هیاهوی بچه ها در موزه ملی ایران

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، lوزه ملی ایران با برگزاری برنامه های متنوعی همچون برگزاری تورهای بازدید و کارگاه هفته کودک را گرامیداشت.

هیاهوی بچه ها در موزه ملی ایران

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، موزه ملی ایران در حالی به استقبال روز جهانی کودک رفت که موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی با صدای هیاهو و اشتیاق بچه ها روز متفاوتی را تجربه می کرد.

ویژه برنامه های بچه ها از اولین روز هفته ملی کودک با برنامه های متفاوت و متنوعی متناسب با عناوین این روزها ترتیب داده شده و بیشتر به تورهای بازدید و برنامه های کارگاهی اختصاص داشت.

دیروز مصادف با روز جهانی کودک موزه ملی ایران میزبان بیش از صد و پنجاه کودک ایرانی 5 تا 10 ساله از پنج مرکز آموزشی بود.

تجربه روزی پرنشاط در موزه ملی ایران

برگزاری برنامه اختصاصی جُنگ ویژه بچه ها یکی از این برنامه ها بود که با همیاری ستاد گردشگری شهرداری تهران ترتیب یافت و شامل قسمت های مختلفی همچون سرودخوانی، برگزاری مسابقه، نمایش، اجرای حرکات اکروباتیک، شاهنامه خوانی بچه ها بود.

جبرئیل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران در این خصوص گفت: برای برگزاری مطلوب برنامه از مشارکت ستاد گردشگری شهر تهران بهره برده ایم و سعی شد تا از برگزاری کلیشه ای برنامه ها پرهیز کنیم.

آینده را باید ساخت

پارسا قاضی کم سنی ترین هنرمند امروز با برگزاری کارگاه آموزشی خراطی نحوه ساخت نمونه آثاری از موزه ملی ایران را به نمایش گذاشت و با کودکی خود استقبال ویژه ای از بچه ها و نوجوانان و بزرگ سالان حاضر در موزه ملی ایران داشت و شعار روز جهانی کودک امسال را (آینده را باید ساخت) معنای خاصی بخشید.

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران که برای شرکت در جلسه ای مهمان موزه ملی ایران بود، به همراه جبرییل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران از این کارگاه بازدید کردند.

میراث باستان شناسی اسپانیا در هیاهوی بچه ها

امروز فضای نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا میزبان بازدیدکنندگان کوچکی بود که بافرهنگ ملت دیگری آشنا شدند.

هم زمان با گشایش نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا آثار نقاشی بچه ها 6 و 9 ساله که یکی از آثار را سوژه خود قراردادند در قالب نمایشگاه مجزایی به نمایش گذاشته شد و به شدت موردتوجه بازدیدکنندگان ویژه این روزها قرار گرفت.

نمایشگاه سرزمین باران و بارشی از خلاقیت بچه ها

این نمایشگاه نیز که به همت آموزشگاه هنرهای تجسمی سرزمین باران شکل گرفته دربرگیرنده بیش از 200 اثر از بچه ها و نوجوانان عزیز هنرمند در مقاطع سنی مختلف بود که در پروژه های آموزشی خود دست به ابتکار و بیان اندیشه هایشان کردند.

حضور دانش آموزان فرانسوی در نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا امروز مهمانان ویژه ای دیگری هم داشت. 25 دانش آموز مدرسه فرانسوی های تهران با همراهی حسین عزیزی رئیس بخش پیش ازتاریخ موزه ملی ایران از نزدیک شاهد 350 هزار سال پیشینه کشور اسپانیا شدند.

جبرئیل نوکنده ضمن ابراز خوشحالی از این رویداد گفت: این اولین باری بود که دانش آموزان سایر ملل در قالب اردوی مدرسه به بازدید نمایشگاهی در موزه ملی ایران آمدند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1121

به "هیاهوی بچه ها در موزه ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیاهوی بچه ها در موزه ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید