شروع به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، فرانسه با اعلام شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز مدعی شد که هدف این ائتلاف تامین آزادی کشتیرانی در این منطقه است.

شروع به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به نقل از رویترز، فرانسه گفت: شروع ماموریت دریایی اروپایی در تنگه هرمز با هدف تامین آزادی کشتیرانی در خلیج فارس و پیش برد رویکرد تنش زدایی با ایران است.

دولت فرانسه پس از کناره گیری از مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در حفاظت از نفت کش ها و کشتی های تجاری که واشنگتن مدعی وجود تهدیدی از جانب ایران[علیه این کشتی ها] است، به دنبال یک ائتلاف امنیتی جایگزین در تنگه هرمز بوده است.

وزارت نیروهای مسلح فرانسه روز پنج شنبه گفت که کوربت، ناو محافظ فرانسوی گشت زنی در تنگه هرمز را شروع نموده است و یک ناو محافظ هلندی نیز ظرف دو هفته به آن ملحق خواهد شد.

این ائتلاف، جدای از ائتلافی است که آمریکا با مشارکت 6 کشور دیگر در خلیج فارس ایجاد نموده است.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، کوشش آمریکا و جمعی از کشورهای اروپایی برای حضور نظامی در خلیج فارس با ادعای تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز در حالی مطرح می گردد که مقامات کشورمان بارها تایید نموده اند، به پشتوانه مرزهای ساحلی ممتد ایران با خلیج فارس و پیشینه تاریخی حفاظت از این منطقه، تامین امنیت آن، همیشه به عهده ایران بوده و خواهد بود.

بر این اساس به نظر می رسد علیرغم اهداف ادعا شده برای این فعالیت ائتلاف دریایی، حضور نظامی کشورهای متعدد در تنگه هرمز تنها منجر به گسترش تنش در این منطقه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1763

به "شروع به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید