هوآوی برای اولین بار از سیستم عامل اختصاصی خود در تلویزیون هوشمند 5G استفاده کرد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، پس از حدس های فراوان، ریچارد یو یکی از مدیران ارشد هوآوی خاطرنشان کرد، در حال حاضر سیستم عامل اختصاصی هوآوی بر روی تلویزیون های هوشمند با نام Smart Screens استفاده خواهند شد و این محصول تا ماه آینده به بازار عرضه می گردد. هرچند گوشی های این شرکت براساس توافقات اخیر، به استفاده از اندروید لایسنس دار ادامه می دهند.

هوآوی برای اولین بار از سیستم عامل اختصاصی خود در تلویزیون هوشمند 5G استفاده کرد

درحالی که که بسیاری از کاربران تصور می کردند هوآوی میخواهد سیستم عامل جدید خود را جایگزین اندروید کند، اولین محصولی که با این سیستم عامل راهی بازار می گردد، یک تلویزیون هوشمند 5G است. هوآوی اعلام نموده که کار با اندروید را به عنوان سیستم عامل اصلی گوشی های هوشمند خود ادامه خواهد داد.

شاید از دید اشخاص بیرون از کمپانی HUAWEI، اعلام محدودیت برای لایسنس های اندروید گوشی های هوآوی عجیب بود؛ ولی این شرکت نشان داد از قبل به فکر این مشکل بوده و از مدت ها پیش مدیران هوآوی دنبال راه حل جایگزین بودند و برنامه های لازم برای شرایط فوق را تنظیم نموده اند.

این پشتوانه قوی باعث شد که در آن بازه زمانی حساس، هوآوی برنامه ای که چند سال در حال توسعه و پیشبردش بود را همگانی و اعلام کند که در حال توسعه سیستم عاملی اختصاصی است.

پس از آنالیز شرایط از سوی ایالات متحده درباره ابعاد مختلف تحریم و توافق دولت های چین و آمریکا، از میزان تنش ها کاسته شده و محدودیت برای هوآوی در استفاده از اندروید برداشته شد، اما هوآوی از توسعه سیستم عامل اختصاصی برای استفاده در ابزارهای هوشمند خود، منصرف نشده است.

برند جدیدی که هوآوی برای سیستم عامل خود ثبت نموده هارمونی نام دارد. این برند برخلاف آنچه در خصوص هانگ منگ یا Ark OS تصور می کردیم، اولین میزبان خود را از میان گروه دیگری به جز گوشی های هوشمند انتخاب نموده و به سراغ تلویزیون های هوشمند رفته که می تواند القا نماینده پیامی با این مضمون باشد که هوآوی برنامه های بسیار گسترده تری از یک جایگزین برای سیستم عامل موبایل دارد. اما این برنامه چیست و چه زمانی می توان به صورت کامل با آن آشنا شد؟

هر چند که پاسخ روشن این سوال، فقط با گذر زمان معین می گردد، ولی مصاحبه های مدیران ارشد هوآوی نکاتی را روشن نموده اند که در ادامه آن ها را مرور می کنیم.

اولین نکته جالب توجه این است که هانگ مِنگ، هارمونی، آرک یا هر نامی که هوآوی انتخاب کند، به احتمال زیاد یک سیستم عامل است و طبق توضیحات ثبت شده برای آن ها این سیستم عامل قابلیت استفاده بر روی موبایل، انواع کامپیوترها (مانند لپ تاپ)، تجهیزات اینترنت اشیا (IoT) و صد البته تلویزیون هوشمند و تجهیزات خانگی را نیز دارد.

موضوع دوم بهره گیری هوآوی از مزایای اندروید و در عین حال توسعه سیستم عامل اختصاصی خود است. در همین رابطه یکی از مدیران هوآوی در مصاحبه ای اعلام نموده که هانگ منگ یا Ark OS جایگزینی برای اندروید نخواهد بود و این شرکت میخواهد از آن در حوزه های دیگر استفاده کند.

در حال حاضر که هوآوی مسائل تحریم را پشت سر گذاشته، میخواهد مانند گذشته از سیستم عامل اندروید روی گوشی های خود استفاده کند و در عین حال با توسعه سیستم عامل رزرو خود و تست عملکرد آن را روی دستگاه هایی با حساسیت کمتر، مانند تجهیزات اینترنت اشیا یا تلویزیون های هوشمند، به تدریج و در صورت احتیاج، سیستم عامل خود را به جهانی گوشی های هوشمند نیز بیاورد.

شرکت های رقیب نیز چند سال پیش سعی کردند با توسعه سیستم عامل هایی نظیر تایزن، از آن ها برای روز مبادا استفاده نمایند. اما در این بین هوآوی یک برگ برنده در دست دارد و آن عدم وابستگی زیاد به شرکت های دیگر در بخش های سخت افزاری است.

در واقع هوآوی به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران صنعت فراوری تراشه و تجهیزات مخابراتی جهان می تواند با فراغ بال بیشتری به توسعه سیستم عامل اختصاصی خود بپردازد و همچنان کاربران مثل گذشته می توانند از اندروید و اکوسیستم جذاب آن روی گوشی های هوآوی استفاده نمایند.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 692

به "هوآوی برای اولین بار از سیستم عامل اختصاصی خود در تلویزیون هوشمند 5G استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی برای اولین بار از سیستم عامل اختصاصی خود در تلویزیون هوشمند 5G استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید