با این نکات با خیال راحت در سفر غذای خیابانی بخورید

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، غذاهای خیابانی همواره یادآور فرهنگ اصیل یک کشور است و چه کسی می تواند بدون تجربه چشیدن این غذاهای خیابانی، کشور مقصد را ترک کند؟ ولی چیزی که همواره باعث می گردد برخی از افراد از خوردن این غذاها صرف نظر نمایند این است که ممکن است با مسمومیت یا اسهال همراه باشد و سفرشان را خراب کند. خیلی از افراد این غذاها را غیربهداشتی و ممنوعه می دانند اما در این مطلب به نکاتی می پردازیم که با دانستن آنها می توانید به راحتی از غذاهای خیابانی نوش جان کنید و لذت سفرتان را تکمیل کنید.

با این نکات با خیال راحت در سفر غذای خیابانی بخورید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

تحقیق کنید

اول از همه درباره غذاهای خیابانی کشور مورد نظرتان تحقیق کنید. ببینید معمولاً چه غذاهایی خورده می گردد و این غذاها چه شکلی هستند. غذاهای خیابانی را در گوگل، بلاگ ها و کتاب های سفر چک کنید. در این صورت شما حداقل می دانید مواد اولیه هر غذایی چیست و این مواد تا چه حد با مزاج شما سازگار است.

همرنگ جماعت شوید

از آنجایی که غذای مسموم برای کسب و کار خوب نیست، پس دکه های شلوغ نشانه این است که کجا غذا بخورید، هر چه باشد محلی ها بهتر از توریست ها اطلاع دارند؛ پس از آنها پیروی کنید. خود من وقتی زن ها و بچه ها را در صف می بینم، این حس را دارم که این صف فقط برای راننده هایی که معده آهنین دارند، نیست. پس ایستادن در صف طولانی ارزشش را دارد.

نگاه کنید و منتظر بمانید

دکه ها غذای خیابانی، آشپزخانه های شفافی هستند که همه چیز را در آن می بینید. قبل از سفارش دقت کنید که دست فروش غذا را چطور برای مشتری آماده می نماید؛ اگر با همان دستی که پول را می گیرد، مواد خام را بر می دارد از او خرید نکنید. به مواد خام هم توجه کنید که در ظرف سرپوشیده قرار گرفته باشند یا گوشت به طور صحیحی در یخ نگهداری گردد.

نگاه کردن و عجله نکردن خیلی راحت می تواند ناخن های کثیف، لباس های آلوده یا ظرف های نشسته را به شما نشان دهند.

فقط چیزی را بخورید که در مقابلتان پخته گردد

سراغ غذاهایی که از سر صبح به صورت یکجا پخته شده اند و زیر نور خورشید فاسد شده اند، نروید. حواستان باشد که غذا در مقابل چشمان شما تهیه گردد.

کارد و چنگال همراهتان داشته باشید

میکروب ها فقط در غذا وجود ندارند، می توانند در کارد و چنگال هم مخفی شده باشند. داشتن یک ست قاشق، چنگال و کارد سفری می تواند گزینه بهتری باشد. از طرفی با این کار استفاده از قاشق یکبار مصرف محدود می گردد و به عنوان یک مسافر به زمین و محیط زیست احترام گذاشته ایم.

مطمئن شوید که دست هایتان تمیز است

همواره دست فروش ها مقصر اسهال شدن شما در سفر نیستند. اگر تمام روز در خیابان ها بوده اید و با دستان کثیف به سمت سمبوسه شیرجه می روید، مقصر خود شما و دست های کثیفتان است؛ بنابراین شستن دست ها را نباید فراموش کنید. اگر در نزدیکی شما آب و صابون نیست می توانید با اسپری یا ژل شستشوی بدون احتیاج به آب یا الکل دستتان را ضد عفونی کنید.

صبح ها را برای خوردن غذای خیابانی انتخاب کنید

دکه های غذا در بازارهای صبحگاهی تازه ترین مواد اولیه را دارند، زیر نور خورشید باقی نمانده اند و تازه تازه از بازار تهیه شده اند تا شکم خریداران و فروشندگان گرسنه را سیر نمایند. پس بازارهای صبحگاهی بهترین گزینه برای تازه واردها و کسانی است که معده حساس دارند.

وقتی محلی ها غذا می خورند، غذا بخورید

ممکن است زمان غذا خوردن محلی ها با آنچه در خانه عادت نموده اید، متفاوت باشد. این نکته دو قسمت دارد: اولاً در کشورهای گرمسیری، محلی ها عادت دارند صبح خیلی زود یا شب دیر وقت، غذا بخورند تا از گرم ترین ساعات روز دوری نمایند. اگر بخواهید بر طبق عادت غذا بخورید، ممکن است غذای فاسد بخورید. دوماً، دقت کنید محلی ها در صبح یا شب چه نوع غذایی می خورند.

در شهرهایی که آب سالم ندارند میوه و سالاد آماده نخورید

آب آلوده می تواند باعث انتقال آلودگی به میوه خام، سبزیجات، سالاد و... گردد. اگر می خواهید میوه بخورید، میوه هایی را امتحان کنید که خودتان می توانید پوست بکَنید. از میوه های پوست کنده دوری کنید چون تمام روز در معرض نور خورشید، مگس ها و آب آلوده بوده اند. برخی دست فروش ها میوه تازه را در همان محل برایتان برش می زنند که می توانید از خوردن آن لذت ببرید.

غذای کاملاً پخته از همه مطمئن تر است

معمولاً غذاهای کاملاً پخته، مطمئن ترند. گوشت نیمه پخته، نخورید. گوشتی که ظاهر، بو یا طعم عجیبی دارد را بی معطلی تف کنید. من تجربه بدی داشتم که باعث شد کاسه توالت را سه روز بغل کنم. وقتی داشتم میگوی خرابی را می جویدم، می دانستم یک جای کار مشکل دارد اما تا آن زمان در شرایط سخت قرار نگرفته بودم. مثل من نباشید!

موقتا گیاهخوار شوید

تجربه بد خوردن گوشت فاسد، گوشت خوارترین توریست ها را هم گیاهخوار می نماید. خود من از این شیوه زیاد استفاده می کنم مخصوصاً در کشورهایی مثل هند و نپال که غذاهای گیاهی مشهوری دارند. یک نکته برای گیاهخواران واقعی: در کشورهای آسیایی گوشت خوک را هم برای گیاهخواران سرو می نمایند. پس بهتر است غذای بودائی ها را سفارش دهید که هیچ گوشتی ندارد.

مراقب یخ ها باشید

در شهرهایی که آب آلوده دارند، حواستان به یخ یا شیک های میوه ای باشد. یخ هم مثل سالاد می تواند آلوده باشد.

سس می تواند مشکل ساز باشد

سس های روی میز که در دمای اتاق نگه داشته می شوند ممکن است فاسد شده باشند. از محلی ها پیروی کنید. اگر سس در معرض نور خورشید قرار نگرفته باشد و سخاوتمندانه مصرف گردد، تازه است. اگر پوسته ضخیمی در اطراف در سس می بینید، مثل اینکه 20 سال پیش ساخته شده است، سریع بطری سس را کنار بگذارید.

مکمل های طبیعی همراهتان ببرید

انتخاب غذای خیابانی مناسب به این معنا نیست که کاملاً از شر اسهال در امان هستید. اینجاست که همواره این دو داروی گیاهی را باید همراه خود داشته باشید. آویشن و زنجیل. این دو گیاه دارویی برای این مواقع یاری نماینده هستند و بدن شما را از میکروب ها پاک می نمایند.

توجه کنید خوردن قرص های ضد اسهال خطرناک تر از تصور شما هستند. اسهال پیغام بدن شما است در خصوص میکروب هایی که در در بدنتان وجود دارد. سعی نکنید مانع شوید. فقط در طی این مدت با گیاه هایی مانند آویشن به این پاکسازی یاری و با خوردن آب فراوان از کم شدن آب بدنتان جلوگیری کنید.

به غریزه خودتان اعتماد کنید

به غریزه خودتان اعتماد کنید. اگر نمی دانید که غذایی چطور درست شده است یا از کجا آمده، راهتان را بگیرید و بروید. اگر به چیزی گاز زدید که طعم بدی داشت، فکر نکنید حتماً باید اینطوری باشد، احتیاط شرط عقل است، غذا را تف کنید و بقیه اش را هم به وضوح در سطل آشغال بریزید.

منبع: نگارین فود

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1553

به "با این نکات با خیال راحت در سفر غذای خیابانی بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این نکات با خیال راحت در سفر غذای خیابانی بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید