استوایی است و همین ویژگی آن باعث شده است که در بیشتر روزهای سال، آب و هوای این شهر کاملا مرطوب و گرم باشد.

با توجه به آمار و ارقام رسمی که از طرف سازمان های بین المللی آب و هوا شناسی اعلام می شود، میانگین دمای هوای شهر کوالالامپور 27 درجه سانتیگراد است و میانگین بارش سالانه در آن 250 سانتی متر می باشد.

آفتابی ترین روزهای شهر کوالالامپور در مالزی در مرداد ماه (23 جولای تا 22 آگوست) و سردترین ایام سال در این شهر برابر است با ماه ها بهمن (21 ژانویه تا 19 فوریه) و اسفند (20 فوریه تا 20 مارچ) که البته در دسته سرماهای قابل تحمل قرار می گیرد!

تاریخچه شهر مالزی در کوالالامپور

از لحاظ تاریخی، نام این شهر از قرن 19 میلادی به بعد در منابع مختلف ذکر شده است و از این رو قدمت کوالالامپور را به قرن 19 میلادی مرتبط دانسته اند.

می گویند در سال 1800 میلادی حاکم مالای ها برای استخراج از معادن قلع چندین نفر را به این منطقه فرستاد.

نشانه های شهر نشینی در کوالالامپور از سال 1857 میلادی در این منطقه به وجود آمده است.

در واقع این شهر از سال 1972 میلادی به عنوان پایتخت این کشور شد و در نهایت در سال 1947 میلادی به عنوان شهر مرکزی حکومتی دولت مالزی انتخاب شده شد.

شاید باورتان نشود اما شهری که روزی روزگاری تنها فقط برای استخراج ذغال سنگ آن هم به دستور سلطان وقت از آن استفاده می شده است اما این روزها تبدیل به مرکز توریستی، مدرنیته، تجاری و فرهنگی کشور مالزی شده است!

به هر حال این شهر پیشرفته به عنوان معروف ترین شهر مالزی با جمعیتی میلیونی، مقصد سفر خیلی از کسانی شده است که تصمیم به سفر به مالزی و شهر دیدنی اش را دارند.

در زمینه تاریخچه کوالالامپور همین را بگوییم که این شهر در طی دوره های مختلف اما کوتاهی تحت تصرف انگلیسی ها و ژاپنی ها درآمده بود اما طولی نکشید همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم تحت نظارت اتحادیه مالایا در آمد و بالاخره پرچم ماله در آن به احتزاز در آمد.

در حال حاضر هم این شهر در زمره 3 قلمروی رسمی فدرال دولت مالزی هم به حساب می آید.

اطلاعات کلی درباره شهر کوالالامپور

 • شهر کوالالامپور در مالزی را به عنوان یکی از مناطق مختلف در این کشور می شناسند که دارای مناطق و جاذبه های جالبی می باشد. کوالالامپور را در اصطلاح به عنوان KL نیز می شناسند.
 • مردم در این شهر اول به زبان مالایی صحبت می نمایند و بعد هم به زبان انگلیسی سخن می گویند.
 • مردم کوالالامپور با پول رسمی خودشان یعنی رینگیت مالزی معامله های خود را انجام می دهند.
 • از لحاظ فاصله زمانی هم نسبت به تهران دارای اختلاف ساعتی برابر با 3 ساعت و نیم جلوتر از ساعت رسمی ایران می باشد.
 • در این شهر هم مردم با سواد هستند و هم دارای دانشگاه های مهم و معروف زیادی از جمله دنشگاه گلوبال نکست و یا مدرسه تجارت آسیا وجود دارد که در نوع خود یکی از بهترین ها هستند.
 • در شهر کوالالامپور در مالزی در نقاط مختلف پر است از بیمارستان و کلینیک هایی که با استانداردهای جهانی مطابقت دارند و دارای سیستمی بسیار پیشرفته می باشند.

نکاتی درباره سفر به شهر کوالالامپور در مالزی

 • از شیرهای آب هرگز ننوشید و بطری آب تهیه نمایید.
 • با این که کشور مالزی بسیار امن است اما همواره جانب احتیاط را بسیار رعایت نمایید.
 • اگر از آن دسته مسافرانی هستید که علاقمند به کارناوال ها و جشن های مختلف هستید، انتخاب شهر کوالالامپور در مالزی برای شما مناسب است زیرا؛ می توان گفت که می توان همواره در تقویم این کشور یک جشن و مناسبت را پیدا کرد که به خاطرش، کارناوال شادی به راه بیاندازند.
 • در این شهر 2 فرودگاه بین المللی وجود دارد که به نام های فرودگاه بین المللی کوالالامپور (Kuala Lumpur International Airport) و فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه (Sultan Abdul Aziz Shah Airport) شناخته می شوند و پروازهای ورودی و خروجی بین المللی و خارجی به این شهر به وسیله این دو فرودگاه صورت می پذیرد.
 • از معروف ترین سوغاتی های شهر کوالالامپور در مالزی می توانیم به نوعی سنجاق سینه به نام کروگسنگ، ظرف های لابو سایونگ، لبیاب سنتی بانوان مالزیایی به نام باجوکبایا، ظرف های فلزی، خوراکی های سنتی، صنایع دستی رنگارنگ و متفاوت و کلی از دیگر صنایع دستی این شهر نام ببریم.

جاذبه های گردشگری شهر کوالالامپور در مالزی

 • برج های پتروناس | Petronas Twin Towers

این برج های بسیار بلند را باید به عنون بلندترین های جهان به حساب آورد.

این برج ها که کار ساختشان پس از 3 سال یعنی در سال 1998 میلادی به اتمام رسید، معروف ترین جاذبه های این شهر هستند.

اگر در محاسبه اندازه این برج ها آنتن آن ها را هم حساب کنیم، این برج ها 451.9 متر ارتفاع دارند.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که در این برج ها سر جمع 78 آسانسور شبانه روز افراد را در هر 88 طبقه هر برج پتروناس بالا و پایین می برند.

در طبقه های 41 و 42 برج های پتروناس در شهر کوالالامپور مالزی توسط یک پل به هم وصل می شوند که خود امروزه یکی از بهترین جاذبه های نه تنها پتروناس بلکه شهر است.

از زیر هم این 2 برج توسط مرکز خرید سوریا به یکدیگر وصل شده اند.

این دو برج معروف امروزه نه تنها یکیاز معروف ترین نمادهای مالزی و این شهر شده اند بلکه به عنوان یکی از بلندترین برج های جهان هم شناخته می شوند.

 • مسجد آبی کوالالامپور | blue mosque kuala lumpur

در تاریخ 14 فوریه سال 1974 میلادی در شهر مالزی به دستور مستقیم سلطان عبدالعزیز شاه، مراحل ساخت مسجد آبی در کوالالامپور شروع شد.

این مسجد بالاخره در سال 1988 میلادی به بهره برداری رسید و پس از ساختش تبدیل به یکی از زیباترین و پر ابهت ترین مساجد جهان شد.

این مسجد بسیار زیبا و معروف در حدود 142 متر ارتفاع دارد و در تکمیل مجموعه زیبای آن، 4 مناره بزرگ و بسیار بلند با ارتفاع 140 متری نیز وجود دارد.

این مسجد به قدری بزرگ است که می گویند ظرفیت جای دادن 24 هزار مراجعه نماینده و نمازگزار را با هم دارد!

درباره این مسجد نکته جالبی که وجود دارد این است که کسی این مسجد را ندیده، شهر کوالالامپور در مالزی را ترک نمی نماید.

برای ساخت این مسجد مهندسان طراح و معمارانش از معماری اسلامی و ایرانی در کنار یکدیگر بهره گرفتند و در نتیجه یکی از زیباترین جاذبه های مذهبی این شهر را پدید آوردند.

زیباترین حالت این مسجد در هنگام غروب و یا شب است که چراغ هایش روشن می شوند و زیبایی دو چندان و خیره نماینده ای به این مسجد می بخشند.

ضمناً به این علت به این مسجد آبی می گویند که زمانی که نور خوشید به سمت این مسجد می تابد، نور خورشید از شیشه های آبی رنگ این مسجد عبور می نماید و فضایی کاملا آبی رنگ در داخل این مسجد به وجود می آورد.

 • آکواریوم KLCC | Aquaria KLCC, Kuala Lumpur.

یکی از معروف ترین جاذبه های شهر کوالالامپور در مالزی به قطع یقین، آکواریوم KLCC است.

این آکواریوم را باید به عنوان یکی از بزرگ ترین اکواریوم های جهان نیز به حساب آورد و از آن رو که برای همه سنین جالب و جذاب است، مکانی بسیار همه گیر و جذاب برای هر شخصی به حساب می آید.

در این آکواریوم نزدیک به 5 هزار جاندار دریای در کنار هم قرار گرفته اند.

همچنین 33 آکواریوم مختلف و تونل های سراسری 90 متری در این آکواریوم قرار گرفته است که فضای بسیار بزرگی را برای بازدید از خیل عظیم و بزرگی از ماهی های کوچک و بزرگ گرفته تا کوسه ها را برای شما پدید آورده است.

ساخت این آکواریوم در سال 2002 شروع و در سال 2004 میلادی نیز به خاتمه رسید.

محیطی که برای ساخت این آکواریوم اختصاص داده شده است برابر با 5600 متر مربع است.

در پایان باید بگوییم که در این آکواریوم نزدیک به 250 گونه مختلف دریایی در کنار یکدیگر جمع شده اند.

 • موزه نگارا در کوالالامپور | muzium negara

یکی از معروف ترین موزه های موجود در شهر کوالالامپور مالزی که بسیار معروف و مشهور هم هست، موزه نگارا است.

این موزه به علت شکل و ساخت عجیبی که نسبت به دیگر موزه های موجود در این شهر و کشور دارد، بیشتر از پیش معروف شده است.

در ساخت بنای این ساختمان از هنر معماری سنتی و مدرن مالزیایی استفاده شده است.

دراین موزه می توانید از 4 گالری موجود در آن بازدید کنید.

در موزه نگارا می توانید از بازمانده هایی از دوره های پاره سنگی، عصر برنز و عصر آهن را می توانید ببینید.

تزئینات موجود در این موزه مخصوصا در سالن اصلی آن، بسیار چشم نواز و جالب است.

در این موزه می توانید از مغازه های فروش آثار دستی و سوغاتی خرید نمایید.

 • باغ پرندگان کوالالامپور | Kuala Lumpur Bird Park

باغ پرندگان هم یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های موجود در کوالالامپور است که در آن پرندگان زیبا و رنگارنگ آزادانه به هر طرفی که بخواهند، پرواز می نمایند.

این باغ را باید به عنوان بزرگ ترین باغ های پرندگاه سرپوشیده در سراسر جهان به حساب آورد.

در این باغ می توانید که در رستوران و کافه آن استراحت کنید و یا با پرنده های زیبای آن عکس بیاندازید.

این باغ در کنار باغ گیاه شناسی کوالالامپور قرار گرفته است و دسترسی بسیار خوبی را از مرکز این شهر به این مجموعه جالب و دیدنی را داشته باشید. ورد

سفر خوبی به کوالالامپور داشته باشیدمنبع: الی گشت

انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 400

به "معرفی کامل شهر کوالالامپور در مالزی" امتیاز دهید

1 کاربر به "معرفی کامل شهر کوالالامپور در مالزی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کامل شهر کوالالامپور در مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید