پوتین در حال آماده شدن برای یک جنگ هسته ای محدود است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به اعتقاد یک کارشناس روس، رئیس جمهور روسیه در حال آماده شدن برای یک جنگ هسته ای محدود و پیروز شدن در این نبرد است.

پوتین در حال آماده شدن برای یک جنگ هسته ای محدود است

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، الکساندر اسکوبوف کارشناس روس در مقاله ای در پایگاه خبری پنجره ای به اورآسیا نوشت کهولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حال آماده شدن برای مبارزه و پیروزی در یک جنگ هسته ای محدود بوده و در مقابل غرب از تشدید اوضاع جلوگیری خواهد کرد چون نگران است که مبادا این تشدید اوضاع به جنگ نهایی هسته ای منجر شود که هم غرب و هم روسیه را نابود می کند.

این کارشناس روس اضافه نمود: دکترین جنگ سرد بر اساس این فرضیه است که هیچ کدام از قدرت های جهانی از تسلیحات هسته ای برای حمله استفاده نمی کنند و تنها برای دفاع آن را بکار می گیرند و فقط در صورتی به تشدید اوضاع بپردازند که طرف مقابل نخست به این کار مبادرت ورزد. از سوی دیگر، در صورتی که هر طرف طرحی برای استفاده از تسلیحات تاکتیکی و استراتژیک داشته باشد، طرف مقابل نیز می تواند چنین طرحی را توسعه بخشد.

این کارشناس روس ادامه داد که هر دو طرف به سرمایه گذاری در تسلیحات آخرالزمانی به عنوان آخرین خط دفاعی از آن چیزی که هر کدام به آن به عنوان مدل تمدن یاد می کنند، ادامه خواهند داد.

اسکوبوف معتقد است که هر دو طرف از رجحان سیستم اجتماعی خود و در نهایت سقوط سیستم اجتماعی دشمن در رقابتی تاریخی اطمینان دارند و اساسا هر دو طرف درگیری نظامی جهانی با دشمن تاریخی خود را عملا اجتناب ناپذیر می دانند.

علاوه بر آن، هر دو طرف به این نتیجه گیری رسیده اند که اگر استفاده از تسلیحات معمول به آنها اجازه برنده شدن در نبرد را ندهد به سوی استفاده از تسلیحات هسته ای گام بردارند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 348

به "پوتین در حال آماده شدن برای یک جنگ هسته ای محدود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین در حال آماده شدن برای یک جنگ هسته ای محدود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید