احتمال سه شیفته شدن بعضی از مدارس قزوین!

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین گفت: از نظر سرانه فضای آموزشی در قزوین به شدت در تنگنا هستیم و اگر این روند ادامه یابد شاید بعضی از مدارس سه شیفته گردد.

احتمال سه شیفته شدن بعضی از مدارس قزوین!

به گزارش خبرنگاران، اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین در امسال پیش از ظهر امروز 22 خردادماه با حضور مسئولان قضائی و مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار گردید.

خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین در این نشست اظهار کرد: اگر به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی هستیم باید بدانیم ریشه این مبارزه در آموزش وپرورش است، از این رو اگر بودجه ای در مدارس هزینه می گردد باید آن را سرمایه گذاری بدانیم.

وی اضافه کرد: درمانگاه همه دردهای جامعه در توجه به مدارس است و بی توجهی به آموزش وپرورش و بسته شدن هر درب کلاسی منجر به باز شدن دروازه یک زندان خواهد شد و برای عدم توجه به تربیت درست باید تاوان سنگینی را بپردازیم.

رحمانی با اشاره به اینکه ما مدرسه ای را می خواهیم تا در آن ساحت های مختلف چون ساحت دینی، اخلاقی، زیستی، سیاسی و اجتماعی گام برداریم، گفت: متولی امر تربیت تنها آموزش وپرورش نیست و باید مسئولان دیگر نهادها و ارگان ها نیز به کمک ما بیایند تا جلوی فراوری ناهنجاری اجتماعی گرفته گردد.

این مسئول با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان های پرجمعیت استان گفت: در حال حاضر در منطقه پونک با وجود ساختمان های مرتفع و فانتزی و گران قیمت حتی یک متر فضای آموزشی وجود ندارد و تنها دو مدرسه خیرساخت آنجا داریم.

وی ادامه داد: از نظر سرانه فضای آموزشی در قزوین به ویژه در مناطق ولایت، سرتک، مینودر، ملاصدرا و پونک به شدت در تنگنا هستیم و اگر این روند ادامه یابد شاید بعضی از مدارس سه شیفته گردد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین به اجرای طرح ملی نماد در آموزش وپرورش اشاره نمود و اضافه کرد: طرح نماد یا همان نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان کاری ریشه ای و ارزشمند است که می تواند آسیب های اجتماعی را در بین دانش آموزان کاهش دهد.

رحمانی در سرانجام گفت: طرح نماد در امسال در 151 مدرسه در البرز و شش مدرسه در قزوین اجرا شده و 584 کارگاه نیز برای دانش آموزان در این راستا برگزار گردیده است.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 495

به "احتمال سه شیفته شدن بعضی از مدارس قزوین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سه شیفته شدن بعضی از مدارس قزوین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید