گروهک الجیش الوطنی جای جبهة النصره را در ادلب می گیرد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، منابع خبری از استقرار تدریجی یگان های گروهک الجیش الوطنی در شمال و غرب استان ادلب خبر می دهند.

گروهک الجیش الوطنی جای جبهة النصره را در ادلب می گیرد

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، منابع محلی در استان ادلب از ورود تجهیزات و نیروهای گروهک الجیش الوطنی وابسته به ترکیه به مناطق مختلف این استان خبر دادند.

به نوشته وبگاه عنب بلدی، لشکر دوم الجیش الوطنی روز یکشنبه تصاویری از انتقال تجهیزات و شبه نظامیان به حومه شمالی استان ادلب منتشر کرد که در میان آن ها تجهیزات ضد هوایی و خودرهای پیک آپ دیده می شد.

هفته گذشته نیز لشکر یکم این گروهک تروریستی تجهیزات و نیروهای جدید به مناطق غرب استان حلب ارسال کرد و ابوقصی از مدیران بخش اطلاع رسانی این گروهک در گفت و گو با وبسایت عنب بلدی از ساخت پایگاههای جدید و تشکیل گردان های تک تیرانداز، توپخانه و ضد هوایی و همچنین یگان پیاده نظام خبر داد و همچنین گفت که صدها نیروی جدید در حال آموزش هستند.

افزایش حضور تروریست های الجیش الوطنی در استان ادلب که بازوی ترکیه در شمال سوریه محسوب می شوند، در حالی است که این استان از سال ها پیش محل نفوذ و حضور تروریست های هیئه تحریرالشام (جبهة النصره سابق) بوده است و به نظر می رسد همانطور که منابع مختلف در روزهای گذشته گفته اند، ترکیه در پی بازچینی نیروها و حذف تدریجی جبهه النصره است و در این جهت به هیچ نیرویی همچون الجیش الوطنی اعتماد ندارد.

ترکیه در سال های گذشته در تمامی عملیات های خود در شمال سوریه علیه شبه نظامیان کرد، از تروریست های الجیش الوطنی بهره برده است. گروهی که با ادغام چندین گروهک کوچک تر از جمله ارتش آزاد تشکیل شده است.

در روزهای گذشته منابع نظامی و خبری در سوریه از طرح ترکیه برای بازچینی و یکسان سازی گروهک های تروریستی و احتمال از میان برداشتن جبهه النصره خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2521

به "گروهک الجیش الوطنی جای جبهة النصره را در ادلب می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروهک الجیش الوطنی جای جبهة النصره را در ادلب می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید