سلامتی و پزشکی

تاثیر کوانتوم بیولوژی در درمان سرطان بررسی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، پژوهشگران مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران در صدد کشف اثر میدان مغناطیسی با میزان گیری نرخ تولید سوپراکسید برآمدند که بعد از انجام شبیه سازی های دینامیک مولکولی و شیمی کوانتومی، این گروه با مشاهده...

23 اردیبهشت 1401

قانون برای ترخیص سریع کالاها از گمرکات اجرا شود

پنجاه و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر برگزار گشت. خورشید گزدرازی، رییس اتاق بوشهر در این نشست با اشاره به طرح بند ب پنجاه و چهارمین نشست هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار کشور، تاثیر آن بر بهبود محیط کسب و کار استان...

20 اردیبهشت 1401

آیا زدن دوز سوم واکسن ربطی به ابتلا به کرونا دارد؟

شماری از افرادی که دوز سوم واکسن کرونا را تزریق نموده اند، در شبکه های اجتماعی عنوان می نمایند که بعد از تزریق دوز سوم واکسن و به علت آن چه بعضی ایجاد طوفان ایمنی در بدن می نامند، به اُمیکرون مبتلا شده اند. اما آیا این ادعا درست است و پشتوانه علمی دارد؟

16 اردیبهشت 1401

تور ارمنستان ارزان: مقررات سفر از ایران به ارمنستان اعلام شد

ارمنستان ورود مسافران واکسینه شده را از ارائه گواهی منفی تست PCR در بدو ورود معاف کرد.

14 اردیبهشت 1401

آسترازنکا نداریم، متقاضیان یک هفته صبر نمایند

خبرنگاران/اصفهان مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: در حال حاضر واکسن های مختلف کرونا در مراکز واکسیناسیون وجود دارد و فقط آسترازنکا موجود نیست که قرار است تا هفته آینده محموله تازه وارد گردد.

13 اردیبهشت 1401

برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تشدید می گردد

میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تشدید می گردد.

11 اردیبهشت 1401

گام دوم جشنواره ایده 1000 به همت دانشگاه آزاد مشهد برگزار می گردد

گام دوم جشنواره ایده 1000 با موضوع کشاورزی و صنایع غذایی، به همت دانشگاه آزاد مشهد برگزار می گردد.

8 اردیبهشت 1401

پلمب آبمیوه فروشی متخلف در قم

یک واحد آبمیوه فروشی در قم به دلیل بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی امروز پلمب شد.

5 اردیبهشت 1401

مرتفع ترین هتل دبی با نمایی به شکل آیپاد

هتلی لوکسی در دبی در حال ساخته شدن است که ضمن شکستن رکورد قبلی، شامل فناوری هوشمندی است که زندگی ساکنان آن را تسهیل می نماید.

21 فروردین 1401

صفری اظهار داشت: آمادگی وزارت بهداشت برای صادرات دارو و واکسن به ترکیه

معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه از آمادگی وزارت بهداشت برای صادرات دارو و واکسن به ترکیه اطلاع داد و گفت که در نشست امروز در وزارت خارجه پیشنهاد ایجاد پارک مشترک فناوری در ترکیه نیز مطرح شد.

18 فروردین 1401

بگویید در هواپیما جایگاه کنار پنجره یا راهرو را انتخاب می کنید، تا بگوییم چه شخصیتی دارید!

جایگاه های هواپیمااز هر غریبه ای در خیابان که بپرسید از بین جایگاه های هواپیما کدام را انتخاب می نماید، قطعا با پاسخی سریع روبرو خواهید شد. هر کدام از جایگاه ها چه در کنار پنجره باشند و چه جایگاه های راهرویی، مزایا و معایب خود را دارند و اگر انتخاب آن...

28 اسفند 1400

حق رای ایران در سازمان ملل بازگشت

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام نمود سهمیه جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل پرداخت شده است.

21 اسفند 1400

اصطلاحات رایج هتلی که ممکن است معنایشان را ندانید

اصطلاحات زیادی وجود دارند که ممکن است معنایشان را ندانیم و آب از آب هم تکان خورد. اما بعضی از اصطلاحات هستند که باید معنی شان را بدانیم که کارها بهتر پیش برود. مثل اصطلاحات رایج مربوط به هتل. هافبرد و فولبرد چیست؟ نیم شارژ به چه معناست؟ روم سرویس و مینی...

10 اسفند 1400

کوچکی نژاد: عدالت در پرداخت ها دغدغه مهم دولت در بودجه 1401 است

تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به تشکیل صندوق های استانی در لایحه بودجه سال آینده اشاره و توضیح داد پیشنهاد تشکیل صندوق در استان ها می تواند اتفاق خوبی باشد و در بحث اشتغال استان ها بسیار موثر و مفید واقع گردد.

29 بهمن 1400

انتقاد امیرعبداللهیان ازعدم ابتکارغربی ها دروین، به پکن سفر می کنم

وزیر امور خارجه ضمن تشکر و قدردانی از موضع حمایتی دولت چین در مذاکرات هسته ای وین، فرایند مصاحبه ها را در مجموع خوب توصیف و در عین حال از عدم ابتکار طرف های غربی در وین انتقاد کرد.

21 بهمن 1400

تصادف مرگبار پژو و تریلر در محور اهواز ، شوش

خبرنگاران/خوزستان مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کشته شدن یک نفر و مصدومیت چهار تن دیگر بر اثر برخورد تریلر و پژو در محور اهواز - شوش اطلاع داد.

13 بهمن 1400

ممنوعیت مصرف نمک دریا

یک کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به مصرف نمک دریا از سوی بعضی افراد گفت: این نمک برای سلامتی افراد مضر بوده و مصرف آن توصیه نمی گردد.

11 بهمن 1400

افزایش تخت های بیمارستانی باید متناسب با تامین احتیاج خون باشد

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل انتقال خون ایران گفت: افزایش تخت های بیمارستانی باید متناسب با تامین احتیاج خون باشد، اما متاسفانه چنین اتفاقی نیافتاده است.

9 بهمن 1400

بازدید هیات سیاسی، تجاری زیمبابوه از پارک فناوری پردیس

هیات سیاسی، تجاری زیمبابوه به ریاست معاون وزیر امور خارجه و تجارت خارجی این کشور با هدف توسعه همکاری های دوجانبه، روز گذشته از پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

27 دی 1400

خطر مرگ در کمین زنان مبتلا به این بیماری

تهران (پانا) - کمردرد باعث محدودیت در فعالیت های زندگی روزمره و کاهش فعالیت بدنی می شود که ممکن است منجر به افزایش وزن و بروز یا بدتر شدن مسائل مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی شود.

23 دی 1400
تعداد: (627)