چطور غم و اندوه را شکست بدهیم؛ 8 روش برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از آن

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، علت غم و اندوه هر چه که باشد، گرفتار شدن در چنگال در غم و اندوه و رهایی از غم یک معضل جهانی است. شاید اصلا به همین دلیل روز 30 آگوست (8 شهریور) هر سال روز جهانی آگاهی در خصوص غم و اندوه و روش های غلبه کردن بر آن است. اما برای رهایی از غم و اندوه چه کنیم؟ در مقاله ای از سایت pra psychology به شما می گوییم چگونه با 8 روش موثر در مواقع لزوم مدیریت غم و اندوه را بر عهده بگیرید تا از پس آن بربیایید.

چطور غم و اندوه را شکست بدهیم؛ 8 روش برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از آن

1- برای رهایی از غم گریه کنید

اگر چه بسیاری از مردم گریه کردن را نشانه ضعف می دانند اما یکی از بهترین روش های عاطفی برای رهایی از غم و اندوه، گریه کردن است. اگر در مکانی هستید که نمی توانید گریه کنید به یک جای خلوت بروید. می دانستید بسیاری از افراد ترجیح می دهند زیر دوش حمام گریه نمایند؟ اتفاقا ایده خوبی است، چون آب اشک ها را با خودش می شورد و می برد. پس اگر از این به بعد به خاطر مسئله ای دچار غم شدید حتما در خلوت خودتان اشک بریزید تا آرام شوید و به هیچ وجه خودخوری نکنید.

2- بنویسید

اگر به دنبال بهترین راه حل برای رهایی از غم و اندوه هستید، در خصوص مسئله ای که غمگین تان نموده روی کاغذ بنویسید. لازم نیست جملات ادبی بنویسید. هر چه را که سبب اندوه شما شده به زبان ساده روی کاغذ بیاورید. نوشتن یکی از بهترین راه حلها برای بیرون ریختن احساسات و آرام شدن است.

3- موزیک گوش کنید

این که موزیک در تمام شرایط به یاری شما می آید کمی عجیب نیست؟ اما واقعیت این است که گوش دادن به موسیقی یکی از بهترین راه حلها برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از غم و کم کردن آن است.

4- لباس بپوشید و از خانه بیرون بروید

زمانی که از خانه یا محل کار بیرون هستید می توانید سر خودتان را با چیزهای زیادی گرم کنید. هم می توانید یک خوراکی خوشمزه بخورید یا به کافی شاپ بروید یک فنجان قهوه بنوشید. اما اگر در زمان غم و ناراحتی در منزل بمانید احتمالا ترجیح می دهید یک فیلم غمگین متناسب با حال و احوال روحی تان ببینید و بیشتر در خودتان فرو بروید. حتی اگر شب را در خانه ماندید و به توصیه گریه کردن عمل کردید روز بعد حتما از خانه بیرون بروید. از نور آفتاب لذت ببرید، در پارک قدم بزنید یا به کافی شاپ محبوب تان بروید و خوراکی مورد علاقه تان را میل کنید. برای رهایی از غم شما باید یاد بگیرید حرکت کنید و غم را شکست بدهید.

5- سرتان را با کارتان گرم کنید

مسئله اساسی اینجاست که اگر شما مدت زمان زیادی را با غم و اندوه سپری کنید دیگر نمی توانید از شر آن خلاص شوید. بهتر است به جای فکر کردن به عاملی که سبب اندوهگین شدن تان شده است سرتان را با کار و شغل تان گرم کنید، پروژه های جدید قبول کنید و به نحوی سر خودتان را گرم کنید که فرصت فکر کردن به غم را نداشته باشید. اصلا شاید همین مسئله باعث گردد که بیشتر و بهتر کار کنید و در شغل تان ترفیع هم بگیرید.

6- تمیزکاری کنید

اگر خانه دار هستید و نمی توانید سرتان را با کار اداره و شرکت گرم کنید، بهتر است آغاز به تمیز کردن و نظافت منزل تان بکنید. برای مثال اگر همواره برای تمیز کردن فریزر تنبلی نموده اید الان بهترین فرصت برای انجام این کار است. اصلا می توانید انباری را تمیز کنید، کمدها را مرتب کنید یا هر کاری را که پیش از این پشت گوش انداخته اید را به پایان برسانید. زمانی که احساس غم کردید برای از بین بردن این حس باید درست ترین کار را انتخاب کنید.

7- درد و دل کنید

گاهی اوقات صحبت نکردن و خودخوری کردن حتی باعث صدمه به جسم ما هم می گردد. بنابراین اگر اتفاق ناراحت نماینده ای برای شما اتفاق افتاده که روال زندگی تان را تغییر داده سعی کنید به صورت رو در رو با یک نفر صحبت کنید. این فرد می تواند دوست یا یکی از افراد خانواده شما باشد. اگر دل تان نمی خواهد دوستان نزدیک یا افراد خانواده تان چیزی در خصوص مسئله ای که برای تان پیش آمده بدانند، با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید. فارغ از این که چند جلسه باید پیش مشاور یا تراپیست بروید اگر این کار حال تان را خوب می نماید حتما انجامش دهید.

8- مثبت فکر کنید

مهم نیست تحت چه شرایطی دچار غم و ناراحتی شده اید. قطعا شرایط تغییر خواهد نمود و بهتر خواهد شد و شما به نگرشی احتیاج دارید که به وسیله آن بتوانید بر مشکل تان غلبه کنید. زمانی را به غمگین بودن اختصاص بدهید، خودتان را آرام کنید و سپس رو به جلو حرکت کنید و همه چیز را از سر بگیرید. اگر شما در خصوص همه چیز مثبت فکر کنید به زودی همه چیز به قدر کافی خوب خواهد شد.

این مطالب را هم از دست ندهید:

40 ایده خود مراقبتی برای داشتن بدن و ذهن سالم

7 روش موثر و عملی برای داشتن حال خوب

منبع: افق کوروش
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2622

به "چطور غم و اندوه را شکست بدهیم؛ 8 روش برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور غم و اندوه را شکست بدهیم؛ 8 روش برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید