10 ترفند برای تعادل میان کار و زندگی ، چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تماشای بازی فوتبال فرزندتان را به علت مشغله کاری از دست داده اید. فردا جلسه اولیا مربیان مدرسه است و در عین حال چند قرار کاری هم برای فردا هماهنگ کرده اید. به همه اینها خریدهای منزل و وقت پزشک اطفال را هم اضافه کنید.

10 ترفند برای تعادل میان کار و زندگی ، چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید

Healthline: در زندگی تمام پدر و مادرها لحظه هایی وجود دارد که به خود میگویند هیچ چیزی خوب پیش نمی رود. برخی از افراد در این شرایط تصمیمات عجولانه ای اتخاذ کرده و دست به تغییرات اساسی می زنند. به طور مثال مشغله کاری خود را کم می کنند و یا کلا جهت رسیدگی بیشتر به فرزندانشان، کار خود را ترک می کنند و حتی ممکن است از شریک زندگی خود بخواهند که این تصمیم را بگیرد. درست است که در این شرایط این راه حلها کمک زیادی به شما خواهد کرد اما باید توجه داشته باشید که اینها تنها راه حل های ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و شغلی شما نیستند.

شخصی که در مقطعی از زندگیش با این مشکل رو به رو شده است استفاده از راه حل موسوم به 5% را پیشنهاد می دهد. این ایده که توسط daisy wademan dowling در Harvard business review ارائه داده شده است اشاره دارد به اینکه به جای دریافت تصمیمات عجولانه و خط کشیدن روی زندگی شغلیاتان می تواند با به کارگیری چند ترفند ساده به سطحی از انعطاف- پذیری و تعادل در زندگی شخصی و شغلیتان برسید. به طور مثال شما می تواند در هفته یک روز، کارخود را زودتر از معمول خاتمه داده و به منزل بروید و یا بعد از مأموریت های کاری که پس از ساعت کاری خاتمه می یابد مستقیماً به منزل بروید. این تغییرات آنقدر بزرگ نیست که بر عملکرد شما تأثیر بگذارد و نارضایتی مدیرتان را در برداشته باشد ولی تأثیر آن را به وضوح در زندگی شخصی خود خواهید دید. به این ترتیب شما به طور همزمان هم زندگی و فرزندتان را اداره می کنید و هم جهت خود را در جهت موفقیت شغلی ادامه خواهید داد.

در ادامه چند ترفند که توسط افرارد مختلف به کار گرفته شده است و به آنها در ایجاد تعادل در کارو زندگیشان کمک کرده است، ارائه می شود.

  1. بر اساس ساعت کاریتان برنامه ریزی کنید. شاید اجرای این گزینه برای همه امکان پذیر نباشد اما قطعاً ارزش مطالعه را دارد. به طور مثال پدر یا مادری که صبح ها دیرتر به سرکار می رود زمان کافی دارد تا فرزندشان را به مدرسه ببرد. در مقابل هنگام بازگشت پدر یا مادری که زودتر کارش خاتمه می یابد می تواند فرزندشان را از مدرسه بردارد. در مواردی می توان با هماهنگی رئیس یا مدیر خود، صبح ها یک ساعت زودتر به سرکار بروید و از آن طرف می تواند برای بردانشتن فرزندتان از مهدکودک یا مدرسه زودتر کارتان را خاتمه دهید.
  2. به همکارانتان اعلام کنید که شما باید سر ساعت معین محل کارتان را ترک کنید. با اعلام این موضوع به احتمال زیاد همکارانتان همکاری لازم را با شما خواهند کرد.
  3. از سیستم پاسخگویی از راه دور برای مواقعی که محل کار خود را ترک کرده اید استفاده کنید. شما می توانید در موقعیت های مختلف وقتی از میز کارتان دور هستید ایمیلهای خود را پاسخ دهید یا کارهای مشابه به آن که باعث می شود هم به زندگی و فرزنتان برسید و هم از برنامه کاریتان عقب نمانید.
  4. جهت سلامت ذهن خود یک روز را از فضای کار دور بمانید.
  5. از سیستم تحویل در درب منزل استفاده کنید. شما می توانید خریدهای هفتگی و یا حتی روزانه خود را تلفنی و یا آنلاین سفارش دهید و آنها را درب منزل تحویل بگیرید. بدین صورت زمانی را که قرار بود صرف رفت و آمد به فروشگاه و خرید شود را با خانواده خود گذرانده اید.
  6. از زمان نهار خود تا حد امکان استفاده کنید. اگر مدرسه فرزندتان در نزدیکی محل کار شماست می توانید با هماهنگی مسئولان مدرسه از زمان نهار برای وقت گذراندن با او استفاده کنید.
  7. در هفته یک ساعت بعد از کارتان را به بیرون رفتن با همسرتان اختصاص دهید. این برنامه را می تواند به شکلی هماهنگ کنید که تا قبل از خاتمه زمان مدرسه فرزندتان یک ساعتی را با هم به گردش بروید و مطمئن باشید که فرزندتان هم با دوستانش لحظات خوشی خواهد داشت.
  8. اگر نمی توانید به باشگاه بروید حتماً راهی پیدا کرده و با فرزندتان ورزش کنید. به طور مثال اگر فرزندتان به دوچرخه سواری علاقه دارد شما هم برای خود یک دوچرخه تهیه کرده و با او همراه شوید. از این طریق هم ورزش کرده اید و هم پیوند قوی بین شما و فرزندتان شکل می گیرد.
  9. تا جایی که می تواند برای انجام کارهای منزل از نیروی خدماتی کمک بگیرید. درست است که استفاده از نیروی خدماتی برای شما هزینه خواهد داشت و ممکن است برای خیلی از افراد این هزینه سنگین باشد. اما باید توجه داشته باشید که شما در مقابل هم در زمان خود صرفه جویی کرده اید و هم کارهایتان به صورت حرفه ای تری انجام می شود که قطعاً آسودگی خیال شما را نیز در برخواهد داشت.
  10. مواقعی که کارها پیچیده می شود راه گریزی برای خود بیابید. ممکن است شما قادر به انجام هر کاری باشید ولی قطعاً رسیدگی به همه امور در یک زمان امکان پذیر نیست و باید توجه داشت که انجام شدن همه کارها بهتر از این است که به دلیل تلاش برای عالی انجام شدنشان زمان کافی برای رسیدگی به همه امور نداشته باشیم. در واقع گاهی لازم است در مواردی آسان گیر باشیم. به طور مثال مهم است که در وعده غذایی فرزندمان مواد مغذی لازم گنجانده شود ولی نیازی نیست هر روز مانند یک آشپز حرفه ای برای تهیه غذا وقت صرف کنیم.

2121

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 476

به "10 ترفند برای تعادل میان کار و زندگی ، چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ترفند برای تعادل میان کار و زندگی ، چطور به عنوان پدر یا مادر بین زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید