کالدرون: اجازه دهند برای قهرمانی چهارم کوشش کنم، چرا بازیکن استقلال را محروم نمی نمایند؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، سرمربی تیم فوتبال پرسولیس می گوید که طبق آمار، میزان دوندگی بازیکنانش از بازیکنان لیگ قهرمانان اروپا بیش تر است.

کالدرون: اجازه دهند برای قهرمانی چهارم کوشش کنم، چرا بازیکن استقلال را محروم نمی نمایند؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس عصر چهارشنبه در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان، گفت: این یک بازی مهم برای هر دو تیم است. دو تیمی که برای قهرمانی مبارزه می نمایند. مسلما یک بازی سخت داریم. متاسفانه ما دو روز فرصت کم تر نسبت به حریف برای ریکاوری داشتیم. مخصوصا به خاطر داربی که بازی سنگینی بود. طبق آماری که داشتیم میزان دوندگی بازیکنان ما از بازیکنان لیگ قهرمانان اروپا بیش تر است.

او ادامه داد: به خاطر برد در داربی تیم از لحاظ روحی در شرایط خوبی قرار گرفته است. امیدوارم که صد درصد آماده به این بازی برسیم.

کالدرون درباره آرای کمیته انضباطی و محرومیت فرشاد احمدزاده هم گفت: حقیقتا یکم متعجب شدم. امیدوارم در آینده به خاطر فوتبال ایران، تصمیماتی که کمیته انضباطی می گیرد عادلانه باشد. این وظیفه کمیته است. معیارهایی که آن ها دارند باید برای همه یکسان باشد. این که بیرانوند را به خاطر یک حرکت محروم نمایند من گفتم که به این تصمیم احترام می گذارم. چون قرار بود تراکتور به خاطر سنگ انداختن و ناسزا یک بازی بدون تماشاچی بازی کند. اما بیرانوند محروم شد ولی تراکتور بخشیده شد. احمدزاده در داربی یک هل کوچک می دهد و محروم می گردد. مرتضی تبریزی، کنعانی زادگان را هل می دهد ولی محروم نمی گردد. عارف غلامی هم بعد از دریافت کارت زرد داور را تشویق می نماید ولی جریمه نمی گردد. به نظرم این معیارها خیلی عادلانه نیستند. من خیلی خوشحالم چون احساس می کنم در خانه خودم زندگی می کنم. هیچ وقت در هیچ کشوری مثل این جا با من رفتار نکردند. آن قدر مردم خوب بودند. فوتبال ایران آینده خوبی دارد ولی همه باید دست به دست هم بدهیم و یاری کنیم تا عدالت برقرار گردد. من می خواهم اگر می بازم یا برنده می شوم، این اتفاق در زمین بیفتد. می خواهم که به ما اجازه بدهند که دوباره قهرمان شویم. اگر هم قرار باشد ببازم مثل بازی با تراکتور، هیچ صحبتی نکردم و این شکست را پذیرفتم برای این که تراکتور ما را یک بر صفر برد.

سرمربی پرسپولیس گفت: داور در زمین مثل بازیکنان و مربی اشتباه می نماید. اما من تصمیم ناعادلانه در رابطه با محروم شدن احمدزاده و محروم نشدن تبریزی و غلامی را می بینم. این مانعی برای پیروز شدن من می گردد. مسوولیت این حرفی را که این جا می زنم می پذیرم. هر جا که فوتبال بازی کردم و مربی بودم این شرایط را ندیدم. اگر ببینم که نمی توانم در زمین مبارزه کنم و برنده یا بازنده شوم، نمی مانم.

کالدرون درباره تاکتیک تیمش در بازی فردا هم گفت: مهاجمان ما هنوز به سطحی که مد نظر ما است نرسیده اند. داریم روی این موضوع کار می کنیم که بتوانیم برای خط حمله موقعیت ایجاد کنیم و این که به آن ها یاری کنیم که گزینه گل زدن داشته باشند. من سعی می کنم که به آن ها اعتماد به نفس بدهم تا به سطحی که می خواهیم برسند. باید ببینیم در بازی های بعد چه اتفاقی میفتد.

او درباره مهدی عبدی، گلزن داربی هم گفت: او بازیکن جوانی است و در داربی هم برای خودش و هم برای تیم کار بزرگی کرد. من به جوان ها در داربی فرصت بازی دادم . این کار بزرگی بود که مسوولیتش بر عهده من بود. این نشان می دهد که من به جوان ها اهمیت می دهد. کم کم این موقعیت را به او می دهیم که توانایی هایش را نشان بدهد.

کالدرون در پاسخ به این پرسش که آیا از نظر روانی هم روی بازیکنانش کار می نماید یا خیر؟ گفت: من دوست دارم بازی ها را با فوتبال بازی کردن ببریم. چه در برد و چه در باخت دوست ندارم از راه دیگری استفاده کنم. از بازی های محبت آمیز همواره به بازیکنان گفته ام که اگر داور اشتباه کرد، بازیکنان باید تصمیم داور را بپذیرند، همان طور که همه می پذیریم. ما هر کاری هم که بکنیم تصمیم داور عوض نمی گردد. فقط باعث می گردد که ما تمرکزمان را از دست بدهیم و به تیم خودمان آسیب بزنیم. همانطور که دیدید تیم من همواره مودب و منظم بوده است. در بازی داربی و زمانی که پنالتی گرفته شد باز هم سعی کردیم که احترام بگذاریم.

او درباره صحبت هایش قبل از داربی درباره یاری وزارت ورزش به استقلال هم، گفت: من درباره وزارت خانه صحبت بدی نکردم. فقط گفتم که تیم هایی هستند که چند بازیکن جدید گرفته اند و این یک حقیقت است و چیز بدی نیست. نمی دانم شاید سال های قبل متفاوت بوده. من می گویم ما تیم های بزرگ باید مسوولیت پذیر باشیم. استقلال هم مدعی قهرمانی است. من منظورم این بود که اعتراض ننمایند.

کالدرون ادامه داد: حقیقت همین است. شما دنبال چه چیزی هستید؟ اگر استقلال یک مهاجم گران خرید و ما یک مهاجم ارزان در این مورد حرفی نمی زنم. منظورم این است که استقلال آن قدر شکایت نکند. مشکل من با وزارت خانه نیست. آن ها با این که یک مهاجم گران تر خریده اند باز هم شکایت می نمایند. به سر بازیکن ما سنگ می زننند و ممکن بود بازیکن ما کشته گردد. بازی هم تعطیل نمی گردد و جلوی داور دست می زنند. با زانو به سر نعمتی می زنند که ممکن بود حتی کشته گردد. یاری داور همان جا در صحنه حضور دارد و بازیکن را محروم نمی نمایند. احمدزاده یک هل کوچک داد و محروم شد.

ما سه بازیکن برای داربی نداشتیم اما من شکایتی نکردم که آن ها یک مهاجم گران دارند. من مبارزه و رقابت می کنم. فرقی نمی نماید که می برم یا می بازم. من خواستار عدالت برای همه هستم. چرا عدالت باید برای برخی ها باشد و برای برخی ها نباشد. پرسپولیس سه قهرمانی داشته و به من اجازه بدهند که برای قهرمانی چهارم مبارزه کنم و به من اجازه بدهند در زمین برنده یا بازنده باشم وگرنه من می روم. این جا یک کشور بزرگ است. من از رفتار با احترامی که طرفداران پرسپولیس و حتی استقلال با من دارند خوشحالم. من از کنار شما بودن خوشحالم. لطفا شما هم یاری کنید که فوتبال ایران پیشرفت کند و جوانمردانه باشد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 929

به "کالدرون: اجازه دهند برای قهرمانی چهارم کوشش کنم، چرا بازیکن استقلال را محروم نمی نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالدرون: اجازه دهند برای قهرمانی چهارم کوشش کنم، چرا بازیکن استقلال را محروم نمی نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید