انتقاد نوبخت از هجمه ها به جامعه پزشکی به بهانه مالیات

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: پزشکان با پرداخت مالیات مشکلی ندارند اما برخی قصد دارند به بهانه مالیات به این قشر اهانت نمایند.

انتقاد نوبخت از هجمه ها به جامعه پزشکی به بهانه مالیات

به گزارش خبرنگاران علی نوبخت در تذکری شفاهی در سرانجام جلسه علنی امروز اعلام کرد: در آستانه سالروز تولد ابن سینا هستیم که در ایران روز پزشک نامیده گردیده که به پزشکان و کلیه کسانی که در این حوزه زحمت می کشند، تبریک می گویم. مسئله قابل توجه این است که اتاق فکری که جریانات مهم کشور را تحت پوشش قرار داده و به آن ها لطمه می زند به جامعه پزشکی نیز سرایت نموده است و بی جهت و غیر منصفانه این جامعه را مورد هجمه قرار داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در ظاهر امر می گویند این جامعه باید مالیات دهد که ما حرفی نداریم اما برخی می خواهند این گروه را در حد دست فروشان پایین بکشند. در آغاز این دولت رئیس کل نظام پزشکی رئیس کل سازمان مالیاتی را دعوت نموده است و گفته که ما معتقدیم که جامعه پزشکی نیز باید مالیات دهد و به صورت عادلانه و شفاف باید انجام گردد.

نوبخت اضافه نمود: اینکه عده ای به بهانه مالیات جرات می نمایند این گروه را که یکصدهزار عمل رایگان در جنگ انجام داده مورد اهانت قرار دهند کار درستی نیست. جریانی که امروز نهاد پزشکی را تحت فشار قرار داده به راحتی نباید از آن گذشت. این جریان به فیضیه نیز حرمت شکنی نموده است. اینها همه برنامه ریزی گردیده است و قصد دارند از فیضیه انتقام بگیرند.

به گزارش خبرنگاران، حسین بانکی کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت شب گذشته در برنامه پایش در مورد فرار مالیاتی پزشکان گفت: اگر درصد مالیات را 20 درصد در نظر بگیریم، البته میزان مالیات باید بیشتر از 20 درصد و حدود 35 درصد باشد اما ما در محاسبات خود 20 درصد را در نظر گرفتیم. مقدار مالیاتی که دندان پزشکان و پزشکان متخصص باید بپردازند 6800 میلیارد تومان است. 6800 میلیارد تومان فرار مالیاتی پزشکان، معادل یارانه یک سال 12 میلیون ایرانی و وام ازدواج برای 450 هزار زوج جوان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1397 بروزرسانی: 2 مهر 1397 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 28

به "انتقاد نوبخت از هجمه ها به جامعه پزشکی به بهانه مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نوبخت از هجمه ها به جامعه پزشکی به بهانه مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید