تامین افزایش حقوق دستیاران از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها ، در پی ردیف بودجه پایدار برای حقوق دستیاران هستیم

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: افزایش حقوق دستیاران به تمام دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است و در پی ردیف بودجه ای پایدار برای این میزان افزایش هستیم.

تامین افزایش حقوق دستیاران از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها ، در پی ردیف بودجه پایدار برای حقوق دستیاران هستیم

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در نشست مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: بیش از 20 سال است که مسئله افزایش حقوق دستیاران پزشکی مطرح است، اما اکنون با افزایش هزینه های زندگی نمی توان با حقوق های کم زندگی را اداره کرد و به همین علت تمهیداتی صورت گرفت تا حقوق دستیاران افزایش یابد. در توافقی که با دانشگاه ها صورت گرفت مقرر شد تا بیمارستان ها از منابع درآمدی خود برای افزایش حقوق دستیاران استفاده کنند، زیرا دستیاران خود در افزایش درآمد بیمارستان نقش بسزایی دارند، این موضوع به تمام دانشگاه ها ابلاغ شده است و دانشگاه ها باید این ابلاغیه را اجرا کنند.

باقری فرد با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت باید برای افزایش حق الزحمه دستیاران و دانشجویان Ph.D محل اعتبار تعیین کند، گفت: وظیفه ما هم پیگیری این موضوع است و باید این اعتبار پایدار باشد و باور داریم یک دستیار میبایست از مزایای یک پزشک عمومی برخوردار باشد.

وی درباره افزایش ظرفیت های پزشکی که یکی از دغدغه های دانشجویان حاضر در نشست بود، گفت: هر سال افزایش ظرفیت صورت می گرفت، ما در پی تمهیداتی هستیم که این افزایش ظرفیت را به سمت بومی گزینی هدایت کنیم تا هم مشکل کمبود پزشک در منطقه ها محروم حل شود و هم کیفیت آموزش در دیگر دانشگاه ها تحت الشعاع قرار نگیرد.

وی از یکسان سازی نظام ارزیابی استادان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با راه اندازی یک نرم افزار خبر داد و گفت: با بیان اینکه شیوه ارزشیابی اساتید در دانشگاه ها فرق دارد، در پی نرم افزاری هستیم که دانشجویان و دستیاران بتوانند نظراتشان را از طریق آن را اعلام کنند و در صورتی که این نرم افزار به خروجی نهایی برسد از آن رونمایی خواهیم کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای نسخه نویسی الکترونیکی گفت: نسخه الکترونیک اتفاق خوبی در فضای درمانی است و به مرور زمان در نظام درمان جایگاه خود را پیدا خواهد کرد البته لازم است بر فرایند اجرای آن نظارت صورت گیرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: عمده وظیفه ما بحث آموزش است و اگر آموزش را از دانشگاه جدا کنیم چیزی از آن باقی نمی ماند، هویت یک دانشگاه آموزش آن است و بنابراین وظیفه ما در این حیطه سنگین است، دکتر عین اللهی وزیر بهداشت بر کیفیت آموزش تاکید مداوم دارند و در معاونت آموزشی در پی حل مسائل و دغدغه های آموزشی و ارائه آن با کیفیتی مناسب و مطلوب هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 12375

به "تامین افزایش حقوق دستیاران از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها ، در پی ردیف بودجه پایدار برای حقوق دستیاران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین افزایش حقوق دستیاران از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها ، در پی ردیف بودجه پایدار برای حقوق دستیاران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید