نشان دانشگاه فعال فدراسیون همگانی به دانشگاه شهید بهشتی اهدا شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، در جلسه شورای ورزش دانشگاه شهید بهشتی که صبح امروز شنبه برگزار گردید، دکتر افشین ملایی رئیس، دکتر محمدرضا فروحی دبیر و مسئولان فدراسیون ورزش های همگانی نیز حضور داشتند و نشان طلای تک ستاره دانشگاه فعال را به رئیس این دانشگاه اهدا کردند.

نشان دانشگاه فعال فدراسیون همگانی به دانشگاه شهید بهشتی اهدا شد

طرح ملی دانشگاه فعال یکی از طرح های ویژه فدراسیون ورزش های همگانی است که بعد از طرح ملی شهر فعال در دستور کار قرار گرفته و دانشگاه شهید بهشتی پس از ارزیابی های اجرا شده و به دست آوردن امتیازات لازم در حوزه زیرساخت ها و توجه به ورزش همگانی، به عنوان نخستین دانشگاه فعال معرفی گردید.

در این مراسم دکتر افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با ارائه گزارشی از شرایط سلامت مردم و خطراتی که بیماری های غیرواگیر برای مردم ایران در پی خواهد داشت ابراز امیدواری کرد دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر و پیروز حوزه علمی کشور در توجه به توسعه و توسعه زیرساخت ها ورزش همگانی هم پیشتاز باشد و زمینه گرایش جوانان و دانشجویان به ورزش را فراهم کند.

ملایی تاکید نمود: فدراسیون ورزش های همگانی طرح های ملی را در راستای کاهش کم تحرکی و افزایش فعالیت های بدنی بین شهروندان اجرا نموده است که طرح ملی شهرهای فعال یکی از آنها بود. به همین علت اهدا نشان دانشگاه فعال را هم در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه دانشگاه شهید بهشتی توانست به عنوان نخستین دانشگاه برند تک ستاره طلایی را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: تحلیل های خوبی در خصوص زیرساخت ها و شرایط دانشگاه شهید بهشتی داشتیم تا به این عنوان برسیم که خوشبختانه شرایط فراهم شد اما ما به این سطح از توقع قانع نیستیم و باید برای توسعه ورزش همگانی قدم های بزرگتری برداریم.

در این مراسم بعلاوه دکتر سعدالله نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تقدیر از فعالیت های فدراسیون ورزش های همگانی در توجه به سلامت مردم و اجرای برنامه ها و طرح های ملی برای کاهش کم تحرکی گفت: باید شاخص های ارزیابی عملنمودها را در نظر بگیریم تا بتوانیم با تحلیل آنها نقاط ضعف را رفع کنیم و قدمی رو به جلو برداریم.

وی ادامه داد: خوشحالیم که دانشگاه شهید بهشتی از سوی فدراسیون ورزش های همگانی چنین جایگاهی را کسب کرد. ما می خواهیم نقاط ضعف مان را رفع کنیم و هر سال شرایط بهتری پیدا کنیم. دانشگاه همچنان جزو نهادهای قابل اعتماد است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تاکید نمود: عنوانی که از سوی فدراسیون ورزش های همگانی به ما اهدا شد انگیزه مان را بیشتر کرد تا بتوانیم بیشتر و بهتر کار کنیم و در آینده شرایط مطلوب تری داشته باشیم.

در این نشست دکتر ناهیده جباری رئیس آموزشگاه فدراسیون ورزش های همگانی گزارشی از مراحل طی شده تا اهدا نشان تک ستاره طلایی دانشگاه فعال به دانشگاه شهید بهشتی را ارائه داد.

دکتر محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی به همراه دکتر لیلا جویباری و رسول آزادی نیز در این نشست حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 12531

به "نشان دانشگاه فعال فدراسیون همگانی به دانشگاه شهید بهشتی اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشان دانشگاه فعال فدراسیون همگانی به دانشگاه شهید بهشتی اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید